Výstava Retro v národním muzeu na vlastní oči

Výstava Retro v národním muzeu na vlastní oči

Navštívili jsme pro Vás s kamerou a zápisníkem již druhou retro výstavu, která  v roce 2016 v České republice, v Praze, probíhá. Po té první, v Tančícím domě, jsme tentokrát zavítali do "nové budovy" Národního muzea, v horní části Václavského náměstí. Pídili jsme se samozřejmě zejména po předmětech vztahujících se k bydlení a zařizování domácnosti, případně péči o zahrady dřívější doby, ale nevynechali jsme ani mnoho dalších exponátů. Výstava RETRO zde trvá od 17.6.2016 až do 30.4.2017, takže zbývá aktuálně dost času na návštěvu. Pozvánku na výstavu jsme uveřejnili již dříve ZDE . Stará budova Národního muzea prochází velkou rekonstrukcí - zde výstavu nenajdete. Naopak zavítejte sem (vchod vlevo dole). Zde vyřešíte vstupenky. Otevírací doba je poměrně široká. Čtvrtek – úterý 10 – 18h, 1. středu v měsíci dokonce 10 – 20h, ostatní středy v měsíci 9 – 18h. Zavřeno je jen 24.12.2016 a 1.1.2017, o svátcích je otevírací doba upravena. Více o otevírací době případně na oficiálních stránkách NM . 
Retro výstavu najdete v několika místnostech a je velmi hezky uspořádána. V první místnosti, kousek vpravo od recepce, se dostáváme zejména do ráje dobových kostýmů, oblečení a doplňků. Najdeme tu však i ukázky stolování, nádobí nebo další předměty. Pojďme si dále chvíli "hrát" - tedy vrátit se do dětství ...
Výstavu se nemusíte obávat právě ani navštívit s dětmi - je zde připravena Retro herna se spoustou dobových hraček, které je možní si vyzkoušet, a pohrát si. Zkuste si pospojovat stavebnici Merkur, zahrát stolní fotbálek, pohrát s Mončičáky nebo počíst v oblíbeném komiksu Čtyřlístek. Hraček je k vidění však mnohem více - v zasklených vitrínách - ty již nejsou logicky určeny ke hraní, ale poslouží dalším generacím k podívání.
Pojďme dál a objevíme i předměty, z nichž některé doma ještě možná najdeme a slouží ... některé jsou naopak už hodně "retro". Nalezneme zde také někdejší zařizovací a užitkové předměty bytů nebo kanceláří.  A další mix retro předmětů - projeli byste se? A další interaktivní, jak se dnes říká, expozice. Prostě - vyzkoušejte sami! A ještě několik překvapení navrch - v tomhle filmu si můžete zahrát i Vy! Stačí si vybrat a vyplnit mailovku, kam Vám vyfocená povedená scénka může přijít. Palec nahoru. Co říci závěrem? Mnohé retro předměty ještě máme sami doma a slouží, naopak mladší generace je nejspíš nejen nezažila, netuší že pocházejí například z 80. let, nebo se jejich čas v cyklech vrací (přichází opět do módy, nebo jsou nadčasové). vy všichni jistě rádi zavzpomínáte u…

Ohodnoťte článek

User Rating: 4.6 ( 39 Hlasovali)
0

Navštívili jsme pro Vás s kamerou a zápisníkem již druhou retro výstavu, která  v roce 2016 v České republice, v Praze, probíhá. Po té první, v Tančícím domě, jsme tentokrát zavítali do “nové budovy” Národního muzea, v horní části Václavského náměstí. Pídili jsme se samozřejmě zejména po předmětech vztahujících se k bydlení a zařizování domácnosti, případně péči o zahrady dřívější doby, ale nevynechali jsme ani mnoho dalších exponátů.

Výstava RETRO zde trvá od 17.6.2016 až do 30.4.2017, takže zbývá aktuálně dost času na návštěvu. Pozvánku na výstavu jsme uveřejnili již dříve ZDE .

Stará budova Národního muzea prochází velkou rekonstrukcí – zde výstavu nenajdete.

Naopak zavítejte sem (vchod vlevo dole).

Zde vyřešíte vstupenky. Otevírací doba je poměrně široká. Čtvrtek – úterý 10 – 18h, 1. středu v měsíci dokonce 10 – 20h, ostatní středy v měsíci 9 – 18h. Zavřeno je jen 24.12.2016 a 1.1.2017, o svátcích je otevírací doba upravena. Více o otevírací době případně na oficiálních stránkách NM

Retro výstavu najdete v několika místnostech a je velmi hezky uspořádána. V první místnosti, kousek vpravo od recepce, se dostáváme zejména do ráje dobových kostýmů, oblečení a doplňků. Najdeme tu však i ukázky stolování, nádobí nebo další předměty.

Pojďme si dále chvíli “hrát” – tedy vrátit se do dětství …

Výstavu se nemusíte obávat právě ani navštívit s dětmi – je zde připravena Retro herna se spoustou dobových hraček, které je možní si vyzkoušet, a pohrát si. Zkuste si pospojovat stavebnici Merkur, zahrát stolní fotbálek, pohrát s Mončičáky nebo počíst v oblíbeném komiksu Čtyřlístek.

Hraček je k vidění však mnohem více – v zasklených vitrínách – ty již nejsou logicky určeny ke hraní, ale poslouží dalším generacím k podívání.

Pojďme dál a objevíme i předměty, z nichž některé doma ještě možná najdeme a slouží … některé jsou naopak už hodně “retro”.

Nalezneme zde také někdejší zařizovací a užitkové předměty bytů nebo kanceláří.

 A další mix retro předmětů – projeli byste se?

A další interaktivní, jak se dnes říká, expozice. Prostě – vyzkoušejte sami!

A ještě několik překvapení navrch – v tomhle filmu si můžete zahrát i Vy! Stačí si vybrat a vyplnit mailovku, kam Vám vyfocená povedená scénka může přijít. Palec nahoru.

Co říci závěrem? Mnohé retro předměty ještě máme sami doma a slouží, naopak mladší generace je nejspíš nejen nezažila, netuší že pocházejí například z 80. let, nebo se jejich čas v cyklech vrací (přichází opět do módy, nebo jsou nadčasové). vy všichni jistě rádi zavzpomínáte u nemála předmětů dřívější doby, ať už jde o módu třicátých, sedmdesátých či osmdesátých let, na výstavě Retro v Národním muzeu. Čas máte až do dubna 2017!

Další články na téma RETRO naleznete u nás zde

Výstava RETRO 70-80. let – To nejlepší z ČSSR včetně pana Vajíčka.

Výstava RETRO na vlastní oči.

Také čtěte

Sdílejte: