Společnost PPG představila Limitless, barvu roku 2024

340
Barva roku 2024, Limitless, v jídelně (Primalex)

Společnost PPG vyhlásila barvou roku 2024 pastelovou Limitless. Tento medově béžový tón vychází z preferencí zákazníků a představuje odklon od výrazných barev. Teplý, medově béžový odstín odráží poptávku po jemnějších barvách. PPG, globální výrobce barev a nátěrových hmot, odstín Limitless (PPG1091-3) představí i v produktech od svých značek Balakryl a Primalex. Více v článku „Společnost PPG představila Limitless, barvu roku 2024“.

Přechod od chladnějších a sytých tónů k světlejším a teplejším odstínům

Barva roku 2024, Limitless, obývací pokoj 1 (Primalex)

„Po celém světě zaznamenáváme přechod od chladnějších a sytých tónů ke světlejším, teplejším odstínům červené, žluté a béžové,“ řekla Silvia Dyrcová, senior marketing manager PPG, Architectural Coatings. Moderní neutrální barva Limitless se dobře kombinuje s dalšími pastelovými i výraznějšími odstíny. Jak naznačuje její název, nahrazuje chladné modré a zelené tóny populární v posledních letech, které vycházely z inspirace přírodou.

Barva roku 2024, Limitless, interiér (Primalex)

„Očekáváme, že teplé neutrální odstíny postupně nahradí chladné tóny, například šedou, a to jak v segmentu zákazníků, kteří si barvy vybírají, tak i v preferencích designerů a profesionálních malířů,“ doplnila Silvia Dyrcová.

Limitless se dobře kombinuje s teplými i studenými barvami, jako jsou stínovaná bílá, jemné pastely, zemité neutrální barvy, tóny vzácných kamenů a květinové odstíny. Hodí se také k oblíbeným černým a mosazným kovům i stříbrným a bronzovým povrchovým úpravám.

Barva roku 2024, Limitless, v kuchyni (Primalex)

Odstín Limitless zapracovaný do fasádních i interiérových barev

Do odstínu Limitless lze tónovat jak fasádní a interiérové nátěry Primalex, tak krycí barvy Balakryl. Díky své jemnosti lze barvu roku 2024 použít do všech prostorů, kterým je potřeba dodat novou svěžest. V interiéru se hodí na všechny čtyři stěny, ale i akcentové stěny, obložení, dveře a skříně. Nemusíte se bát s ní vymalovat ani strop nebo ji použít na dekorativní malby. Vynikne také na fasádě domu, vstupních dveřích či okenních rámech.

Barva roku 2024, Limitless, na fasádě (Primalex)

Další inspiraci na kombinaci barev objevujte ve vzorníku Voice of Colour.