Osvětlení 5* luxusu: Dubajský hotel One&Only One Za’abeel zapsaný v Guinnessově knize

184
Preciosa Lighting - One&Only One Za'abeel Pae (foto Preciosa, Aleš Vysloužil)

Osvětlení v 5* luxusu: Preciosa Lighting představuje svou realizaci v dubajském hotelu One&Only One Za’abeel

Česká společnost z Kamenického Šenova dodala naprostou většinu dekorativních svítidel právě otevřenému superluxusnímu hotelu One&Only One Za’abeel v Dubaji.

5* hotel One&Only One Za'abeel v Dubaji, zapsaný v Guinessově knize rekordů, exteriér

Společnost Preciosa Lighting, která si vydobyla celosvětové renomé v oblasti realizací luxusních světelných řešení, se stala dodavatelem 95% dekorativních svítidel v nově otevřeném resortu One&Only One Za’abeel, Ikonická stavba, jejíž hodnota se vyšplhala na neuvěřitelných 22,43 miliard korun, připomíná svým tvarem písmeno H a stala se jednou z tváří současné Dubaje. Preciosa pro tento nový symbol luxusu navrhla a vyrobila více než 300 ručně foukaných svítidel z českého křišťálu, které zdobí bezmála 70 exkluzivních prostor resortu.

Osvětlení v hotelu One&Only One Za'abeel, foto 53573364071_w.jpg

Odkaz českého řemeslného zpracování

Propojení staletých sklářských technik s moderní estetikou vytváří v nejnovějším dubajském resortu nadčasové osvětlení, které vnáší do prostor hotelu podmanivý půvab českého křišťálu a hostům nabízí pohlcující zážitek, který přesahuje rámec běžného osvětlení.

Osvětlení v hotelu One&Only One Za'abeel, foto 4_3572502937

Nadčasový design

Celkem 312 dekorativních svítidel pro dubajský One Za’abeel navrhnul osmnáctičlenný tým designérů společnosti. Nadčasová estetika svítidel dotváří atmosféru hotelových prostor a dodává jim finální dotek jedinečnosti. Škála navržených a vyrobených svítidel je velmi rozmanitá – zahrnuje moderní dekorativní kusy (dva z nich dokonce disponují dynamickým nasvícením), ale i klasické křišťálové lustry z portfolia Collections. Za zmínku stojí hned několik svítidel z kolekce Signature Designs, které dokonale splňují představy klienta o nadčasovém designu.

Osvětlení v hotelu One&Only One Za'abeel, foto 6_53572502892_w.jpg

One Za’abeel je pro nás výkladní skříní, v níž můžeme představit široké spektrum našich mistrovských děl z křišťálu, která spoluvytvářejí jeho atmosféru. Všechna svítidla jsou jedinečná, nadčasová a reprezentují nejen uměleckou zručnost a řemeslo našich mistrů, ale i naši vášeň pro inovativní design. Realizace je výjimečná v mnoha aspektech. Jen samotné množství návrhů a typů svítidel je jedno z nejvyšších, které kdy Preciosa Lighting v rámci velkých developerských projektů vytvořila a potvrzuje pozici společnosti coby klíčového partnera luxusních projektů po celém světě“ říká Vladimír Kadlec, obchodní a marketingový ředitel Preciosa Lighting.

Osvětlení v hotelu One&Only One Za'abeel, foto 3_53572503077_w.jpg

Zachycení podstaty luxusního hotelu One Za’abeel

Interiéry 5hvězdičkového dubajského hotelu One Za’abeel se nesou v odstínech „bílého písku“. Tento termín se ve Spojených arabských emirátech používá pro neutrální barevné spektrum místní pouště. Zvolená paleta má hosty harmonizovat a uklidňovat a propisuje se do celého designu hotelu, od textilií až po osvětlení. Světelné objekty v jednotlivých prostorách hotelu pak navozují elegantní atmosféru oázy uprostřed pulzujícího města.

Hotelové lobby One&Only One Za'abeel s instalací Preciosa Lighting (foto Aleš Vysloužil)

Při vstupu do hotelového lobby ožívá téma městského resortu díky dynamické světelné instalaci Crystal Forest (Křišťálový les), kterou tvoří 18 křišťálových stromů, jež zdobí strop v délce 27 metrů. Celá instalace zahrnuje bezmála 7 tisíc křišťálových tyčí ve tvaru trojúhelníku; každou z nich pak lze individuálně ovládat. Tato funkce umožňuje hotelu nastavit různě dynamické světelné scény, a navodit tak atmosféru, která přináší návštěvníkům emotivní zážitek.

Osvětlení v hotelu One&Only One Za'abeel, foto 12_53572503597_w.jpgOsvětlení v hotelu One&Only One Za'abeel, foto 4_53573363686_w.jpg

V interiérech hotelu dále září svítidla Pearl Drop z portfolia Signature Designs. Instalace z opálových či křišťálových perel dodává prostoru nádech luxusu a sofistikovanosti. Designéři je použili hned ve třech hotelových prostorách, přičemž jedna z nich je vůbec nejdelším objektem z této řady, který kdy Preciosa vyrobila. Na délku měří úctyhodných 45 metrů a skládá se z bezmála 900 ručně foukaných opálových perel, které jsou dynamicky nasvícené.

S minimalistickou modernou svítidel Pearl Drop kontrastuje královský přepych klasického křišťálového lustru Rudolf z portfolia Collections – ve Velkém tanečním sále jich září hned 62 kusů. Pro vaši představu – slavný Zrcadlový sál ve Versailles se pyšní „pouhými“ 43 lustry. Každý objekt, který má 20 ramen a více než 430 ověsů, vyfoukali sklářští mistři ručně. V sále tak najdete celkem 1 240 křišťálových ramen, jejichž výroba trvala více než 200 hodin. Lustry dodávají sálu opulentní vzhled a dotvářejí atmosféru nejokázalejšího prostoru, kterým hotel disponuje pro své bankety a plesy.

Taneční sál hotelu One&Only One Za'abeel s 62 klasickými křišťálovými lustry Rudolf z portfolia Collections od Preciosa Lighting

Zajímavá fakta o světelné realizaci v hotelu One&Only One Za’abeel:

Celkový počet svítidel a lustrů 312
Délka nejdelšího svítidla Pearl Drop v 1. patře recepce & lobby 45 m
Počet barevných kombinací u dynamické scény 45 metrů dlouhé instalace Pearl Drop 4 biliony
Kombinovaný celkový rozvin svítidel Pearl Drop 305 m
Celkový počet ručně foukaných opálových či křišťálových perel svítidel Pearl Drop 2 300+
Množství klasických broušených křišťálových lustrů ve Velkém tanečním sále 62
Počet křišťálových komponentů, které tvoří nejrozsáhlejší instalaci projektu, světelné logo Corporation of Dubai 17 500

O dubajském hotelu One&Only One Za’abeel

Osvětlení v hotelu One&Only One Za'abeel, foto 3_53573808010_w.jpg

Výstavba nové ikonické budovy ve tvaru písmene H započala v roce 2017 a v přepočtu stála neuvěřitelných 22,43 miliard korun (3,5 mld. dirhamů). Skládá se ze dvou mrakodrapů propojených nejdelším konzolovým nosníkem na světě The Link (228 m), který se vznáší cca 100 metrů nad zemí a díky kterému se One Za’abeel už stihnul dostat do Guinnessovy knihy rekordů. Součástí objektu je špičková restaurace a nejdelší „nekonečný“ bazén ve Spojených arabských emirátech.

Během třídenního slavnostního otevření, které se konalo v první polovině února 2024, vystoupila americká zpěvačka Jennifer Lopez, oslav se dále zúčastnili herec Idris Elba s manželkou, modelka Naomi Campbell či hudební producent Mark Ronson.

Osvětlení v hotelu One&Only One Za'abeel, foto 9_5357336332_w.jpg

Signature Designs

Portfolio Signature Designs společnosti Preciosa zahrnuje celkem 9 různých designových konceptů, které jsou maximálně flexibilní a dají se variovat podle potřeb daného interiéru. Koncepty Signature Designs jsou autentické, nadčasové a inspirativní. Každý z nich nabízí neomezené možnosti, od různých měřítek, kompozic, barev, přes materiály a povrchové úpravy až po konstrukční principy či způsoby osvětlení. Vytváření kreativního osvětlení na míru umožňuje tvůrcům zahrnout je pohodlně a inteligentně do jakéhokoli jejich návrhu. Kromě svítidla Pearl Drop patří do kolekce Signature Designs ještě svítidla Diamond Cloud, Inspiral, Pearl Wave, Pearl Curtain, Breath of Light, Crystal Spin, Crystal Grid a Raw Crystal.

Osvětlení v hotelu One&Only One Za'abeel, foto 1_53586839093_w.jpgOsvětlení v hotelu One&Only One Za'abeel, foto 2_53586619751_w.jpg

O společnosti Preciosa Lighting

Preciosa Lighting, severočeská společnost, která realizuje originální světelné instalace, dodávající zář a lesk komerčním projektům i soukromým rezidencím po celém světě, od severní Ameriky, přes Blízký východ až po Asii. Rozvíjí a udržuje cenné dědictví zpracování českého křišťálu a díky inovativním technologiím nabízí designová svítidla pro 21. století. Úspěch společnosti i celá její aktivita je založena na třísetleté tradici a jedinečnosti křehkého umění sklářských mistrů v Křišťálovém údolí.