Popisovatelný květináč udělá dvojí radost nejen na jaře

71

Jak doma snadno přivítat příchod jara? Přece dekorací v podobě květináče s čerstvými bylinkami! Když květináč navíc natřete tabulovou barvou Balakryl, můžete si ho vlastnoručně pomocí křídy ozdobit či popsat. Nebo na něj napište milý vzkaz a obdarujte jím své blízké. Více v dnešní inspiraci „Popisovatelný květináč udělá dvojí radost nejen na jaře“.

Zdroj vitamínů i dobré nálady

Jelikož na tabulový květináč můžete opakovaně psát a kreslit, najdete pro něj využití celoročně. A jeden vám nebude stačit! Do jednoho na jaře zasejte osení a pokreslete ho velikonočními motivy. Do dalšího zasaďte narcis, hyacint či petrklíč a originální dárek se vzkazem je na světě. Zbývající květináče použijte na bylinky. Díky tomu, že si je můžete křídou popsat, už při vaření rostliny omylem nezaměníte.

Kouzlení s tabulovou barvou

Balakryl - potřeby pro přípravu natřených a popisovatelných květináčů

Jak proměnit obyčejný květináč v popisovatelný? Budete na to potřebovat rukavice, krycí pásku, plochý štětec (optimálně velikost 1″ a 1,5″), bílý univerzální krycí nátěr Balakryl UNI a Balakryl Tabulovou barvu. Pod vyvýšený okraj květináče nejprve nalepte krycí pásku. Bílou barvu důkladně rozmíchejte a okraj natřete pomocí úzkého štětce, a to ve 2 vrstvách s odstupem 4 hodin. Tento univerzální vodou ředitelný nátěr se snadno aplikuje, výborně kryje, rychle schne a odolá povětrnostním vlivům. Je vhodný do interiéru i exteriéru.

Balakryl - pro oddělení nátěrů si pomůžeme páskou květináče

Jakmile obě vrstvy zaschnou, pásku opatrně sloupněte a připravte si tabulovou barvu v černém odstínu. Nátěr opět opatrně rozmíchejte, aby v něm nevznikly vzduchové bubliny. Poté natřete zbylou část květináče. První vrstvu nechte zaschnout asi 2 hodiny a následně aplikujte druhou vrstvu.

Balakryl - květináč dále natřeme matnou tabulovou barvou

Náš tip: Balakryl Tabulová barva je vodou ředitelná. Díky tomu se snadno roztírá, nezapáchá, rychle schne a vytvoří krásně hladký a matný vzhled. Nátěr je určen pro vnitřní i venkovní použití na různé druhy povrchů včetně školních tabulí a pingpongových stolů. Má také atest na dětské hračky a pro styk s potravinami. Vyrábí se v černém a zeleném odstínu.

Od natírání k zahradničení

Až všechny vrstvy nátěru zaschnou, přesuňte se do zahrádky a do květináče zasejte nebo přesaďte rostliny dle vlastního výběru.

Balakryl - příklady natřených květináčů s bylinkami

Na závěr můžete květináč ozdobit jutovou stuhou. A druhý den ho už můžete popsat nebo pokreslit. Tabulová barva je totiž popisovatelná po 24 hodinách od aplikace. Křídu pak snadno setřete pomocí vlhkého hadříku nebo houbičky. Díky tomu můžete květináč přizpůsobit aktuální náladě, příležitosti i roční době.

Balakryl - ozdobný květináč s jutou

Balakryl

Dnes již legendární značka nátěrových hmot Balakryl se zrodila v polovině 80. let minulého století. Na konci roku 1985 byla v závodu Tebas zastavena výroba rozpouštědlových barev a výrobní program se zaměřil na ekologické disperzní nátěrové hmoty. Raketový start zaznamenaly v roce 1987, kdy byla představena nová barva – Balakryl V 2045, která si brzy získala velkou oblibu u zákazníků. Od 6. dubna 2009 patří značka Balakryl pod křídla společnosti PPG.