Husqvarna NERA – dva nové modely robotických sekaček bez vodicích kabelů i limitů

178
Husquarna Automower® 310E NERA - robotická sekačka s funkcemi EdgeCut pro strředně velké trávníky

Bez limitů i vodících kabelů. Společnost Husqvarna posiluje sérii robotických sekaček NERA o dva nové modely

Švédský lídr v oblasti zahradní techniky Husqvarna uvedl v loňském roce vlajkovou loď mezi robotickými sekačkami s názvem NERA, která je vybavena satelitní technologií EPOS, umožňující pracovat v přesných virtuálních hranicích. Díky tomu si poradí nejen se složitějším terénem a strmými svahy, ale i s biodiverzním trávníkem. Nyní se rodina robotických sekaček rozrůstá o další dva nové produkty, které eliminují nutnost vyžínání okrajů trávníku. Více v článku ana fotografiích „Husqvarna NERA – dva nové modely robotických sekaček bez vodicích kabelů i limitů“.

Prvenství před 25 lety. Nekonečné možnosti bez obvodového drátu díky virtuálním hranicím dnes.

Před více než 25 lety uvedla švédská společnost Husqvarna na trh první robotickou sekačku na světě a způsobila tím revoluci v péči o trávník.

S jejím nejnovějším přírůstkem do rodiny Husqvarna Automower® NERA ovšem přichází další kapitola v chytrém sekání. Jako vůbec první vlajková loď nepotřebuje totiž ohraničující vodiče. Ty aktuálně nahradil satelitní navigační systém EPOS, který umožňuje přístroji pracovat ve virtuálních hranicích. Jde tak o snadné a flexibilní řešení, na jehož principu fungují i vybrané modely profesionálních robotických sekaček, které se používají například na golfová či fotbalová hřiště.

„Máme radost, že se nám povedlo vyvinout řešení bez potřeby ohraničujících kabelů i pro majitele zahrad, protože víme, že na to někteří z nich čekali od doby, kdy jsme poprvé tuto technologii představili v rámci profesionálního segmentu,“ dodává Ing. Marek Šnyrych, obchodní ředitel společnosti Husqvarna Česko.

Další generace chytré péče o trávník

Díky bezdrátové technologii, která funguje za pomoci doplňkové sady modulu Husqvarna EPOS, a referenční stanici, která se prodává samostatně jako příslušenství, je každý aspekt sečení optimalizován přímo pro váš trávník. Sami si prostřednictvím aplikace můžete vybrat, kdy a jak často sekat, nebo naopak, kterým částem na zahradě se vyhnout. Přesná a flexibilní správa oblastí umožňuje definovat různé segmenty trávníku a použít odlišná nastavení a plány nebo vytvářet dočasné zakázané zóny, díky kterým může na vaší zahradě například bujet biodiverzní louka.

Husquarna Automower® 410XE NERA - robotická sekačka s funkcemi EdgeCut a vyhýbáním se objektům

NERA navíc dokáže pracovat s přesností 2–3 cm a poradí si s nerovnoměrným terénem i svahy na velkých, středně velkých a členitých trávnících se sklonem až 50 % nebo s úzkými rohy. Nejnovější modely Husqvarna Automower® 310E NERA a Husqvarna Automower® 410XE NERA nabízejí také funkci EdgeCut, díky které už nemusíte sekat okraje trávníku za pomoci vyžínače.

Série NERA se aktuálně prodává v pěti variantách, z nichž každá podporuje bezdrátovou technologii. Sekačky Husqvarna Automower® 430X NERA a 450X NERA zvládnou trávníky o ploše od 3 200 do 5 000 m², zatímco sekačka 320 NERA je optimální pro zahrady do 2 200 m². Nejnovější přírůstky do rodiny, 410XE NERA a 310E NERA, jsou vhodné na plochu do 1 000 m².

Husquarna Automower® 410XE NERA - robotická sekačka s funkcemi EdgeCut a vyhýbáním se objektům, v zahradě

Všechny modely z řady 400 mají chytrou funkci vyhýbání se objektům a překážkám. Zároveň všechny dokáží lépe reflektovat specifika terénu, což snižuje opotřebení trávníku, a snadno se udržují v čistotě, protože vnější a spodní část robotické sekačky můžete jednoduše omývat zahradní hadicí.

Základní parametry robosekaček Husqvarna 310E, 320, 430X, 450X NERA:

Vlastnosti Husqvarna Automower® 310E NERA, Husqvarna Automower® 450X NERA, Husqvarna Automower® 430X NERA, Husqvarna Automower® 320 NERA a Husqvarna Automower® 410XE NERA:

Kapacita pracovní plochy: 1 000 – 5 000 m²
Maximální sklon svahu: 50 %
Příslušenství: Zásuvný modul EPOS pro bezdrátový provoz
Konektivita: Automower® Connect over 4G (400-Series) nebo Wi-Fi (320)
Výška sečení: 2–6 cm
Hladina zvuku: 58–67 dB(A)
Hmotnost: 12,6 kg (320), 14,5 kg (430X), 14,9 kg (450X)