Krása nedokonalosti – tipy na dekorace s muškáty

33
Muškáty (Geraniums)- Dokonale nedokonalý dekor s muškáty

Dokonale nedokonalá aranžmá s muškáty

Pravá krása nespočívá v dokonalosti, ale naopak v nedokonalosti. Tento názor je stále populárnější a odráží se v různých interiérových trendech, jako je industriální nebo vintage styl, trend upcyklace či japonský estetický koncept wabi-sabi. Uvědomění si, že méně je často více, a že ne vše musí být dokonalé, se stalo nedílnou součástí interiérové scény. Opětovné použití starých předmětů nejen šetří cenné zdroje, ale také umožňuje vytvořit si mnohem osobitější vlastní prostor. Odborníci ze společnosti Pelargonium for Europe (PfE) s ohledem na tuto skutečnost nově pojali i muškáty. V článku „Krása nedokonalosti – tipy na dekorace s muškáty“ oslavují nedokonalost v dekoru i krásu této odolné a všestranné rostliny.

Upcyklované nástěnné dekorace z muškátů

Muškáty s širokou škálou květů v zářivých barvách vypadají úchvatně nejen v květináčích a balkonových truhlících, ale tyto snadno udržovatelné rostliny jsou také skvělými nástěnnými expozicemi. Muškáty můžete nápaditě prezentovat pomocí kreativních upcyklovaných návrhů stěn. Například staré lopaty jsou vynikajícími rustikálními držáky na květináče. Svěžest květů muškátů tvoří atraktivní kontrast k rezavému kovu a zvětralému zdivu. Skvělý prvek s nostalgickým kouzlem!

Muškáty (Geraniums) - Dokonale nedokonalý dekor s muškáty, využijeme upcyklované květináčeMuškáty (Geraniums) - Dokonale nedokonalý dekor s muškáty, využijeme zvětralé zdivo

Upcyklace

Upcyklovaná vertikální zahrada v našem příkladu vpravo byla vytvořena ze starého plotu. Dřevěný plot, připevněný k horní části staré zvětralé kamenné zdi, volně visí dolů a poskytuje prostor pro květináče a koše. Ty jsou k dřevěným lištám připevněny pomocí háčků a osázeny muškáty a bylinkami, které se snadno udržují. Dokonale nedokonalá domácí nástěnná expozice pro každého, kdo má rád netradiční věci a zároveň si cení udržitelného zahradního designu.

Muškáty (Geraniums) - Dokonale nedokonalý dekor s muškáty, využijeme upcyklované květináče, foto 2

Nástěnná dekorace vlevo, vyrobená z dřevěného okna, je poctou kráse pomíjivosti. Čerstvé květy muškátů vynikají na pozadí starého okna a vytvářejí živý akcent na stárnoucí stěně. Šňůra světel navinutá kolem rámu okna poskytuje atmosférické světlo za teplých letních večerů.

Muškáty (Geraniums) - Dokonale nedokonalý dekor s muškáty, využijeme staré rámy oken

Odřené, zašlé, s odlupující se barvou nebo drsným a opotřebovaným povrchem: tyto květináče s patinou vypadají, jako by už zažily i lepší časy. Právě proto mají tak zvláštní estetický půvab. Holá zeď v pozadí a spartánský dekor podtrhují strohý půvab tohoto zátiší a o to více vyzdvihují přirozenou krásu muškátů.

Muškáty (Geraniums) - Dokonale nedokonalý dekor s muškáty, využijeme upcyklované květináče, foto 3Muškáty (Geraniums) - Dokonale nedokonalý dekor s muškáty, využijeme upcyklované květináče, foto 4

Muškáty na levé straně záměrně zdůrazňují estetiku nedokončeného a pomíjivého. Miska v kovovém rámu je jen částečně pokryta mechem. Miska i rám vypadají rezavě, stěna je holá. Jemné bílé květy muškátu vytvářejí radostný akcent, který kontrastuje s drsným okolím a zdánlivě nedokončeným květináčem.

Upcyklovaný stojan na muškáty

Muškáty (Geraniums) - Dokonale nedokonalý dekor s muškáty, vytvoříme upcyklovaný stojan

Příliš mnoho nábytku, příliš málo místa? Žádný problém. Nábytek lze umístit nejen vedle sebe, ale i na sebe. Čím kontrastnější nábytek, tím unikátnější výsledek. Tento originální stojan, který se skládá ze tří velmi odlišných stolků, nabízí ve světlé zimní zahradě dostatek prostoru pro snadno udržovatelné muškáty v květináčích různých barev a velikostí. Na horním stolku se pyšní bujně rostoucí muškáty.

Tip: Při výběru místa pro stojan mějte na paměti, že muškáty potřebují ke svému růstu dostatek slunečního světla a tepla.

Zdroj fotografií: Pelargonium for Europe