Netatmo představilo nový inteligentní zámek a klíče ke dveřím

319
Netatmo inteligentní zámek

Společnost Netatmo, přední francouzský výrobce zařízení pro chytrou domácnost, rozšiřuje své portfolio bezpečnostních produktů. Nový inteligentní dveřní zámek a klíče zajistí flexibilnější a bezpečnější přístup do domu. Více v dnešním článku „Netatmo představilo nový inteligentní zámek a klíče ke dveřím“.

Inteligentní zámek od Netatmo

Inteligentní zámek splňuje přísné požadavky a zajišťuje nejvyšší úroveň mechanického a elektronického zabezpečení v souladu s normou EN 15684. Je zkonstruován tak, aby chránil uživatele před pokusy o fyzické vloupání, a to včetně vypáčení, navrtání, vyražení, vyříznutí a násilného vniknutí. Cylindrická vložka vyrobená z vysoce odolné nerezové oceli, kterou navrhla společnost Netatmo, navíc vyniká vyztuženou destičkou proti navrtání a třemi bezpečnostními kolíky pro nejvyšší úroveň ochrany. Zámek odolá však také hackerským útokům, jelikož mimo jiné není ze své podstaty připojený k internetu.

Zámek lze odemknout chytrým telefonem prostřednictvím šifrovaného, zabezpečeného komunikačního protokolu Bluetooth nebo pomocí chytrých NFC klíčů. Pouze jedinečný bezpečnostní prvek zabudovaný do každého zámku dveří může ověřit odemknutí, zamknutí či přidání nového klíče.

Bezproblémová instalace svépomocí

Inteligentní zámek je kompatibilní s dveřmi vybavenými euro cylindrickou vložkou o tloušťce až 10 cm. Instalace zabere jen několik minut, jelikož stačí vyměnit pouze jeden šroub.

Přístup do domu pomocí inteligentního klíče

Netatmo zámek se zamyká a odemyká vložením inteligentního klíče podobně jako u klasických klíčů. To znamená, že členové rodiny nemusí měnit své zaběhnuté způsoby a přístup je zaručen i těm, kteří nevlastní chytrý telefon (např. dětem nebo starším lidem).

Netatmo klíče k zámku

Díky certifikované NFC technologii a kryptografickým metodám ochrany jsou klíče odolné proti neoprávněné manipulaci, nelze je zkopírovat a v případě ztráty nebo odcizení je lze okamžitě deaktivovat v aplikaci Home+ Security. Uživatel se tak vyhne nutnosti nákladné výměny zámku zámečníkem. V aplikaci lze navíc přidat libovolný počet klíčů. Zámek se dodává v balení se třemi klíči a další lze objednat na e-shopu Netatmo.

Jeden klíč lze navíc použít pro několik dveřních zámků. Pokud má tedy dům několik vchodů, uživatel si může odlehčit svou klíčenku tím, že použije jeden inteligentní klíč k zamykání a odemykání více dveří.

Přístup do domu s chytrým telefonem

Uživatelé mohou k zamykání a odemykání Netatmo zámku využívat také svůj chytrý telefon, a to prostřednictvím aplikace Home+ Security. Během dovolených tak nemusí schovávat klíče nebo je dávat sousedovi, aby mohl nakrmit kočku nebo zalít rostliny. Místo toho mohou z aplikace odeslat pozvánku a udělit dočasný přístup, který lze kdykoli odvolat. Hosté se tak mohou do domu dostat pomocí vlastního telefonu a přidružené aplikace Home+ Guest, která nevyžaduje žádný účet ani heslo.

Baterie vydrží celý rok a má i záložní připojení

Inteligentní zámek Netatmo má životnost baterie více než jeden rok. Uživatel obdrží oznámení z chytrého telefonu v případě nutné výměny. Pokud se však zcela vybije, je k dispozici také záložní mikro-USB port, díky kterému lze zámek dočasně znovu aktivovat na dobu nutnou k výměně baterií.

Kompatibilita a propojení s dalšími chytrými produkty

Zámek je kompatibilní se systémem Apple Home, který uživatelům umožňuje nastavit interakce s dalšími podporovanými chytrými produkty. Díky tomu lze například nastavit, aby se při odemknutí zámku automaticky rozsvítilo světlo na chodbě.

Cena a dostupnost

Inteligentní zámek Netatmo

Inteligentní zámek Netatmo bude nejprve uveden na trh ve Francii, Německu a Nizozemsku a brzy bude k dispozici i v České republice.

O společnosti Netatmo

Netatmo je jedním z lídrů v oblasti chytré domácnosti, který navrhuje a vyrábí intuitivní inteligentní zařízení pro bezpečnější a komfortnější domov.

V roce 2012, kdy společnost vznikla, se zavázala nadále navrhovat a uvádět na trh zařízení, pro něž platí:

  • 100% bez poplatků: bez předplatného a jiných nákladů
  • 100% zabezpečení: garance ochrany údajů a respektování soukromého života uživatelů
  • 100% průběžný vývoj: pravidelné aktualizace a přidávání funkcí zdarma

Netatmo v současnosti nabízí 13 zařízení a příslušenství pro chytrou domácnost. Užitečná a snadno použitelná zařízení uživatelům usnadňují každodenní život a současně zvyšují komfort jejich domácnosti.

Kromě řady výrobků určených pro širokou veřejnost se společnost v rámci programu „with Netatmo“ ve spolupráci s předními značkami z oblasti stavebnictví podílí na vývoji možnosti integrace řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů.