Chcete doma víc stínu a méně hluku? Venkovní rolety zvládnou víc

894
Venkovní rolety (ilustrační foto Freepik.com)

Toužíte doma po příjemném chládku během horkého léta, jste blízko hlučné silnice a ocenili byste víc ticha nebo chcete lépe zabezpečit svůj dům či byt před nezvanými hosty? Pořiďte si venkovní rolety.

Rolety se vám budou hodit i se sítí proti hmyzu

Venkovní rolety se také někdy označují jako předokenní rolety. Nezáleží na tom, jestli svůj vysněný domov právě stavíte nebo už bydlíte a potřebujete venkovní rolety do již hotové stavby. Obě varianty jsou možné a můžete je doplnit například o praktickou síť proti hmyzu. Při otevřeném okně tak nemusíte mít strach, že vám dovnitř nalítají masařky, komáři nebo třeba vosy.

Termoregulace, ochrana majetku i snížení hluku

Rolety jsou velmi praktickou součástí bytu nebo domu hned z několika důvodů. Poskytnou kvalitní zatemnění, takže i když vám do bytu bude svítit celý den slunce, interiér zůstane příjemně chladný. V létě tak ušetříte za klimatizaci a během zimy vám z interiéru neuteče tolik tepla právě přes okna.

Zároveň vás rolety ochrání před zvědavými pohledy zvenčí a spolehlivě sníží hluk. To přijde vhod hlavně lidem, kteří bydlí v blízkosti rušenějších ulic nebo mají při usínání rádi maximální klid. Venkovní roleta poskytuje zvýšenou ochranu před větrem a pro zloděje to bude další nepříjemná překážka, přes kterou se musí dostat.

Ovládejte rolety jednoduše ručně, dálkově nebo přes chytrou domácnost

Velkou výhodou venkovních rolet je také variabilita ovládání. Buď je můžete stahovat a vytahovat ručně, nebo je pohodlně ovládat pomocí dálkového ovladače. Pokud si vyberete provedení venkovních rolet s motorem, všechny rolety se dají napojit do chytré domácnosti. Společně s dalšími zařízeními je tak můžete šikovně ovládat ze svého chytrého telefonu.

Venkovní rolety na solární pohon

A jedna zajímavost na konec, o které jste možná ještě neslyšeli. Stínící techniku si můžete nechat nainstalovat společně s externím solárním napájením. Získáte tak plně automatizovanou roletu, která bude bez problémů pracovat i při zatažené obloze. Jedná se o velmi ekologické a úsporné řešení, jak ovládat venkovní rolety. Rozhodně nemějte obavu z toho, že by venkovní rolety působily příliš robustně. Díky různým barevným variantám, ze kterých si můžete vybrat, se stanou venkovní rolety přirozenou součástí budovy a nebudou působit nijak rušivě.