Vybíráte dětský pokoj? Inspirujte se

Každý měsíc pro vás připravujeme výběr toho zajímavého z českého internetu. Tématem je vždy stavba, rekonstrukce, bydlení, péče o zahradu nebo kutilství. Tentokrát na úspěšný seriál navazujeme speciálem – výběrem toho nejlepšího na téma dětský pokoj, dětské pokoje a pokojíčky. Nemusíte pročesávat weby za několik let zpátky, udělali jsme to za vás. Více ve speciálu “Vybíráte dětský pokoj? Inspirujte se”.

Pokud zařizujete dětský pokojíček, inspirujte se fotkami s mnoha barevnými řešeními, nápaditým i funkčním výběrem nábytku, výmalby a výzdoby stěn, stylů i cenových relací.

Vybíráte dětský pokoj? Inspirujte se

Čím se řídit při zařizování dětského či studentského pokoje

Novinky.cz 23.8.2018 – Správné osvětlení, kvalitní židle a stůl, které podporují zdravé sezení, jsou nejdůležitější prvky studentského pokoje. Ovšem musejí stát na optimálním místě.

Máte doma školáka? Upravte mu dětský pokoj

DŮM&ZAHRADA.CZ 27.7.2018 – Pokud máte doma dítě, které od září nastupuje do první třídy, čeká nejen jeho, ale i vás velká změna. Už nebude jen čas na hraní, ale přibude učení a další školní povinnosti. A potřebám školáčka by mělo odpovídat i zařízení jeho pokojíčku.

Díky promyšlené rekonstrukci vznikl v malém bytě potřebný dětský pokoj

Novinky.cz 22.6.2018 – Byt, ve kterém bydleli mladí manželé s jedním dítětem, byl v původním stavu řešen jako 2+1. Jelikož ale čekali další přírůstek do rodiny …

Jak zařídit bezpečný dětský pokoj

Novinky.cz 11.6.2018 – Děti jsou zvídavé i neposedné, a tak se zajímají o každý nepoznaný kout v domě či bytě. Proto je nezbytné uspořádat samotný dětský pokoj tak, aby byl co nejbezpečnější.

Palanda v dětském pokoji: na co dát pozor

denik.cz 13.9.2017 – Někdo říká, že patrové postele do dětského pokoje vůbec nejsou vhodné. Stále jde přitom o hojně využívané řešení v malých bytech. Co by se při výběru palandy nemělo podcenit?

Blíží se Den dětí: jak vybírat správný dárek

bydlet.cz 28.4.2017 – Co mají děti nejraději? Přece hry, nejrůznější zábavy a především dárky! Hraním dítě poznává svět kolem sebe, učí se novým dovednostem a v neposlední řadě také rozvíjí svoji kreativitu. Výběr …

Při zařizování chlapeckého pokojíčku se můžete inspirovat superhrdiny

Novinky.cz Bydlení 19.2.2017 – Odvážní superhrdinové jsou motivem, který dodá chlapeckému pokojíčku na dynamičnosti. Dětem tyto postavičky připomenou, že dobré skutky…

Místo dvou malých dětských pokojů mají pro syny ložnici a hernu

iDNES.cz Zprávy 16.2.2017Rodiče dvou malých chlapců potřebovali synům zabydlit dva nevelké pokoje se zkosenými stropy v nové dřevostavbě. Oslovili proto interiérové studio s tím, že …

Zábava i doma. vybavte si vlastní hernu.

Novinky.cz Bydlení 3.2.2017Kulečník, stolní tenis nebo šipky – sporty, za kterými rádi vyrážíme do hospůdek nebo sportovních center.

Jak uspořádat dětský pokoj s ohledem na sourozence

Novinky.cz Bydlení 30.1.2017 – Bude z vašeho staršího dítka co nevidět školák? Určitě se těší, ale my víme, že pokojíček projde velkou změnou. Protože školák potřebuje …

I v malém bytě lze mít dva dětské pokoje. Ale obývák zůstane v chodbě

iDNES.cz Bydlení 6.1.2017 – Vtěsnat do 65 metrů čtverečních 4+1 je hodně velké umění. Ještě větší by však bylo v takové dispozici bydlet se dvěma dětmi, i kvůli tomu, že čtvrtá místnost je průchozí.

V DĚTSKÉM POKOJI PRO DVĚ MALÉ ŠKOLAČKY NECHYBÍ ANI MALÁ KUCHYŇ

iDNES.cz Bydlení 27.12.2016 – Když dcerky odrostly dětským postýlkám, rozhodli se rodiče přizpůsobit jejich pokoj potřebám malých školaček. To znamenalo pořídit dvě postele, dva psací stoly …

pokoj-pro-dve-devcatka-bez-schovavacek-a-kuchynky-se-neobejdou-idnes-cz-bydleni-25-10-2016

POKOJ PRO DVĚ DĚVČÁTKA. BEZ SCHOVÁVAČEK A KUCHYŇKY SE NEOBEJDOU

iDNES.cz Bydlení 25.10.2016 – Do malého pokoje s plochou 12 metrů čtverečních bylo třeba „poskládat“ dvě děvčátka. Zadání pro pokoj malých sester

luxusni-domky-na-hrani-jsou-pro-deti-bohatych-rodicu-stoji-milion-idnes-cz-bydleni-12-10-2016

LUXUSNÍ DOMKY NA HRANÍ JSOU PRO DĚTI BOHATÝCH RODIČŮ. STOJÍ MILION

iDNES.cz Bydlení 12.10.2016 – Americký on-line obchod PoshTots nabízí movitější klientele luxusní domečky pro jejich milované potomky. Největší dětské sídlo stojí v přepočtu 1,2 milionu korun. Fotogalerie zde:

kazdy-poradny-detsky-pokoj-potrebuje-misto-kde-se-lze-schovat-idnes-cz-bydleni-5-10-2016

KAŽDÝ POŘÁDNÝ DĚTSKÝ POKOJ POTŘEBUJE MÍSTO, KDE SE LZE SCHOVAT

iDNES.cz Bydlení 5.10.2016 – Maminku dvou chlapců zařizování domu baví. Starý záchranný kruh, který do dětského pokoje přinesla, rozhodl, že se tu bude bydlet v námořnickém duchu.

jak-navrhnout-a-rozdelit-spolecny-pokoj-pro-dve-deti-novinky-cz-bydleni-16-9-2016

JAK NAVRHNOUT A ROZDĚLIT SPOLEČNÝ POKOJ PRO DVĚ DĚTI

Novinky.cz Bydlení 16.9.2016 – Dětský pokoj je skvělou ukázkou toho, jak se mění vztah obyvatel našeho státu k bydlení. Názor, že děti z nábytku brzy „vyrostou” a nemá smysl do vybavení výrazně investovat, se konečně začal měnit.

Lampičky do dětského pokoje které zaženou všechna strašidla Novinky.cz Bydlení 2.9.2016

LAMPIČKY DO DĚTSKÉHO POKOJE, KTERÉ ZAŽENOU VŠECHNA STRAŠIDLA

Novinky.cz Bydlení 2.9.2016 – Noční bubáky a můry stačí vyhnat z dětského pokoje kouzelným světlem lampy!

Zeptali jsme se specialistů - Jak dobře zařídit pokoj pro školáka Bydleni.cz 1.9.2016

ZEPTALI JSME SE SPECIALISTŮ: JAK DOBŘE ZAŘÍDIT POKOJ PRO ŠKOLÁKA

Bydleni.cz 1.9.2016 – Prázdniny jsou ty tam. Dětem začala škola a pravidelný režim. Opět zasednou ke stolu, aby se učily a plnily domácí úkoly. Abychom dětem připravili skutečně kvalitní pracovní prostředí, zeptali jsme se odborníků, na co bychom měli dávat pozor při zařizování dětského pokoje.

Vtipná rekonstrukce: široké posuvné dveře spojují pokoje podle potřeby

iDNES.cz Bydlení 29.8.2016 – Proměna téměř stometrového bytu v Praze bývá v případě mladé rodiny s dětmi velmi náročná. Interiér je nutno zrekonstruovat tak, aby …

inspirace-jak-zaridit-pracovni-kout-pro-deti-i-teenagery-zena-cz-20-8-2016

Inspirace: Jak zařídit pracovní kout pro děti i teenagery

Žena.cz 20.8.2016 – Možná že se jim s nově zařízeným pokojem nebo alespoň pracovním stolem do domácích úkolů bude chtít o něco víc. Jak jim je hezky a zároveň prakticky zařídit?

Jak vybírat vhodné druhy rostlin do dětského pokoje HOME Bydlení 22.7.2016

JAK VYBÍRAT VHODNÉ DRUHY ROSTLIN DO DĚTSKÉHO POKOJE

HOME Bydlení 22.7.2016 – Dětské pokoje můžete dotvořit nejenom výběrem doplňků či textilií, ale také vhodně zvolenou zelení. Kromě estetického účinku zvyšuje vzdušnou vlhkost, působí jako lapač škodlivých látek, uklidňuje …

Také čtěte  Veřejné osvětlení které slouží a zároveň respektuje životní prostředí

Předěláváte dětský pokoj - Objevte chytré postele s nápadem Žena.cz Bydlení 21.7.2016

PŘEDĚLÁVÁTE DĚTSKÝ POKOJ? OBJEVTE CHYTRÉ POSTELE S NÁPADEM

Žena.cz Bydlení 21.7.2016 – Dětská postel nemusí být jen místem pro klidné spaní. Je-li chytře navržená, poslouží zároveň jako místo na hraní, pracovní kout, úložný prostor a poskytne i mnohem víc soukromí.

Tapety do dětských pokojů jsou praktické i hravé Novinky.cz Bydlení 14.7.2016

TAPETY DO DĚTSKÝCH POKOJŮ JSOU PRAKTICKÉ I HRAVÉ

Novinky.cz Bydlení 14.7.2016 – Barvičky všech odstínů, rozmanité vzory, pohádkové motivy, zvířátka i květiny nabídne k dekoraci dětského pokoje jedině tapeta. Je kreativní, snadno se aplikuje na stěnu, dokáže

Bláznivé dětské postele mají podobu lastury nebo balónu Novinky.cz bydlení 12.7.2016

BLÁZNIVÉ DĚTSKÉ POSTELE MAJÍ PODOBU LASTURY NEBO BALÓNU

Novinky.cz Bydlení 12.7.2016 – Pokud chcete svým potomkům dopřát opravdu pohádkové dětství, můžete se nechat inspirovat postelemi nevšedních tvarů. Kousky v podobě …

Bezpečí i pohoda - důležité body při zařizování dětského pokoje Novinky.cz 11.7.2016

BEZPEČÍ I POHODA – DŮLEŽITÉ BODY PŘI ZAŘIZOVÁNÍ DĚTSKÉHO POKOJE

Novinky.cz Bydlení 11.7.2016 – Zařízení dětského pokoje má na vývoj našich ratolestí větší vliv, než si myslíme. Prostředí, kde dítě vyrůstá, má být zdravé a bezpečné.

VYSNĚNÉ DĚTSKÉ POSTELE

DumaZahrada.cz 4.7.2016 – Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Dětský pokoj funguje jako kavárna, kuchyň, třída, obchod i kadeřnický salón Novinky.cz 06.06.2016

DĚTSKÝ POKOJ FUNGUJE JAKO KAVÁRNA, KUCHYŇ, TŘÍDA, OBCHOD I KADEŘNICKÝ SALÓN

Novinky.cz 6.6.2016 – „Dětský pokoj jsme vytvářeli v místě původního obývacího pokoje v patře domu. Je poměrně veliký, zhruba 5 x 5 metrů, a navrhli jsme jej tak, aby byl později rozdělitelný na dva, až bude chtít nejstarší dcera spát sama.”

Zahradní domky pro děti Novinky.cz - 551419-nextstory1-g0s2q

ZAHRADNÍ DOMKY PRO DĚTI, KDE SE NA DETAILECH A KVALITĚ NEŠETŘÍ

Novinky.cz 25.5.2016 – Dětský zahradní domek je prvek, který většina lidí umístí spíše někam do zadní části svého pozemku, možná v něj dočasně promění i starou kůlnu. Ovšem pokud rodiče na svých dětech opravdu nešetří, pořizují jim nikoli obyčejné domečky, ale rovnou celá sídla. Ve zmenšeném měřítku, ale rozhodně ne s menším důrazem na detail a kvalitu provedení.

Pestré a hravé doplňky do dětských pokojů Novinky.cz - 549143-nextstory1-v0tsg

PESTRÉ A HRAVÉ DOPLŇKY DO DĚTSKÝCH POKOJŮ

Novinky.cz 15.5.2016 – Dětský pokojík je svébytný prostor. Slouží na spaní, hraní i učení. Má být nápaditý, bezpečný a nejlépe vyrobený na míru.

Pokoj pro malé slečny Novinky.cz - 547008-nextstory1-f5z39

POKOJ PRO MALÉ SLEČNY VYPADÁ JAKO KRABICE BONBÓNŮ

Novinky.cz 5.5.2016 – Dětský pokoj, který sdílejí dvě děvčátka ve školním věku, navrhli designéři brazilského studia Diego Revollo. Každého, kdo do pokoje nahlédne, snad ani nemůže napadnout jiné pojmenování projektu, než Pokoj jako bonbónek – Candy room.

Jak zařídit dětský pokoj - Odborníci radí oddělit pracovní a herní zóny Žena.cz 6.4.2016

JAK ZAŘÍDIT DĚTSKÝ POKOJ? ODBORNÍCI RADÍ ODDĚLIT PRACOVNÍ A HERNÍ ZÓNY

Žena.cz Bydlení 6.4.2016 – Na co bychom neměli zapomenout při zařizování dětského pokoje? Kam postavit psací stůl a jak si poradit s malým prostorem? Zatímco s dětským pokojem pro novorozence si nemusíme příliš lámat hlavu, tak při jeho zařizovaní pro školáka bychom se měli řídit celou řadu doporučení. Prohlížejte a čtěte na webu Žena.cz v sekci Bydlení. U fotek jsou komentáře.

PROMĚNA: HERNA PRO DVA RAUBÍŘE

Příběh listopadové proměny ložnice pro Emu a Jáchyma má pokračování: designérka Andrea pro děti vytvořila nádhernou hernu. Podívejte se na článek a fotogalerii na webu Marianne Bydlení.

MERUŇKOVÝ MOR MUSÍ PRYČ. ŠIKOVNÁ NÁVRHÁŘKA DOKÁZALA S POKOJEM ZÁZRAKY

Manželé s malým synem si koupili byt na rozhraní Vinohrad a Žižkova. Pro svého tříletého milovníka letadel chtěli co nejlepší dětský pokojíček, který bude sloužit také jako pracovna. Na malého Jáchyma zbyl v místnosti vymalované divokou meruňkovou barvou prostor o velikosti osm metrů čtverečních… Článek z roku 2016, najdete v odkaze ZDE , na webu iDNES.cz .

POKOJÍČKY PRO PIRÁTA A RYTÍŘE ZA 100 TISÍC VYDRŽÍ I PŘES DIVOKOU PUBERTU

Dětské pokoje dvou malých chlapců – dvojčat jsou navržené s rozmyslem a citem. S architekturou rodinného domu na okraji Prahy si rozumí. Spokojení nejsou jen dospělí, ale především malí obyvatelé, kteří získali pokoje svých snů.

Rodiče dvojčat jsou přesvědčeni, že děti potřebují od určitého věku soukromí, a proto se pustili do poměrně rozsáhlé obměny obou pokojů. Chlapci půjdou za rok v září do školy a potřebují pracovní stoly, kvalitní rostoucí židle a vlastní prostor na hraní. Interiér by neměl rozhodně vypadat jako studovna. Rodiče chtěli klukům dopřát vlastní prostor přesně podle jejich přání. Článek a fotky najdete ZDE .

Další články o dětských pokojích a pokojíčcích.

NECHTE DÍTĚ, ABY SE PODÍLELO NA ZAŘIZOVÁNÍ DĚTSKÉHO POKOJE. ZAMILUJE SE DO NĚJ!

Zařízení pokoje vašeho dítěte má na jeho vývoj větší vliv, než si myslíte. Prostředí, kde dítě vyrůstá, by mělo být zdravé a bezpečné. Stejně tak by ale mělo poskytnout prostor pro hraní a být povzbuzující pro učení i odpočinek. Zohledněte velikost místnosti, její uspořádání a barvu. Dobře uděláte, když děti přizvete, aby se na zařizování svého pokoje podílely. Je to jejich království a odvděčí se vám tím, že si pokojíček zamilují. Navíc získají vztah ke svým věcem.

Chytrý nábytek roste spolu s dětmi Novinky.cz - 530344-nextstory1-lpivb

CHYTRÝ NÁBYTEK ROSTE SPOLU S DĚTMI

Rostoucí, zábavný, barevný a do detailu promyšlený nábytek, který baví děti a zároveň se líbí dospělým. To je ta správná sestava do dětského pokoje. Neomrzí, a hlavně vydrží dlouho v aktivním provozu. Základem dětského pokoje je postel, skříň, sestava na ukládání hraček, pracovní stůl, pohodlná židle. Zásuvky, úložné boxy, pojízdné i vestavné kontejnery jsou její součástí a chytře schované, aby v prostoru nepřekážely. Není účelem mít v pokoji co nejvíce kusů, právě naopak! Více v článku a fotkách na webu Novinky.cz v sekci Bydlení ZDE .

JAK PŘIZPŮSOBIT DOMOV PO NAROZENÍ MIMINKA

S příchodem nového človíčka na svět se mění nejen životní styl rodiny, ale také vybavení bytu. Změny by měly vycházet vstříc potřebám a pohodlí dítěte i maminky. Ať už zařizujeme prostor a věci pro spaní, stolování či koupání, vždy volíme kvalitní zpracování a zdravotně nezávadné materiály. Myslíme přitom na bezpečí dítěte i možnost dalšího využití věcí v budoucnu.

Také čtěte  Praha opět nejlepším místem k životu v Česku, má však málo bytů

RODIČE NECHALI DĚTEM PROMĚNIT POKOJE. JSOU VESELEJŠÍ A PROSTORNĚJŠÍ

Rodina čtenáře Tomáše přistoupila letos k proměně pokojíků svých dětí. Cílem bylo vytvořit oběma malým školákům příjemné, veselé prostředí, kde budou mít dostatek prostoru ke studiu i hrám. S výsledkem se čtenář pochlubil Novinkám.cz .

Neposedné děti zkuste zaujmout stoličkami ve tvaru zvířátek Novinky.cz Bydlení 17.9.2015

Neposedné děti zkuste zaujmout stoličkami ve tvaru zvířátek

Pokud máte děti, které chvilku neposedí, zkuste jim nabídnout zábavné stoličky ve tvaru beránka, tygra nebo mopse. Děti stoličky využijí jako sedací nábytek, ale i jako …

STROMY V DĚTSKÉM POKOJI, TATÍNEK NA MATEŘSKÉ. I TAK SE STAVÍ SEN

Koupě malého bytu 3+1 v Týnci nad Sázavou mladé manžele s dvěma dětmi finančně zcela vyčerpala. Rodiče by přitom rádi dětem poskytli větší a příjemnější pokoj. Co nezvládli sami, nechali na designérech. Mladým manželům leží na srdci především jejich děti. I kvůli nim hledali bydlení mimo velkoměsto. Veškeré úspory však pohltila koupě bytu, a i když záchranář Roman a zdravotní laborantka Jitka chtějí pro svého syna a dcerku maximum, finance jim na úpravu bytu už nezbývají. A to přesto, že Roman šel i na mateřskou
dovolenou, protože Jitka dostala nabídku na lépe placené místo než měl on… Týnec nad Sázavou navštívíte v odkaze ZDE .

DÍKY REKONSTRUKCI ZÍSKALA RODINA SAMOSTATNÝ DĚTSKÝ POKOJ

Bydlení v činžovním domě nedaleko centra Prahy má své kouzlo, majitelé bytu jsou s lokalitou spokojeni. Avšak dispozice bytu byla v původním stavu nevyhovující. Rozrůstající se rodina potřebovala získat dětský pokoj navíc. Informace přináší Seznam.cz na webu Novinky.cz v rubrice bydlení .

CO S DĚTSKÝM POKOJEM PRO TŘI SOUROZENCE, KAM SE NEVEJDOU ANI PALANDY

Doslova boj o centimetry. To je situace, do níž se dostala rodina se třemi dětmi. Sedmiletého školáka i tříleté holčičky (dvojčata) musí zatím vtěsnat do jednoho malého pokoje. Ale jak?

Studentský pokoj má inspirovat k práci i odpočinku Novinky.cz Bydlení 21.9.2015

STUDENTSKÝ POKOJ MÁ INSPIROVAT K PRÁCI I ODPOČINKU

Je pár věcí, bez nichž se student ve svém pokoji neobejde. Je to hlavně kvalitní postel, židle a stůl, větší skříň na oblečení a police na učebnice, sešity a knihy. Prostorný pokoj se dá dovybavit také menší pohovkou, na stěnách se může vyjímat barevná výmalba nebo zajímavá tapeta či zrcadlo.

POKOJ S AUTY, PRUHY I MRAKY ANEB JAK ŘEŠIT POKOJ PRO CHLAPCE I DÍVKU

Designérka Halka Freidingerová navrhla na zakázku s kolegyněmi ze Studia IN2 už mnoho dětských pokojů. Tentokrát však přišel na řadu prostor pro jejího dvouapůlletého syna, který je koncipován pro dvě děti, navíc tak, aby s nimi mohl růst.

Zařizujeme dětský pokoj HOME Bydlení

ZAŘIZUJEME DĚTSKÝ POKOJ

Při vybavování dětského pokojíčku nemusíte dělat žádné kompromisy. V nabídce je mnoho kusů nábytku a doplňků, které nejenže dobře vypadají, ale zároveň jsou i praktické, vyrobené z kvalitních materiálů, snadno se udržují a dítěti nějaký ten pátek vydrží. Pokoj zařizujeme na webu HOME Bydlení .

RODIČŮM SE SPLNIL SEN. MÍSTO SKLADIŠTĚ MAJÍ POHÁDKOVÝ DĚTSKÝ POKOJ

Dětský pokoj desetiměsíčního Alexe připomíná skladiště. V místnosti má sice postýlku a přebalovací pult, ovšem také masážní lehátko, žehlicí prkno, sušák a desítky dalších předmětů. Rodiče totiž všechny peníze investovali do rekonstrukce rodinného domu. Na dětský pokojík už nezbylo. Čtěte ZDE .

Tapetování – rychlý způsob, jak dodat bytu (dětskému pokoji) nový vzhled

Tapet je nepřeberné množství a ke správnému výběru vede jeden klíč. Musíme vědět, jaký je podklad, jaké jsou druhy tapet a jejich vlastnosti a kolik chceme do proměny investovat. Jak se snadno při nákupu zorientujeme? V podstatě máme tři možnosti, čím můžeme tapetovat: papír, vlies nebo vinyl. Tento článek vydal Seznam.cz (sekce Bydlení webu Novinky.cz ) v srpnu 2015.

RODIČE DALI DCERY V DĚTSKÉM POKOJI DO HNÍZDA. MÍSTO ÚCHYTEK MAJÍ LANA

Dětský pokoj, který byl původně ložnicí rodičů, navrhly designérky ze studia In2. Rodiče si přáli ponechat v bytě používanou bukovou palandu, všechno ostatní zařízení se tak odvíjelo od ní. Středobodem pokoje se stala čalouněná hnízda, kam si mohou děti kdykoli zalézt a snít si své sny. Designérky Lucie Barešová a Halka Freidingerová dostaly vlastně za úkol navrhnout pokojíčky dva. Jeden pro nejstaršího sedmiletého brášku, druhý pro jeho dvě mladší sestry ve věku pět a dva a půl roku.

DĚTSKÝ POKOJ PRO BUDOUCÍ HOROLEZCE ANEB KDYŽ SI DĚTI LEBEDÍ V HNÍZDECH

Dva pokoje, dvě děti. Zdálo by se, že jediným řešením je “přidělit” každému potomkovi jeden pokoj. Jenže malým špuntům vyhovuje společnost, a tak vznikl zcela jiný koncept: ložnice a herna. Pro pětiletého chlapce a jeho sotva tříletetou sestřičku navrhly designérky ze studia In2 dětskou ložnici a velmi netradičně pojatou hernu. “Když máme k dispozici dostatek místa, můžeme si takové řešení dovolit,” vysvětluje Halka Freidingerová, jedna ze tří autorek. Web iDNES.cz a rubrika Bydlenítradiční zdroj inspirace, i na téma dětské pokojíčky pro dvě děti.

RODINA SI PŘÁLA VĚTŠÍ STAVBU NA MALÉ PARCELE. DOSTALA DŮM (S DĚTSKOU HERNOU), PŘIPOMÍNAJÍCÍ MOST

Rodina ve švýcarském kantonu Tannay chtěla postavit dům. Přála si, aby v něm bylo hodně volného místa a také spousta světla. Bohužel měla k dispozici poměrně úzký pozemek. Oslovený architekt Christian von Düring jim proto navrhl atypicky řešenou stavbu, která snad ani nemohla dostat jiné jméno než Bridge House (Dům Most). V článku se zaměřte na dětskou hernu a dětský pokoj.

Zahrada plná dětských tajemství HOME Bydlení

ZAHRADA PLNÁ DĚTSKÝCH TAJEMSTVÍ

Máte-li děti a zahradu, bylo by hříchem neskamarádit tuto dvojici a nevytvořit něco užitečného, zajímavého a možná i ojedinělého. Zahradní designér Ian Dexter se nechal inspirovat dětskými představami a kresbami, které mu jasně ukázaly, po jaké zahradě děti touží. Děti milují pohyb a volnost, ale také tajemství a překvapení – na to všechno a možná i něco navíc je dobré myslet při vytváření jejich území. Zahrada pro děti totiž může být nejen prostorem pro hry. Čtěte na webu HOME Bydlení .

Také čtěte  Nešetřete na tloušťce izolace. Investice se vám vrátí

MLADÁ RODINA NAŠLA NOVÝ DOMOV V MEZONETU KOUSEK ZA PRAHOU

Světlý a vzdušný mezonet s rozlehlou terasou za hranicí Prahy znamenal pro rodinu bytové designérky Renaty Pápai velkou investici a pro ni samotnou pak příležitost k první kompletní realizaci. Využila šanci navrhnout interiér podle vlastních představ a získat cenné zkušenosti z jeho realizace.

Jako barevný akcent posloužila v hlavním prostoru modrá, citlivě dávkovaná na detailech, textilu, polštářcích a dekoracích. V ložnici podobnou roli sehrála uklidňující hnědá a dětský pokoj temperamentní mladé slečny oživila vitální fuchsiová. Fotogalerii a článek vytvořil web Novinky.cz a ModerniByt.cz .

POKOJ NA MÍRU POROSTE S DĚTMI. BUDE MÍT DVA BUNKRY A POSTELE VE VÝŠCE

Kdo má třípokojový byt a dvě děti, řeší ten samý problém. Jak vměstnat ratolesti do jedné místnosti tak, aby si vzájemně nepřekážely a pokoj se nemusel za pár let zásadně měnit. Před stejným rozhodováním stáli manželé s pětiletým synkem a dvouletou dcerkou.

KTERÉ BARVY JSOU TY PRAVÉ DO DĚTSKÉHO POKOJE

Růžová nebo červená pro holčičky a modrá pro kluky – barvy, které většinou vybírají rodiče svým ratolestem. Ale nemusejí se líbit samotným dětem. Která barva je pro ně ta pravá? Děti barvy milují a je skvělé, když jim je rodiče dopřejí. Ožije a rozveselí se tak nejen pokojíček, ale i celý domov.

Dětský svět plný veselosti a barev Novinky.cz - 492033-nextstory1-ovly7

DĚTSKÝ SVĚT PLNÝ VESELOSTI A BAREV

Pestré barvy, různé tvary, oblíbené postavičky, příšerky i nápad, který povzbudí fantazii. Dospělým mohou sice některé výrobky připadat jako kýč, ale dětem se většinou líbí. A dětský pokojík má patřit jen jim a jejich představám. Nechte se inspirovat!

DROBNOSTI, KTERÉ ZAJISTÍ BEZPEČÍ DĚTÍ V DOMÁCNOSTI

Sotva se děti naučí lézt a chodit, připomínají pověstný pytel blech. Máloco jim při hraní zabrání v rozletu, a tak nezbývá než dětský pokoj opatřit důležitými drobnostmi. Stačí investovat několik stovek a máme jistotu, že dítě na sebe nepřevrhne skříň, po které tak rádo leze, neotevře okno více, než chceme my, ani se neskutálí ze schodů. Článek k dětské bezpečnosti doma najdete na novinkách.cz ZDE .

JAK ZABAVIT DĚTI NA ZAHRADĚ

Prázdniny jsou tu a děti se už nemůžou dočkat. Až se vrátí z letních táborů a nejrůznějších pobytů, budou dovádět na zahradě. Máme pro vás tipy, čím je můžete zabavit. Zahrada přátelská k dětem nemusí být finančně náročná. Dozvíte se ZDE .

ZÁSADY ZDRAVÉHO SPANÍ ANEB JAK VYBRAT SPRÁVNOU (TAKÉ DĚTSKOU) POSTEL

Ke zdravému spánku patří postel, proto bychom neměli podcenit její výběr. Hlavním parametrem by mělo být pohodlí. Na čem bychom ale rozhodně neměli šetřit, je matrace a rošt. Na uvolnění a regeneraci páteře a celého těla má vliv kvalita lůžka, dobře zvolený rošt a důkladně vybraná matrace. Pokud je matrace příliš měkká nebo naopak tvrdá, je naše páteř nepřirozeně prohnutá a dlouhodobě se poškozuje.

Pro dítě v kojeneckém či batolecím věku vybíráme postel …. více v článku na webu Novinky.cz .

CO BY MĚL SPLŇOVAT POKOJ PRO ŠKOLÁKA

Budoucí prvňáčci a školáci mají jiné potřeby a nároky na svůj pokoj než mladší děti. Kromě místa na hraní jim musíme vymezit studijní prostor, kde stráví v průběhu roku nemálo času. Dětský pokoj se mění zhruba každých šest let. Mezníkem je čas, kdy jde potomek poprvé do školy a pak když opouští základní školu a stává se z něj student. Čtěte ZDE .

TO JE HUSTÝ, ŘEKLA PŘI POHLEDU NA SVŮJ NOVÝ DÍVČÍ POKOJ

Z bot i dětského pokoje se vyroste během pár let. Najednou chybí úložný prostor, zrcadlo, za hračky se najednou dospívající slečna stydí. Proto přišla radikální změna. Dětský pokoj byl původně zařízený nábytkem ze smrkového dřeva. Pořizoval se ještě před nástupem do školy, což dospívající slečně už dnes samozřejmě nevyhovuje. Tak jako změnila šatník i záliby, toužila i po změně ve svém dívčím pokoji. Rodiče souhlasili, ale aby nemuseli dceřin pokoj zařizovat novým nábytkem za pár let znovu, než vylétne z rodinného hnízda, udělali zásadní rozhodnutí – proměnu svěřili architektovi. “Hustou” inspiraci hledejte ZDE .

REKONSTRUKCE STATKU V JIŽNÍCH ČECHÁCH DOPADLA NA JEDNIČKU

Mladí manželé koupili v jižních Čechách statek, který chtěli užívat k rekreačním účelům společně se svými rodiči. Protože na objektu byly před koupí provedeny z architektonického hlediska jen kosmetické úpravy, dříve než jej rodina začala využívat, povolala na pomoc architekty ze studia Skvadra, kteří stavení rekonstruovali podle jejich potřeb. Dům má novou, moderní dispozici s některými velmi povedenými nápady. Inspirativní článek a fotogalerii najdete ZDE , na webu Novinky.cz.

Sourozenci potřebují mít své soukromí, zvláště když jsou opačného pohlaví s větším věkovým rozdílem. Zařídit společný pokoj nemusí být jednoduché. Jak na to?

DĚTSKÝ POKOJ NEMÁ BÝT CHLOUBOU RODIČŮ

O tom, jak se liší představy rodičů a dětí, o fungování sourozenců v jednom pokoji, ale i o odvaze experimentovat s materiály a důvěřovat vlastní výchově se v HOME bydlení bavili s autorkou mnoha dětských pokojů Annou Igriciovou z ateliéru Archiana.

 

Stále jste si nevybrali, nebo hledáte další inspiraci na téma DĚTSKÉ POKOJE, nábytek a hračky? Zde je celá řada článků na toto téma.