Vánoční dekorace jinak – zhotovte si stromek z větví

250
Stromek z větví obrázek 15 (Balakryl)

Chcete si vlastnoručně sestavit netradiční vánoční výzdobu a hodil by se vám tip? Máte malý byt nebo pokoj, ve kterém na velký vánoční strom nezbylo místo? Vyrobte si udržitelný nástěnný stromek z větví, který si můžete pověsit na balkon, dveře nebo stěnu. S pomocí barev Balakryl a ozdob pomůže i tato závěsná dekorace dotvořit sváteční atmosféru. Přinášíme vám návod v článku a fotogalerii “Vánoční dekorace jinak – zhotovte si stromek z větví”.

Využijte rovnější spadané větve

Stromek z větví - co budeme potřebovat - obrázek 01 (Balakryl)

Na výrobu stromku si připravte asi devět rovnějších silnějších větví (např. březových – budou mít výhodu světlé kůry), zahradní pilku, přírodní provázek, nůžky, plochý štětec, univerzální barvu Balakryl UNI (v našem případě pastelově šedý odstín) a bílou tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol.

Stromek z větví - větve zakraťte - obrázek 02 (Balakryl)

Nejprve větve nařežte pomocí pilky tak, aby se postupně zkracovaly a tvořily pyramidu. Pak je jen velmi lehce zbruste (např. brusnou houbou) a omeťte je od pilin.

Kombinujte barvy a přírodní vzhled

Krycí barvu Balakryl UNI důkladně promíchejte a pomocí štětce nanášejte ve dvou vrstvách s odstupem čtyř hodin. Větve si na stole vyskládejte do tvaru stromku a natřete je ze všech stran. Tato vodou ředitelná barva je zdravotně nezávadná, rychle schne, nezapáchá a má atest na dětské hračky i pro styk s potravinami.

Stromek z větví - obrázek 03 (Balakryl) Stromek z větví - obrázek 04 (Balakryl)

Některé větve můžete nechat přírodní, na jiné zase použijte tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol, která je vhodná k nátěrům všech druhů dřeva, nepopraská a neloupe se. Aby se zvýraznila struktura povrchu, můžete přebytečnou vrstvu barvy otřít suchým hadříkem.

Stromek z větví - obrázek 06 (Balakryl)

Od nejdelší po nejkratší

Stromek z větví - obrázek 11 (Balakryl)

Odměřte si dostatečně dlouhý kus provázku, který přehněte na dvě poloviny. Z každé strany vytvořte pomocí uzlů ve stejné vzdálenosti devět ok a poté jimi provlečte oba konce větví od nejdelší až po nejkratší.

Také čtěte  Hypotéky zdražují nejrychleji za 18 let. Jak sazby ovlivní dostupnost vlastního bydlení?

Potom už zbývá stromek jen řádně ozdobit. Na jednotlivé větve zavěste ozdoby dle vlastního vkusu a na špičku připevněte hvězdu z papíru.

Tip: Stromek můžete ozdobit koupenými ozdobami, nebo si nějaké vlastnoručně vyrobit. Doporučujeme např. šišky, usušit pomeranč a jablka, ozdoby uháčkovat nebo je vyrobit z papíru. Na závěr nezapomeňte doplnit světýlka, která dotvoří pohodovou vánoční atmosféru.

Stromek z větví - obrázek 16 (Balakryl)

Výhody vodou ředitelných barev

  1. Rychle schnou: Během dne zvládnete klidně i dva nátěry, a ještě tentýž den je povrch suchý.
  2. Jednoduše se aplikují: Barvu pouze promícháte, neředíte a hned natíráte.
  3. Jsou bez zápachu: Při aplikaci ani po ní barvy nezapáchají.
  4. Jsou zdravotně nezávadné: Mají atesty na dětské hračky a pro styk s potravinami za sucha.
  5. Jsou trvanlivé: Odolávají popraskání vlivem tepelné roztažnosti podkladu v interiéru i exteriéru.
  6. Neškodí prostředí: Prázdné obaly je možné likvidovat jako běžný odpad.
  7. Nežloutnou: Nátěr nežloutne v tmavých prostorech ani na radiátorech.
  8. Jsou bezpečné: Nevyžadují speciální skladování, nehrozí požár ani výbuch.
  9. Neničí pomůcky: Štětce po natírání jednoduše umyjete vodou a můžete je opakovaně použít.

Balakryl UNI satin je univerzální vodou ředitelná barva vhodná pro venkovní, ale i vnitřní použití. Lze s ní natírat dřevo, kovy (pozinkované plechy, hliník), beton, plasty a další. Vodou ředitelná, ekologická receptura umožňuje ukončit realizaci prací v rámci jednoho dne. Během aplikace ani po zaschnutí natíraný povrch nezapáchá. Balakryl UNI lze zakoupit ve čtyřech již z výroby namíchaných odstínech, všechny varianty lze navíc natónovat do širokého spektra 20 tisíc barevných odstínů. Vydatnost barvy Balakryl UNI je asi 6–9 m2/kg na jednu vrstvu podle savosti podkladu. Balakryl UNI se prodává v baleních o hmotnosti 0,7 a 2,5 kg.

Balakryl Dixol je tenkovrstvá lazura pro nové i renovační nátěry všech druhů dřeva v interiéru i exteriéru. Rychle zasychá, dřevo chrání před UV zářením a pronikáním vody. Lazura Dixol je vhodná k ochranným a dekorativním nátěrům plotů, štítů, dveří, podhledů, altánů, zahradního i domácího nábytku atd. Zvýrazňuje kresbu dřeva a má atest na dětské hračky. Nátěr vydrží až 3 roky. Vydatnost barvy Balakryl Dixol je asi 12–18 m2/kg v jedné vrstvě podle savosti podkladu. Je dostupná v několika odstínech dřeva, trendy šedých tónech i jako bezbarvá. Prodává se v balení o hmotnosti 0,7 a 2,5 kg.

Také čtěte  Vlastní fotovoltaická elektrárna - co nepodcenit při instalaci

Další články