Architektura Zahy Hadid a moderního skla v NürnbergMesse

676
NürnbergMesse (foto 52523062725)

Hala 3C v kongresovém centru NürnbergMesse v Norimberku navazuje na unikátní konstrukční principy, která vyvinulo studio Zaha Hadid Architects pro již existující halu 3A z roku 2014. Ve fotogalerii a článku „Architektura Zahy Hadid a moderního skla v NürnbergMesse“ se podíváme na design nové stavby se skleněnou fasádou od společnosti Guardian Glass.

NürnbergMesse (foto 52523065440)

Hala 3C navazuje na konstrukci té původní v kongresovém centru NürnbergMesse. Její lichoběžníkový tvar pokrývá 10 tisíc metrů čtverečních. Šikmá střecha klesající z výšky 20 na 13 metrů poskytuje akustické výhody a zajišťuje současně snížení spotřeby energií a emisí.

Skleněná fasáda pokrývá úctyhodnou plochu 3 tisíc metrů čtverečních, díky čemuž proniká velké množství přirozeného světla hluboko do prostor výstavní haly.  Pro účely této unikátní zakřivené stavby bylo vybráno speciální potahované sklo s ochranou proti slunečnímu záření SunGuard® SuperNeutralTM (SN) 51/28 od společnosti Guardian Glass. Díky svým multifunkčním vlastnostem poskytuje vysokou propustnost přirozeného světla (51 %), pomáhá zvyšovat úspory energií a nabízí i výjimečnou solární ochranu. Povrchová úprava navíc snižuje potřebu umělého osvětlení a vynikající tepelná izolace pomáhá udržovat příjemné prostředí v budově.

NürnbergMesse (foto 52522867699)NürnbergMesse (foto 52522871959)NürnbergMesse (foto 525222872799)

O Guardian Glass

Guardian Glass, hlavní obchodní jednotka společnosti Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla. Ve svých 26 závodech na výrobu plaveného skla po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo k použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a na interiérové architektonické aplikace, pro dopravu a technické výrobky. Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a některých z nejznámějších architektonických pamětihodností na světě. Guardian Glass Science & Technology Center průběžně pracuje na vytváření nových skleněných výrobků a řešení s využitím nejmodernějších technologií s cílem pomáhat zákazníkům see what’s possibble®. Navštivte stránky https://www.guardianglass.com/.