Tip – jak vyrobit zimní věnec za použití přírodních materiálů

835
Věnec je hotový (foto 29, Primalex)

Elegantní zimní věnec pro radost i jako dárek

⁠Pokud rádi tvoříte z přírodnin, můžete si ozdobit dveře jednoduchým věncem ve skandinávském stylu. Na jeho výrobu postačí přírodniny sesbírané v lese nebo při procházce, lze ale použít i zdobné eukalyptové lístky. Křídové a třpytivé spreje Primalex na nich dokážou vytvořit jedinečnou slavnostní atmosféru. V dnešním článku a fotogalerii máme pro Vás „Tip – jak vyrobit zimní věnec za použití přírodních materiálů“.

Vydejte se do lesa

Na výrobu budete potřebovat proutěný věnec, zahradnické nůžky, tavnou pistoli, různé druhy přírodnin (např. šišky, kaštany, žaludy, větvičky eukalyptu nebo tzv. „nevěstina závoje“), rukavice, Primalex křídové spreje a Primalex sprej se třpytkami.

Věnec - příklad materiálů k jeho zhotovení (foto 32, Primalex)

Nejprve si připravte přírodniny. Některé můžete nechat v přírodní barvě, zbylé pak nastříkejte křídovými spreji. My jsme zvolili platinový odstín, ale na výběr je až 14 jemných křídových barev, které se spolu výborně kombinují.

Věnec - nastříkání materiálů k jeho zhotovení (foto 11, Primalex)

Přírodniny případně nastříkejte

Sprej před použitím důkladně protřepejte, dokud nebude slyšet volný pohyb kuličky v nádobě. Přírodniny vyskládejte na podložku a nastříkejte je v několika vrstvách ze vzdálenosti 20–30 cm. Nádobku přitom držte ve svislé poloze. Poté je nechte 5–10 minut zaschnout.

Přidejte třpytky pro slavnostní vzhled

Věnec - přidáme třpytky ze spreje (foto 14, Primalex)

Po zaschnutí přelakujte přírodniny Primalex sprejem se třpytkami. Tento syntetický lesklý lak nabízí univerzální použití, výborně přilne na různé druhy povrchů a rychle schne. Jemné zlaté, stříbrné nebo barevné třpytky dodají přírodnímu věnci slavnostní vzhled. Jakmile všechny vrstvy nástřiku zaschnou, připravte si tavnou pistoli.

Věnec skládáme, aranžujeme.. (foto 16, Primalex)Věnec - k uchycení pomůže tavná pistole nebo drátky (foto 17, Primalex)

Větvičky dle potřeby zastřihněte a pomocí tavné pistole je připevněte na věnec. Přidejte třeba žaludy či šišky. Věnec zavěste na dveře pomocí hřebíku nebo provázku.

Věnec - dokončování (foto 19, Primalex) Věnec - finále (foto 20, Primalex)