Zajímá vás architektura? Nevynechte výstavu JKOK

S reportážním fotoaparátem jsme pro vás navštívili další zajímavou výstavu, která se dotýká, architektury. A to ještě mnohem více, než ty předešlé. Zajímá vás architektura? Nevynechte výstavu JKOK!

Pardon, řeknou vám vlastně něco 4 písmena J K O K ? Výstava je nazvána JKOK – Nekonečno Jana Kaplického.

Tančící dům v Praze, nedlouho po úspěšné akci Retro, to nejlepší ze 70-80. let, o níž jsme psali zde, zde, uvádí výstavu JKOK – Nekonečno Jana Kaplického .

Obrazová ochutnávka výstavy

Rozhodně nechceme způsobit to, abyste si výstavu prohlédli jen v teplíčku domova a vlastního počítače nebo mobilu, ale přinášíme vám bohatou ochutnávku toho, co na výstavě probíhající až do 12.3.2017 můžete vidět. Seznámíte se také se stylem, jakým je výstava organizována a textově doprovozena.

Neváhejte a přijďte poznat génia Jana Kaplického, který v naší vlasti nebyl až tolik za svého života doceněn a kterého asi nejvíce ranila a poznamenala “kauza” nerealizované knihovny v Praze. Jak uvidíte, je obvyklé, že se mnohé architektonické návrhy prostě neuskuteční, nebo ne v plánovaném rozsahu, to se děje i jiným architektům a kdekoliv ve světě. Otázkou možná zůstává, jak k tomu dojde. Každopádně JK má za sebou slušnou řádku realizovaných děl v zahraničí a Vy zde mnohé z nich uvidíte na modelech, nebo komentovaných fotografiích.

Na výstavu JKOK v pražském Tančícím domě jste zváni až do 12. března 2017.

Bonus k výstavě

Bonusem ke vstupence na výstavu je pak možnost vstupu a vyhlídky z nejvyššího patra Tančícího domu, odkud je velmi pěkný výhled a možnost focení na nemalou část Prahy včetně Pražského hradu, Vltavy, Vyšehradu, Mánesa či Smíchova. Výhled Vás potěší v každou denní dobu – za světla stmívání i za tmy. Můžete si také příjemně posedět v designových prostorách kavárny, nebo restaurace.

Také čtěte  Letní Flora 2020 odkryje krásu městských dvorků a vnitrobloků