Vánoční hvězdy – květiny pro příjemnou atmosféru a zářivý interiér

249
Vánoční hvězdy (Pionsettia) s dekoracemi (2023, foto 07)

Vánoční hvězdy přinášejí barvy do sychravých podzimních dnů. Co o nich možná nevíte? Inspirujte se

Vánoční hvězdy jsou nepřekonatelnými ozdobami interiéru nejen o Vánocích, ale tyto krásné květiny jsou velmi žádané také jako podzimní dekorace. Teplé barvy jejich listů rozzáří každý prostor a během podzimních dnů dodají pocit pohody a pozitivity. Výhodou těchto všestranných rostlin je, že se bez problémů hodí do jakéhokoli stylu interiéru. Odborníci z iniciativy Stars for Europe vám přinášejí tipy na podzimní dekorace s využitím vánočních hvězd, které vnesou do vašeho domova v těchto chladných dnech trochu tepla! Více informací, zajímavosti i inspirace v článku „Vánoční hvězdy – květiny pro příjemnou atmosféru a zářivý interiér.“

Elegantní venkovský styl v jemných pastelových barvách

Vánoční hvězdy (Poinsetiia) v jemných pastelových a krémových odstínech se dokonale hodí do tohoto elegantního venkovského interiéru. Mini vánoční hvězdy v růžové a krémové barvě vypadají v háčkovaném košíku úchvatně.

Vánoční hvězdy (Poinsettia) s dekoracemi (2023, foto 02000)

Toto krásné duo vánočních hvězd zaujme na první pohled svými dvoubarevnými listy v pastelových odstínech. Vánoční hvězda meruňkové barvy tvoří dekorativní zátiší se starožitnými knihami a dalšími doplňky.

Vánoční hvězdy (Poinsettia) s dekoracemi (2023, foto 06)

Důležité: Aby vánoční hvězdy dobře prospívaly, potřebují světlé, teplé místo bez průvanu. Pokud jsou rostliny na nevhodném místě, začnou jim opadávat listy. Přihlédněte na jejich ochranu i při převozu z obchodu domů.

V této neobvyklé kytici z řezaných vánočních hvězd, borovicových větviček, eukalyptu a různých sušených květin krásně vyniknou jemné pastelové odstíny. Jako řezané květiny jsou vánoční hvězdy působivé svými obrovskými, jasně zbarvenými okvětními lístky, takže nepotřebujete žádné jiné květiny!

kytice řezaných vánočních hvězd (Poinsettia) s dekoracemi (2023, foto 15)

Tip: Stonky vánočních hvězd ihned po řezu ponořte na několik sekund do horké vody (cca 60 °C) a poté do studené vody. Ve vodě pak vydrží čerstvé až dva týdny.

Vánoční hvězdy v moderním obývacím pokoji

Příjemná atmosféra z vánočních hvězd (Poinsettia) (2023, foto 05)

Vánoční hvězdy jsou skvělé pokojové květiny, které přinášejí barvy do chladných podzimních a zimních dnů a dobře se kombinují s jinými pokojovými rostlinami. V tomto interiéru s vysokými stropy vytvářejí vánoční růže různých barev a velikostí útulný pocit domova. Velké, hustě porostlé rostliny dodávají místnosti příjemnou atmosféru.

Velký půlkruhový květináč uprostřed místnosti s bohatě osázenými rostlinami je skvělou dekorací, která upoutá pozornost na první pohled. Toto moderní aranžmá kombinuje červené vánoční hvězdy se sloním uchem (Alocasia zebrina), větvičkami okrasného chřestu (Asparagus plumosus), barevnými listy begónie (Begonia rex ‚Indian Summer‘), stařeckou břízou (Dischidia nummularia) a filodendronem ‚Prince of Orange‘.

Velký půlkruhový květináč s vánočními hvězdami (Poinsettia) (2023, foto 06)

V této živé nástěnné dekoraci (níže) proměňují vánoční hvězdy a ozdobné zelené větve tyto vertikální květináče v živé umění. Tyto umělecké kompozice se skládají z jasně červených vánočních hvězd, fytonií (Fittonia verschaffeltii), signonií (Syngonium), tradescantia – tricolor (Tradescantia fluminensis tricolor), větviček okrasného chřestu (Asparagus densiflorus ‚Meyeri‘), cukrové lilie (Parthenocissus striata) a hemionitové mukoly (Hemionitis arifolia).

Vertikální květináče jako živá květinová dekorace s vánočními hvězdami (Poinsettia) (2023, foto 07)

Tip: Řezané vánoční hvězdy vydrží až dva týdny, pokud ihned po řezu ponoříte konec stonku na několik sekund do horké vody (cca 60 °C), poté do studené vody, a nakonec vložíte řezanou květinu do čerstvé vody.

Dokonalá podzimní dvojka na závěr: vánoční hvězda a dýně

Dýně jsou jedním z nejoblíbenějších podzimních doplňků. Díky svým rozmanitým barvám, tvarům a velikostem se velmi dobře kombinují s vánočními hvězdami. Od konce října najdete vánoční hvězdy ve všech zahradnických centrech a květinářstvích. Nabídka je tradičně nejširší od konce října do druhé poloviny listopadu. Vánoční hvězdy v barvách, jako je lososová, skořicová nebo meruňková, jsou ideální pro podzimní dekorace.

Podzimní atmosféra z vánočních hvězd a dýní (Poinsettia) (2023, foto 34)

Hvězdy ve spojení s dýněmi vytvoří barevná zákoutí, která vnesou do každé místnosti příjemnou atmosféru. Tyto rostliny nenáročné na údržbu lze použít i pro sváteční výzdobu. Pokud například plánujete halloweenský večírek, vypadá bohatě kvetoucí vánoční hvězda v tomto usměvavém oranžovém květináči fantasticky. Její hustě porostlé zelené a barevné listy připomínají hustou hřívu vlasů!

Další informace, tipy a nápady na dekorace s vánočními hvězdami najdete na webové stránce: https://starsforeurope.com/cz/

O iniciativě Stars for Europe

Stars for Europe (logo iniciativy)

Stars for Europe (SfE) je marketingová iniciativa evropských pěstitelů vánočních hvězd Dümmen Orange, Selecta One, Beekenkamp Plants a Syngenta Flowers. Iniciativa byla založena v roce 2000 s cílem podpořit a zajistit dlouhodobý prodej vánočních hvězd v Evropě. V současné době probíhají aktivity SfE ve 22 evropských zemích.

V letech 2021 až 2024 jsou marketingové aktivity podporovány EU v rámci kampaně „Stars unite Europe“ v sedmi zemích: Francie, Itálie, Německo, Nizozemsko, Polsko, Švédsko a Španělsko.