Bezpečné svátky díky chytré domácnosti od Netatmo

198
Netatmo přístroje v obývacím pokoji s krbem

V období, kdy se svět zpomaluje a lidé tráví čas se svými blízkými, je důležité, aby domov zůstal bezpečným a pohodlným útočištěm. Inteligentní řešení od Netatmo vám umožní užívat si sváteční klid bez obav. Elegantní, efektivní a chytrá – tato zařízení jsou základním prvkem moderního a funkčního přístupu k bezpečnosti domácnosti. Nad tématem se krátce zamyslíme v článku „Bezpečné svátky díky chytré domácnosti od Netatmo“.

Řada Čechů tráví Vánoční svátky s rodinou a s přáteli a nechávají své domovy bez dozoru. Prázdné příbytky, chybějící sousedé a dlouhé zimní noci poskytují číhajícím lupičům perfektní příležitost k akci. Inteligentní produkty od Netatmo, které zahrnují venkovní i interiérové kamery či snímače pro detekci otevřených oken a dveří okamžitě upozorní uživatele prostřednictvím mobilní aplikaci v případě vniknutí cizí osoby. Vyplašit případného zloděje navíc lze například i na dálku díky siréně, která je součástí venkovní kamery, nebo pomocí samostatné interiérové sirény.

Netatmo inteligentní zámek

Prevence požárů a nebezpečí spojených s adventními věnci

Vánoční dekorace, jako jsou adventní věnce a svíčky, mohou představovat riziko požáru. Zvláštní pozor je potřeba dávat na věnce plněné pilinami bez nehořlavých podložek, prskavky, ale i na starší elektronické dekorace. Základní prevenci – nenechávat otevřený oheň bez dohledu, je však možné doplnit i inteligentním detektorem kouře, který poslouží jako sekundární vrstva bezpečnosti. V případě požáru se spustí alarm o hlasitosti 85 decibelů a přístroj zašle upozornění v reálném čase na telefon uživatele s informací, kde přesně se kouř vyskytl. Detektor kouře se doporučuje umístit na strop v cirkulačních a průchozích oblastech, jako jsou chodby.

Pozor na „tichého zabijáka“

Oxid uhelnatý (CO), známý jako „tichý zabiják“, může být uvolňován vadnými spalovacími zařízeními, ale také slabým tahem zaneseného komínu. Základní prevencí je pravidelné čištění spalinových cest. Na potenciální problém vás však může upozornit detektor oxidu uhelnatého. Inteligentní detektor od Netatmo analyzuje hladinu tohoto potenciálně smrtelného plynu bez zápachu a barvy a okamžitě upozorní své uživatele v případě zjištění jeho příliš vysokých hodnot. Detektor oxidu uhelnatého by měl být umístěn v každé místnosti s palivovým spotřebičem (kotel, krb, kamna, plynový sporák) a instalován do úrovně očí.

Netatmo detektor CO na zdi

Nezapomeňte však ani na správnou údržbu těchto detektorů, která zajistí, že vám budou správně sloužit co nejdelší dobu. Doporučuje se je pravidelně oprašovat, provádět zvukové testy a kontrolovat baterie. Netatmo nabízí inteligentní detektory s funkcí Auto-Testu, které zajišťují, že senzory, baterie a Wi-Fi připojení fungují správně.

O společnosti Netatmo

Netatmo je jedním z lídrů v oblasti chytré domácnosti, který navrhuje a vyrábí intuitivní inteligentní zařízení pro bezpečnější a komfortnější domov.

Netatmo regulace vytápění

V roce 2012, kdy společnost vznikla, se zavázala nadále navrhovat a uvádět na trh zařízení, pro něž platí:

  • 100% bez poplatků: bez předplatného a jiných nákladů
  • 100% zabezpečení: garance ochrany údajů a respektování soukromého života uživatelů
  • 100% průběžný vývoj: pravidelné aktualizace a přidávání funkcí zdarma

Netatmo v současnosti nabízí 13 zařízení a příslušenství pro chytrou domácnost. Užitečná a snadno použitelná zařízení uživatelům usnadňují každodenní život a současně zvyšují komfort jejich domácnosti.

Kromě řady výrobků určených pro širokou veřejnost se společnost v rámci programu „with Netatmo“ ve spolupráci s předními značkami z oblasti stavebnictví podílí na vývoji možnosti integrace řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů.

V roce 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovému specialistovi v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.