Překvapte dítě parádní barevnou postelí

1206
Překvapte dítě parádní barevnou postelí 004

Dětským očím nic nelahodí tak jako atraktivní syté barvy s veselým odstínem. Proto jsou hračky často na hranici snesitelnosti, pokud jde o kombinaci barev. Stejně nápadné pak mohou být i dětské postele, pokud jsou, malí kluci i holky to náležitě ocení. Podívejte se, jaké barvy dětských postelí letí.

Dětské postele jsou výjimečné

Postel je pro dítě jedním ze základních stavebních kamenů života. Než se malý člověk vyloupne k dospívání, potřebuje spolehlivé, bezpečné a pohodlné místo, kam se může v případě potřeby schovat a kde se mu bude dobře spát. Právě zdravý spánek je pro vývoj dítěte zásadní.

Překvapte dítě parádní barevnou postelí 005

Dětské postele existují v mnoha variantách a barevných provedeních. A jsou to často právě barvy, které dítě upoutají a přitáhnou jeho pozornost. Proto je dobré, když má postel oblíbenou barvu vašeho dítěte. Je to první krok k úspěchu a vytvoření silného pouta mezi potomkem a lůžkem.

Oblíbené barvy postelí pro kluky

Kluci mají rádi výrazné a syté barvy plné energie. To, co by nám dospělým připadalo jako moc ostrý odstín, děti milují. Vedou zelené, modré ale i šedé tóny, které se navíc dají mezi sebou kombinovat. Přesto je nejlepší, když má postel jednu výraznou barvu a zbytek je v nevýrazném odstínu.

Překvapte dítě parádní barevnou postelí 001

Oblíbenou variantou jsou také kombinace přírodního dřeva a jedné syté pastelové barvy – nejčastěji zmiňované zelené nebo modré. Ale můžete vybrat klidně i žlutou nebo oranžovou.

Překvapte dítě parádní barevnou postelí 002

Akorát si dávejte pozor, aby žlutá nebyla moc křiklavá. To by mohlo dítě rušit při usínání. Stejně tak není příjemná příliš studená modrá.

Jaké jsou oblíbené barvy postelí pro holky?

U holek je barva postele často důležitější než u kluků. Musí se jim líbit, jinak si k postýlce těžko najdou vztah. Aspoň ze začátku tedy ne. Proto je dobré vybírat spíš jemnější základové odstíny krémové, světle šedé nebo bílé. Ty se dají výborně kombinovat s výraznější růžovou, oranžovou, žlutou a podobně.

Překvapte dítě parádní barevnou postelí 003

Nezapomínejte zohlednit oblíbenou barvu dítěte. Tím získáte jistotu, že vyberete aspoň přibližně správně. Dobrou variantou je klasická jednolůžková postel s vysokým čelem ve výrazně barevném provedení, kdy je zbytek postele v přírodním dřevěném dekoru. Lepší jsou textury světlého dřeva.

Pestré patrové postele děti fascinují

Patrové postele jsou královnami mezi lůžky. Děti je milují a sní o tom, že se aspoň jednou vyspí na vyvýšené ploše. Ještě lepší jsou samozřejmě varianty, které kombinují jejich oblíbenou barvu s nenápadnou základovou barvou, třeba světle šedou, krémovou nebo dokonce bílou.

Překvapte dítě parádní barevnou postelí 006

Patrovky pro děti často mívají kromě lůžka také další výbavu, například šuplíky, skříňky nebo úložný prostor. Ideální je, když jsou všechna dvířka a čelní stěny zásuvek vyvedené v jedné barvě, kterou dítě miluje. Uvidíte, že když najdete vhodný model patrové postele takového typu, dítě jí zcela propadne.

Překvapte dítě parádní barevnou postelí 007

Nechte barvy vyniknout ve světle

Kromě barev postele můžete dětem zpestřit pokoj taky barevnými světly. Nejde jen o kryty, stínidla nebo těla osvětlení, ale přímo o RGB žárovky, které umějí na požádání změnit odstín, ve kterém svítí. Nejlepší je, když takovou žárovku dětem pořídíte k narozeninám, aniž by o tom věděly. Pak je můžete příjemně překvapit.

Pokud o barevných žárovkách do dětského pokoje neuvažujete, postarejte se aspoň o dostatečné osvětlení všech důležitých částí dětského pokoje. Klíčové jsou hlavně pracovní koutek s psacím stolem, místo, kde si děti hrají a pak postel, kde ale postačí i slabší světlo.