Architektonicky zajímavý A3 building v Sofii se skly Guardian Glass

1000
A3 building Sofia - foto 1

A3 building se skly od Guardian Glass tvoří přirozený přechod mezi majestátním pohořím a pulzující metropolí

Takřka na úpatí bulharského pohoří Vitoša vytvářející impozantní kulisu hlavnímu městu Sofie nalezneme unikátní architektonický projekt A3 building. Jedná se o rezidenční komplex, který v roce 2017 získal ocenění Budova roku v kategorii rezidenčních projektů. Skla do budovy dodala společnost Guardian Glass.

A3 building Sofia - foto 4

A3 building jako 100 metrů dlouhá budova Advanced Architecture Apartments

Název A3 building je odvozený od názvu Advanced Architecture Apartments. Sto metrů dlouhou budovu tvoří 5 samostatných jednotek v nichž se dohromady nachází 158 rezidenčních bytů. Přízemí budovy je vyhrazeno komerčním prostorám.

A3 building Sofia - foto 2

Projekt z dílny architektonického studia STARH se vyznačuje pravidelnými, obdélníkovými liniemi, které splývají v hladkých a měkkých formách tvořící obal celé budovy.

A3 building Sofia - foto 3

Elegantní skleněná fasáda s unikátními vlastnostmi

Elegantní skleněná fasáda zajišťuje obyvatelům domu bohatý přísun světla. Všechny obytné jednotky jsou navíc orientovány na jihovýchod. Vysoká sluneční ochrana a dobrá tepelná izolace jsou důležitými parametry skla, které velkou mírou pomohou rezidentům k většímu komfortu.

Vybráno bylo sklo s povlakem neutrálního vzhledu Guardian SunGuard® SN 70/37 od společnosti Guardian Glass. Sklo má nízké hodnoty g 37 % i U 1.0 svědčící o vynikající světelné propustnosti a zároveň skvělé tepelné izolaci. Dostatek přirozeného světla se tedy dostane téměř do všech částí budovy, zároveň sklo pomáhá kontrolovat vnitřní teplotu.

A3 building Sofia - foto 5