Nalaďte Vánoce 2021 do zlata za pár korun

756
Vánoční dekorace s nabarvenými ulitami (zlatá matná barva Primalex)

Do jakých barev letos sladíte vánoční výzdobu? Je tu několik barevných provedení, které jsou stále trendy a k Vánocům neodmyslitelně patří. Zlatá barva by mezi nimi rozhodně chybět neměla, na výběr je však stálic víc! V dnešní inspiraci „Nalaďte Vánoce 2021 do zlata za pár korun“ poradíme, jak si vyrobit krásné dekorační předměty za pár korun.

Využijeme přitom předměty, které máme okolo sebe zadarmo. Třeba šišky, větvičky, jmelí nebo listy sesbírané v lese, šnecčí ulity, kamínky, oříšky nebo mušle, které jste si přivezli z dovolené u moře. Se spreji Primalex jednoduše dodáte zlatý efekt jakémukoliv předmětu.

Příprava nasprejování dekoračních předmětů (zlatá matná barva Primalex) Příprava nasprejování mušlí z dovolené (zlatá matná barva Primalex)

Šneci nejen na talíři

S metalickými barvami ve spreji Primalex vám vánoční výzdoba domu či bytu nezabere mnoho času. Stačí si připravit několik drobných přírodnin a jednoduše je nasprejovat. Barvy se nejen snadno aplikují, ale také rychle schnou. Kromě sprejů se zlatým efektem jsou na výběr také spreje ve stříbrné, mosazné či měděné barvě.

Příprava předmětů k nasprejování coby vánoční dekorace (zlatá matná barva Primalex)Nasprejujte mušle (stříbrná matná barva Primalex)

Metalické barvy ve spreji jsou vhodné pro různé druhy povrchů. Efektní matný kovový vzhled tak mohou získat třeba šišky, lískové či vlašské ořechy, mušle, nebo dokonce prázdné šneččí ulity. Šneci u nás totiž patřili na štědrovečerní tabuli už v dobách první republiky. Skvěle vypadají nejen na talíři, ale také třeba na vánočním věnci!

Nasprejujte šneky jako vánoční dekoraci (zlatá matná barva Primalex)

Jednoduchý postup nabarvení

Nasprejujte předměty z lesa (zlatá matná barva Primalex)Nestříkejte v blízkosti ohně, dětí a zvířat. Po aplikaci vyvětrejte.

Všechny předměty si vyskládejte na podložku nebo větší vrstvu novin a nastříkejte je v několika vrstvách ze vzdálenosti 20–30cm. Poté je nechte dobře zaschnout. Nezapomeňte na postupné nanesení barvy z obou (všech) stran.

Na ozdobu věnce i svátečního stolu

Metalické spreje Primalex mají široké využití. Můžete s nimi například nastříkat jmelí nebo modřínové větve a doplnit jimi vánoční vázu. Nasprejované předměty pak lze využít při tvorbě adventního věnce, vánočního svícnu nebo dekorační mísy. Ale můžete je umístit i volně na okno nebo štědrovečerní stůl a podtrhnout tak slavnostní atmosféru.

Vánoční zátiší - nasprejujte předměty nejen z lesa (zlatá matná barva Primalex)Nasprejujte ořechy (zlatá matná barva Primalex)

Mějte však na paměti, že by barva neměla přijít do styku s potravinami a nepatří do rukou malým dětem. Stejně tak nenecháváme bez dozoru hořící svícny.

Nasprejujte mušle z dovolené (zlatá matná barva Primalex, pozor na oheň)Aranžmá bylo pořízeno pouze pro účely ilustrační fotografie – nestavte hořící svíčky do blízkosti hořlavých předmětů

Při uchycení předmětů může pomoci tavná pistole, lepidlo nebo v některých případech drátky.