Stavíme Bydlíme v Ústí nad Orlicí

Chcete úsporně topit? Chystáte se renovovat koupelnu? Unavuje vás sečení trávníku?

V tom případě určitě nezapomeňte přijet nebo přijít na výstavu STAVÍME, BYDLÍME 2016 do kulturního domu v Ústí nad Orlicí ve středu nebo čtvrtek 13. – 14. dubna 2016. Stavební výstava pro oblast Orlických hor a okolí tradičně přitahuje zájem stavebníků a zájemců o opravy a rekonstrukce v regionu. Patříte mezi ně? Přijďte, odborníci a zkušení stavaři vám rádi poradí a doporučí vhodné řešení.

Stavíme Bydlíme Ústí nad Orlicí - 06

Stavíme Bydlíme Ústí nad Orlicí 2016 - 01

Výstavní exponáty vás zaujmou už přímo na ulici. Před kulturním domem budou vystaveny a odborně předvedeny výrobky, které usnadní údržbu vašich zahrad. Jedná se o akumulátorové křovinořezy, plotostřihy a řetězové pily, které jsou tiché, ekologické, energeticky úsporné a hlavně jednoduché na obsluhu i údržbu. Ti, kteří neradi ztrácí čas sekáním své zahrady, ocení robotické sekačky, vhodné pro malé i velké zahrady. Tito inteligentní roboti zvládnou svahy do sklonu 45% a pracují za každého počasí. Udržují Váš trávník v dokonalém stavu, neboť veškeré živiny se díky mulčování vracejí zpět do půdy. Pomocí systému GPS si zmapují Vaši zahradu a sami si určí dle růstu trávy, jak často budou sekat. O tom všem Vás budou informovat na chytrém mobilním telefonu. Vystaveny budou české traktory vyznačující se svojí robustní konstrukcí a univerzálním využitím. Tyto traktory jsou jedničkou na fotbalových hřištích v čele se Spartou, Slavií a samozřejmě Jiskrou Ústí nad Orlicí.

Stavíme Bydlíme Ústí nad Orlicí - 07

Ke krásnému trávníku patří bazén. Rovnou dvě české firmy představí své bazény a jejich příslušenství včetně zastřešení. Na výstavě vám zhotoví bezplatně i cenovou nabídku montáže bazénu na vaši zahradu.

Stavíme Bydlíme Ústí nad Orlicí - 05

Nosných tématem výstavy je vytápění. Tři firmy představí tepelná čerpadla – v současné době nejefektivnější zařízení pro vytápění objektů. Nebudou chybět ani solární kolektory. Prodejci krbových kamen, peletových kamen nebo kotlů na tuhá paliva zodpoví nejaktuálnější otázky: „Jakou emisní třídu má můj stávající kotel?“, „Mám nárok na kotlíkovou dotaci?“ nebo „Jaká značka kotle je právě pro můj dům nejvhodnější?“ Další z vystavujících firem zajistí opravy stávajících kotlů a kamen.

Také čtěte  Získejte za svou nemovitost maximum

Stavíme Bydlíme Ústí nad Orlicí - 08

STavíme Bydlíme Ústí nad Orlicí 2016 - 03

Druhým nosným tématem výstavy je koupelna. Ve dvou expozicích koupelnových studií si vyberete ze širokého sortimentu koupelnového vybavení a dlažeb. Můžete si domluvit vizualizaci vaší vysněné koupelny nebo si odnést katalog. Kromě koupelen bude vystaven i nábytek a domluvíte se i na výrobě nové kuchyňské linky.

Stavíme Bydlíme Ústí nad Orlicí - 04

S jarem obvykle souvisí i vymalování interiéru. Proto bude k dispozici poradenské centrum Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů, kde vám poradí s dekoračními malbami a stále oblíbenějšími tapetami. Pokud vás trápí plísně, řasy a mech na venkovní fasádě, dozvíte se, jak je nejúčinněji odstranit a bránit se jejich novému vzniku.

Stavíme Bydlíme Ústí nad Orlicí 2016 - 02

Co ještě mimo jiné na výstavě uvidíte? Domovní čistírny odpadních vod a systémy odstranění vodního kamene. Zajímavá bude nabídka dřevoplastových výrobků – teras, plotů a zábradlí. V současné době dřevoplast začíná nahrazovat klasické dřevo. Výhodou je maximální trvanlivost s minimální náročností na údržbu. Dalším hitem jsou fotopasti, kamerové systémy a celkové zabezpečení domu proti vyloupení. I tyto výrobky si můžete na výstavě zakoupit.

Novinkou letošního ročníku budou přednášky na neotřelá témata Feng Shui a Aura-Soma. FENG SHUI je účinný nástroj, jak ve vašem bytě nebo domě vyhledat místa, která vám prospívají a která naopak ne. Pomocí nástrojů Feng Shui můžeme zjistit, má-li někdo zdravotní, partnerské nebo finanční problémy, vyhledat původce jejich vzniku a odstranit je. Aura-Soma je novodobá barevná celostní terapie. Jedná se o unikátní metodu, která je syntézou drahých minerálů, rostlin a barevné terapie. Je známo, že fyzické nemoci bývají až tím posledním výkřikem naší bytosti. Tyto nerovnováhy mají ale své příčiny, kterými se zabývá Aura-Soma. Přednášky se uskuteční v salonku kulturního domu v 1. patře první den od 16 do 17 hodin, druhý den od 15,30 do 16.30. Vstup na přednášky i na výstavu je zdarma.

Také čtěte  Proč pořídit robotickou sekačku a jak vybrat tu správnou?

Návštěvníci se mohou kromě nápadů, rad a zakoupeného zboží zúčastnit i losování o zlatou cihličku. Losovací kupóny jsou součástí pozvánky na výstavu nebo je obdržíte přímo u vstupu na výstavu. Možná se právě na Vás usměje štěstí a stanete se majiteli zlaté cihličky.

Proto si určitě udělejte ve středu 13. dubna nebo ve čtvrtek 14. dubna 2016 čas a přijďte načerpat nové nápady na výstavu STAVÍME, BYDLÍME do Ústí nad Orlicí. Web Bydlení raz dva je mediálním partnerem akce. Zbývají dodat již jen otevírací hodiny výstavy: středa 9 – 18 hod., čtvrtek 9 – 17 hod., zopakovat, že vstup je zdarma. A pro úplnost je tu i mapka místa konání.