Zajímavé články o bydlení – tipy únor 2015

175

Nejkratší měsíc v roce, únor, máme zdárně za sebou. Vybrali jsme pro vás některé články z internetu věnované bydlení, zahradě, i lidem kteří se o ně starají. Čtěte zajímavé články o bydlení – tipy únor 2015, přímo na zdrojových stránkách.

Odkazujeme zvýrazněným linkem v novém okně na články o bydlení – tipy únor 2015. Pojďte se inspirovat, poradit, zasnít. Ať už půjde o vítěze ankety Dům roku 2015, svépomocí postavený dům za 5 půl milionu, tipy pro svépomocnou stavbu pasivního domu nebo dům se zvlněnou fasádou se zrcadly, který má hodně společného i s Tančícím dome v Praze.

Zajímavé články o bydlení – tipy únor 2015

Vítězný Dům roku 2015 má jednoduché geometrické linie. V soutěži o nejlepší dům uplynulého roku se v boji o prestižní titul utkaly necelé dvě stovky soutěžních staveb. Čtěte na webu Novinky.cz

Bydlet v centru v třikrát přeplacené garsonce, nebo v malém domku se zahrádkou v blízkosti města? V našem příběhu jednoznačně vítězí druhá možnost, která vyhrála nejen na základě životní filozofie, ale také z pragmatických důvodů. Za 500 000 Kč postavil pro svou rodinu montovaný důmJestli byste to zvládli také a chtěli v podobném domě bydlet zjistěte na stránkách HOME bydlení.

Sanita - koupelna

Patříte k milovníkům dlouhých relaxačních koupelí, nebo dáváte přednost rychlé osvěžující sprše? Odborníci se shodují, že každá z variant má své plusy a mínusy. Představíme vám je, abychom vám pomohli se správně rozhodnout. Osvěžení ve sprše, nebo relax ve vaně? Mnohdy záleží na náladě či aktuální situaci. V ranním spěchu si asi těžko napustíte horkou vanu. Tu naopak oceníte večer po dlouhém pracovním dni. Co však dělat, když velikost koupelny nenabízí dostatek prostoru pro umístění obou? Co preferujete vy? Čtěte na HOME bydlení.

Ve velké oblibě při prodeji jednotek v bytových domech jsou tzv. předzahrádky. Jde o byty v přízemí, k nimž developeři klientovi přidávají i parcelu před nimi. Výhody jsou oboustranné – klient získá o něco více prostoru pro sebe, a to navíc venkovního, majitel nemovitosti se tak na oplátku nemusí starat o parcelu přináležející k domu. O byty s předzahrádkami je velký zájem. Více na Novinky.cz .

Unikátní dům, který kličkuje mezi stromy. Základním požadavkem investorů tohoto unikátního domu bylo zachovat na pozemku původní vzrostlé kaštany. Pozemek na místě pradávného vinohradu, vhodný spíše pro sáňkování než výstavbu, navíc s přirozeně rozmístěnými velikány, tradiční architektuře nepřál. Na druhé straně – i díky tomu vznikl originální dům, který nabízí výhledy do okolí jako úžasně proměnlivé umělecké dílo. V momentě, kdy navíc příští obyvatelé dali jako další podmínku, aby jejich dům byl bezbariérový, už začínalo zadání připomínat sudoku pro extrémně pokročilé… Čtěte na HOME bydlení.

Říká se, že postavit pasivní dům tak, aby správně fungoval, je věda. Svépomocná výstavba pasivního domu krok za krokem. Čtěte na HOME bydlení.

Stavba rodinného domu svépomocí získává na oblibě, má ale svá pravidla. O tom, že stavba rodinného domu dodavatelským způsobem dá zabrat, nikdo nepochybuje. A což teprve stavba domu svépomocí? Ta je určitě vyčerpávající. Už jen porovnávání rozpočtů od různých developerů je složitou fází dlouhého stavebního procesu. Přesto se zájem stavebníků o výstavbu domů svépomocí každoročně zvyšuje. Jedním z důvodů, proč se vracejí ke svépomocné výstavbě, jsou finance. Více informací v článku na webu Novinky.cz .

Nepravidelné tvary imitující kamenné desky

Ať už právě stavíte dům a přemýšlíte nad volbou správné dlažby pro jeho okolí nebo jste se při výběru spálili a zvolili nevhodný produkt, proto uvažujete o výměně, měli byste věnovat velkou pozornost nejen jejímu vzhledu, ale především jejím vlastnostem, které zaručí Vaši spokojenost s minimálním nárokem pro údržbu. Betonová dlažba, která zaručí bezpečí a navíc se sama čistí. Čtěte na HOME bydlení.

I zdánlivě jednoduchá věc, jako je malování pokojů, vyžaduje plán. Než začnete, udělejte si raději jasno. Jinak můžete být výsledkem nepříjemně překvapeni. Jak dobře vymalovat v osmi krocích. Čtěte na HOME bydlení.

Zvlněná fasáda se zrcadly proměnila stavbu v unikát. V australském Sydney po letech plánování a výstavby otevřeli velkolepou budovu od slavného architekta Franka O. Gehryho. Jedenáctipatrová budova podnikatelské školy University of Technology s názvem Dr. Chau Chak Wing Building má z jedné strany zvlněnou cihlovou fasádu, která dodává unikátní stavbě na dynamice. Jde o vůbec první stavbu slavného americko-kanadského architekta v Austrálii. Gehryho díla jsou rozseta po celém světě, jako spoluautor Tančícího domu v Praze je známý i v Čechách. I tomu je podobně jako většině jeho staveb vlastní dynamika a nepravidelné tvary. Novinky.cz .

V někdejším dětském pokoji se mladému páru rozhodně nespalo jako v oblacích. Do panelového domu kousek od centra Prahy se Nela s Patrikem přestěhovali přesně před rokem. Za tu dobu stihli zrekonstruovat kuchyň a obývací pokoj a alespoň částečně ke svému obrazu přetvořit i koupelnu. Tyhle ‚funkční‘ místnosti dostaly při zařizování prioritu. Na ložnici už nezbyl čas − sice jim úplně nevyhovovala, ale byla po předchozích nájemnících v nejpřijatelnějším stavu. Janka Murínová z něj ale udělala dokonalé hnízdečko lásky. Šedá barva proměnila ložnici v exkluzivní prostor. Čtěte a prohlédněte si bohatou fotogalerii i cenový rozpočet na webu Marianne bydlení.

Kolik stojí nízkoenergetický dům? Dům v nízkoenergetickém standardu se dá postavit i při omezeném rozpočtu. Budete se však muset uspokojit s menší podlahovou plochou, jednoduchým tvarem stavby a nižším standardem technického vybavení. Chcete-li bydlet rychle, oslovte firmu, která staví montované domy. Pokud dům postavíte v krátkém čase (za dva až tři měsíce), uspoříte další nemalé prostředky. Čtěte na HOME bydlení.

Chcete vytápět hodně levně? Pravda a mýty o rekuperaci i jejích cenách Kdo by nechtěl ušetřit při vytápění? Princip jak na to není tak složitý, ale nelze také lakovat skutečnost narůžovo. To platí i pro rekuperaci. Někdy se náklady vracejí jen těžko.