Zajímavé články o bydlení – internetové tipy – listopad 2015

137

Je tu tradiční porcička internetových tipů článků o bydlení, výstavbě, zahrádkách atp. – vydaných v listopadu 2015. Tentokrát začínáme a končíme videem.

Zajímavé články o bydlení – internetové tipy – listopad 2015

Tento měsíc zahájíme internetové tipy přesto netradičně. Videem a pěkně zostra.

Děs a hrůza v největším romském ghettu v Evropě

Fotograf Jan Šibík natáčel video reportáž v košické městské části Luník IX, která je považována za největší romské ghetto v Evropě.

Ceny bytů stouply nad úroveň z ledna 2010, zájem je hlavně o menší

Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků letos pokračují v mírném růstu. Největší zájem u bytů byl o malometrážní byty v Praze a krajských městech. Pozemky pokračovaly v dlouhodobém zdražování zejména v okolí velkých měst. Ceny rodinných domů stouply jen mírně, přičemž trvá zájem o starší domy…

Originál článku čtěte prosím na Aktuálně.cz .

Rodné domy slavných: kde vyrostla Angela Merkelová či vévodkyně Kate

Nejsou na nich pamětní desky ani turistické značky, přesto k nim míří zvědaví turisté. Rodné domy slavných osobností bývají zcela nenápadné a jen zasvěcení vědí, že po jejich schodech běhávali Michael Jackson, Kurt Cobain či Angela Merkelová. Podívejte se na domy, kde vyrůstaly známé osobnosti a celebrity ZDE .

Češi si za devět měsíců půjčili na hypotékách rekordních 135 miliard korun

Počet sjednaných hypoték by letos mohl poprvé v historii překročit hranici 100 tisíc. Celkový objem podle expertů vystoupá na 180 miliard. Rekord z roku 2013 má hodnotu přes 149 miliard. Za letošním růstem o 29 procent jsou především nízké úrokové sazby a lepší nálada spotřebitelů.

Banky poskytly během tří čtvrtletí občanům 75 900 hypoték za celkem 135,3 miliardy korun. V meziročním srovnání jde o výrazný růst, ve stejném období loni banky poskytly 63 600 hypoték za 105,2 miliardy korun. Uvedlo to  ministerstvo pro místní rozvoj (MMR).

Letošní rok tak bude v počtu i objemu sjednaných hypoték rekordní – kompletní článek čtěte na webu hospodářských novin .

Zdražení hypoték se nedostavilo. Prozatím

Hypotéky oslavily dvacet let. Na hypotečním trhu to ale příliš slavnostně nevypadalo. Akčních nabídek je jen poskrovnu. Banky zřejmě ukolébal neutuchající zájem o hypotéky, a tak se do slev a akčních nabídek příliš nehrnou. Obavy klientů z růstu úrokových sazeb se ale nenaplnily, zdražení se zatím nedostavilo. Klesnou sazby ještě níže, nebo začnou opět růst? Porovnání nabídek a celý článek sledujte ZDE na Nasepenize.cz .

Dům s organickými tvary, jaký jste ještě neviděli. Navrhl jej Čech

Organických rodinných domů není mnoho, ale postupem času jich v souvislosti s úsporami energie rychle přibývá. Stavba architekta Oldřicha Hozmana vyrostla v úrodné nížině mezi vesnicemi Torroella de Fluvia a Sant Miquel de Fluvia v Katalánsku. Je dobrou inspirací pro architekty z celého světa. Čtěte a zasněte se na Bydlení iDNES.cz .

9 úžasných staveb, za kterými stojí čeští architekti

Zlaté české ručičky. Přesně tak bychom mohli ohodnotit české architekty. Ti by se ve světe se svými projekty rozhodně neztratili. Podívejte se na 9 zajímavých domů, které jsou elegantní, užitečné a hlavně české. Prohlížejte na zena.centrum.cz .

Odvaha a fantazie: V Lysolajích postavili dům s vodopádem

Na maličkém pozemku zakousnutém do příkrého svahu, kde jsem předtím míjel zanedbanou chaloupku, vystřídal barabiznu moderní dům. Ještě nebyl dokončený, ale už vyzařoval odhodlání a sebevědomí. Byl jednoduchý a na zdejší poměry odvážný: dva železobetonové kvádry položené přes sebe. Nic míň, nic víc. Čistá forma, která musí každého, kdo má rád tvarovou přehlednost nebo „přesnou a umnou hru objemů seskupených pod sluncem“, jak definoval architekturu Le Corbusier, nadchnout.

Rekonstrukce koupelny: Jak na to?

(video)

Nejdražší dům USA je na prodej za čtyři miliardy. Má šest vodopádů

Le Palais Royal na Floridě v Hillsboro Beach je nejdražší nemovitostí v USA, kterou v současné době nabízejí realitní kanceláře na prodej. Za 159 milionů dolarů, v přepočtu čtyři miliardy korun, získá nový majitel luxusní reprezentativní sídlo s šesti vodopády, nejvyšší měří 7,6 metru.

Nákladná rezidence se rozkládá na ploše 5 621 metrů čtverečních. Na nového majitele čeká 11 ložnic a mramorové schodiště, jehož stavba stála dva miliony dolarů, v přepočtu 50 milionů korun.

Interiéry luxusního domu zdobí plátkové zlato v hodnotě 75 milionů korun. Pro milovníky filmů je zde domácí kino IMAX s osmnácti pohodlnými sedačkami. Prohlédněte si 9 fotografií a zjistěte, zda vůbec je čím se pro českého člověka inspirovat na webu iDnes.cz Bydlení .

Švédští designéři vytvořili lampičku s levitující žárovkou

Levitující žárovka volně se otáčející kolem své osy. Ne, to není kouzelnický trik, tak vypadá nový druh lampičky, kterou vymysleli a navrhli švédští designéři a nazvali ji Flyte. Čtěte a nevěřícně „zírejte“ na Novinkách.cz .

Vilu u moře chrání proti drsnému povětří nezničitelná fasáda z corianu

Hladká a sofistikovaná fasáda vytváří z vily u moře v holandském městě Westland opravdový unikát. Architekt Koen Olthuis z Waterstudia se totiž na ni rozhodl využít hodně netradiční materiál, a to corian. Corian totiž odolává všemu, tedy i nepřízni počasí a všem povětrnostním podmínkám. A na neomezenou dobu. Vila s ladnými křivkami nevznikla náhodou. Klient chtěl totiž svou vilu koncipovat originálně a přál si, aby i za padesát let zůstala stále moderní. Článek s fotogalerií je k dispozici ZDE .

Desatero pro nejlepší (pasivní) domácí zábavu

Chystáte se na novou televizi? Pokud zavítáte do odborné prodejny nebo na příslušné webové stránky, zahltí vás spousta anglických slov a zvláštních zkratek. Pokud nejste zrovna fanda, snadno se v nich ztratíte a koupíte něco, co jste nechtěli nebo co nepotřebujete. Přinášíme vám přehled těch nejdůležitějších vlastností, které byste měli zvážit předtím, než investujete do nové chytré ozdoby svého obýváku. Čtěte na HOME bydleni .

Už není čas na vaření. Jak se měnily večeře v USA během 100 let

Zatímco v roce 1915 si hospodyňky ve Spojených státech amerických musely dát práci s přípravou roastbeefu, o sto let později je večeře otázkou okamžiku. V roce 2015 se na stole „smíříme“ s bleskově připraveným lososem.

Celé toto video je samozřejmě nutné brát s velkou nadsázkou, co rodina, to jiné zvyklosti. Ale celkový trend je možný vysledovat. Dnes průměrně zaměstnaní lidé nemají čas na velké vyvařování. Sledujte na iDNES.cz .