Trendy v kobercích (pro rok 2019)

1470

Přijde vám, že vašemu interiéru něco chybí? Chcete mu dodat jiskru? Dobrou zprávou je, že se nemusíte pouštět do rozsáhlé rekonstrukce, ale postačí jen menší úpravy. Například vylepšit interiér kobercem. Více v článku „Trendy v kobercích (pro rok 2019)“.

Nový rok, nové trendy – co je letos v kurzu?

Celkově se trendy v podlahových krytinách moc neřídí barvami a dekory, ale spíše novými inovacemi. Pokud ale i tak budete chtít sáhnout po něčem trendy pro letošní rok, doporučujeme pořídit si koberec ve vyhlášené barvě pro rok 2019.

Korálová barva od Pantone

Jak už to bývá každý rok, tak i pro tento vybrala americká společnost Pantone nový odstín. Letos zvítězil Living Coral, což je korálově oranžová barva s teplým zlatým podtónem. Tato barva dokáže v interiéru navodit útulno a příjemnou atmosféru.

A co říkají další značky?

Pantone není ale jediná, která pro letošek vyhlásila barvu:

  • Společnost Akzo Nobel vybrala Spiced Honey, teplý neutrální odstín, který v kombinaci s jinými barvami ukáže svoji opravdovou krásu.
  • Značka PPG se inspirovala v přírodě a zvolila pro rok 2019 odstín Night watch. Jedná se o velmi zelenou barvu, která perfektně oživí přírodně laděný interiér.
  • Značka Sherwin-Williams zase zvolila odstín Caver clay, což je teplá terakotová barva, která je v podstatě takovým chameleonem. Podle toho, s čím ji zkombinujete, tak bude působit.

Co v roce 2019 v interiérech frčí?

Světlý koberec do vstupních prostor

Letos se designéři zaměřili na vylepšení vstupních prostor. A to jednoduše proto, že je to první oblast v interiéru, kterou po vstupu do bytu nebo rodinného domku vidíme. Vstupní chodba nebo prostor si zaslouží být doslova vstupní branou do interiéru, proto se nebojte sáhnout místo tmavého koberce po světlejším, který tuto část opravdu rozzáří. Vstupní chodba díky světlému koberci se zajímavým dekorem bude působit opravdu luxusně.

Koberce s nízkým vlasem

Ať už přemýšlíte nad pořízením metrážového koberce nebo kusovky, sáhněte po tom, který má nízký vlas. Jsou totiž odolnější, jednodušší ohledně čištění a údržby a nebudou na něm zůstávat stopy po nábytku či luxování.

Geometrické vzory jsou IN 

Doplňte svůj interiér geometrickými vzory, které ho posunou na další level. Geometrické vzory jsou povoleny nejen v letošním roce. Jsou totiž velmi nadčasové, tudíž i když nebudou trendy, budou stále v interiéru vypadat skvostně a velmi zajímavě.

Do světlejší interiéru doporučujeme sáhnout po tmavším koberci, který v něm skvěle vynikne. Populární jsou ale i v dalších barvách.

Velké kusovky letos vedou!

Malé kusovky jsou fajn, ale velké kusové koberce jsou letos vedou. Pokud máte doma dřevěnou podlahu a místnost chcete zútulnit, sáhněte po větším kusovém koberci, který bude téměř přes celou místnost (nejlépe cca 30 cm od stěny). Vytvoří tak pohodlný a útulný prostor, a zároveň bude působit velmi luxusně.

Zemité tóny na koberci

Milovníky přírodních tónů jistě potěšíme, do trendů spadají i koberce v zemitých tónech, které jsou takovou sázkou na jistotu. Hodí se totiž skoro do každého interiéru – od tradičně vybaveného až po moderní. Svým vzhledem navíc vytvoří prostor větší a jasnější.

Mix barev

Pokud patříte k milovníkům barevných doplňků, pak pro vás bude ideální přesně takový koberec. Pestrá směs barev evokuje smysl pro hru.

Koberec na zeď? Proč ne!

Myslíte si, že koberce patří jen na zem? V tom případě se mýlíte. Koberec lze využít také jako doplněk na zeď. V tomto případě doporučujeme zvolit takový vzhled koberce, který se bude hodit ke zbytku interiéru. Sáhnout můžete po koberci s geometrickým vzorem, v zemitých tónech nebo pestrých barvách, jak už jsme zmínili výše.

Vrstvení koberců

Nudný a neúplný interiér lze vylepšit hned několika koberci, které navrstvíte na sebe. Vyberte si ze světlých, vzorovaných nebo odvážných kusových kobercích, které dodají interiéru opravdovou jiskru a vy tak ve svém interiéru vytvoříte něco neotřelého a originálního, co jen tak nikdo nemá.