5 trendů ve vybavení koupelny

Koupelna je nezbytnou součástí moderního bydlení. Kromě základní funkce hygieny plní stále častěji i funkci relaxace. Jaké jsou současné trendy ve vybavení koupelen pro tento rok? Více v článku “5 trendů ve vybavení koupelny”.

1. Základní otázka: Vana nebo sprchový kout?

Vana je jasnou volbou pro lidi, kteří rádi relaxují ponořeni do vody. Stále více příznivců však získává i praktické a úsporné sprchování. Při použití moderních technologií, jako jsou masážní trysky, barevná světla, hudba, lze docílit dokonalé relaxace i ve sprše. Vhodnou volbou jsou sprchové vaničky čtvercového tvaru. Sprchový kout ve tvaru čtverce dopřává dostatečný prostorový komfort při sprchování a také v koupelně velmi dobře vypadá.  Jako bezbariérový poslouží kout bez vaničky. Při jeho instalaci je ale třeba věnovat pozornost výběru správného odtokového žlabu do sprchy.

2. Barva a styl zařízení

Z praktického hlediska je stále nejrozšířenějším materiálem v českých domácnostech keramický obklad. Vzhled a vybavení koupelen se drží několika základních směrů. Na výběr máme obklady v retro stylu, kolekce vracející se k přírodě, nadčasovou eleganci anebo vysoce moderní minimalistické pojetí.  Ani zcela individuální požadavky nejsou pro výrobce překážkou. Trendem tohoto roku jsou jednoznačně obklady s imitací dřeva.

3. Teplo v koupelně

Pro dosažení požadované teploty v koupelně je vhodné nespoléhat pouze na centrální vytápění bytu, ale použít koupelnový radiátor. Těleso radiátoru umožňuje jednoduše regulovat teplotu v koupelně. Lze jej použít na odložení mokrých ručníků i jako sušák na prádlo. Koupelnové radiátory se vyrábějí v různých rozměrech, barvách a povrchových úpravách, proto se hodí do jakékoliv koupelny.

4. Koupelnový nábytek a doplňky

Při výběru koupelnového nábytku se řídíme stylem, do jakého chceme koupelnu ladit. Klademe důraz na funkčnost, praktické jsou uzavíratelné skříňky na ručníky a čistící prostředky. Volba nábytku a doplňků by neměla vzhled koupelny přebít, ale spíše jej oživit a celkově doplnit. Pokud zvolíme mobilní kousky, můžeme si s koupelnou více vyhrát a jednoduše ji obměňovat.

Také čtěte  Dveře vs specifické mikroklima koupelen a kuchyní

5. Koupelna jako součást obytného prostoru

V současné době, kdy vše spěje k otevřenosti a propojenosti, se objevují koupelny zařízené nikoliv jako samostatná místnost, ale jako součást obytného prostoru. Můžeme se setkat s vanou jako součástí ložnice, nebo dokonce obývacího pokoje. Toto zatím netradiční uspořádání umožňuje rodině ještě větší kontakt a působí jako zajímavý interiérový prvek. Budoucnost ukáže, zda se tento trend rozšíří do běžných domácností.

Hledáte další inspiraci či chcete nakoupit až s 60% slevou? Navštivte specializovaný eshop www.AkoupelnyAtopeni.cz .