Top bydlení – New York – Bruce Willis

935

Rodinná sídla populárních a bohatých osobností jsou vždy výkladní skříní možného bydlení. Můžeme se jimi nechat inspirovat, nebo také konstatovat, že toto by nebyl náš „šálek kávy“. Také poměrně často ale mění tyto domy své majitele. Pro realitní makléře je však taková „kořist“, tedy nemovitost na prodej, vítaným zpestřením, šancí tučně vydělat a perfektní referencí, pokud se vše zadaří. Pojďme se podívat na jednu takovou, aktuálně nabízenou nemovitost, v článku „Top bydlení – New York – Bruce Willis“.

Majitel Bruce Willis, Manhattan téměř na dosah..

Dům s příslušenstvím a pozemky, po přepočtu v hodnotě 292 milionů korun (12 950 000 USD), je v nabídce realitní kanceláře Douglas Elliman Real Estate. Bruce jej pořídil, podle webu Architectural Digest, v roce 2014 za částku přes 270 milionů korun. Nachází se ve státě New York nedaleko Bedford Corners, 40 mil od Manhattanu.

Nutno také říci, že styl prezentace realitkou odpovídá prestiži a ceně. Nenajdeme zde nepovedené amatérské fotky s nesprávným protisvětlem, neuklizeným interiérem, naopak některé místnosti působí až nezařízeně. Své místo při pořizování dokumentace měl i dron.

Dům má dohromady 836 metrů čtverečních metrů plochy, zahrnuje (pouze?) pět ložnic, velký obývací pokoj v horním podlaží s výhledem na vodní nádrž Croton, kuchyně v kombinaci tmavého dřeva a kamene, hernou pro děti, domácím kinem (nikoliv sestavou jako je známe z našich končin ale celou speciální místností samozřejmě) a postrádat nelze ani vinný sklep, tenisový kurt, tělocvičny či bazén se slanou vodou.

Garáž pouze pro dva vozy by se mohla zdát „podstandardem“, přesto zabírá hned jedno křídlo domu v půdorysu velkého rovnostranného L. Zvláštním prvkem je pak vyhlídková věžička ve třetím podlaží, odkud se jezero i daleké okolí pozoruje nejlépe.

Více možností ubytování, pro hosty, party …

Ubytování pro hosty dále poskytuje několik chat rozmístěných na pozemku 22,6 akrů, s celkovými 12 ložnicemi, devíti koupelnami a třemi menšími koupelnami. Jsme si jisti, že některý z těchto „domků“ by v našich končinách byl považován za luxusní bydlení pro vícečlennou rodinu.

Ještě váháte?

Zaváhali jste, zda si nemovitost podobného rozsahu někdy pořídit? Chtěli byste ji snad vlastnit hned po hvězdě akčních filmů? Pak k prodejní ceně připočtete i určité provozní náklady, jež neznáme. Víme však, že roční daň z nemovitosti vyjde na více, než 180 tisíc dolarů (přes 4 miliony korun).

Zdroj článku, více fotografií i půdorysy místností: realitní kancelář Douglas Elliman
Datum vydání 24.1.2019