TOMTON – originální radiátory sbírají ocenění

843

Radiátory TOMTON

Radiátory společnosti TOMTON vnesly na český trh s vytápěním svěží vítr. S jejich příchodem se otevřely nové obzory v zasazení radiátorů do interiéru. Pomineme-li jejich inovativní technologii, která jim díky výměníku EcoChanger® umožňuje vytápět rychle, efektivně a úsporně, výjimečné jsou zejména svým designem, který je odlišný od stávající nabídky radiátorů na trhu. Díky svému odlišnému vzhledu bývají často zaměňovány za přímotopy – jsou to ovšem klasické teplovodní radiátory – jen v netradičním provedení, které je pozvedává na vyšší level, než jsou běžná otopná tělesa. Podívejme se tedy na to, co je na jejich designu tak jedinečného v článku „TOMTON – originální radiátory sbírají ocenění“.

Přehled modelů

V současné době sortiment společnosti TOMTON tvoří čtyři základní typy radiátorů – R1, R2, R3 a R4.

První, nejmenší radiátor R1 má kryt vyrobený z práškové pozinkované oceli a je k dostání v šesti základních barvách – sněhově bílá, slonová kost, světle šedá, antracitová, žlutá a červená. Velkou výhodou této řady radiátoru je také možnost výběru z více než 5 000 polepů – tyto radiátory se přímo nabízí do prostor, které si zaslouží originální design, jež zaujme a podněcuje fantazii. R1 se snadno zakomponuje například do dětského pokoje a doplní prostor o oblíbený motiv dítěte. Změní se vkus v průběhu let? Nevadí, kryt lze snadno sejmout a vyměnit za jiný.

Radiátor R2 je vyráběn z kvalitního, recyklovatelného probarvovaného plastu, splňuje tedy ekologické požadavky a zároveň vypadá luxusně. Stejně jako radiátor R3 (titulní obrázek článku), který je ze stejného materiálu, je k dostání v pěti základních barvách, a to v barvě bílé, slonové kosti, antracitové, červené a žluté. Po skončení životnosti je plně recyklovatelný.

Posledním, ale největším klenotem produktového portfolia společnosti je radiátor R4. Tento radiátor se pyšní krytem ze dřeva. Nejedná se o imitaci ani o dřevotřísku, nýbrž opravdu o přírodní dřevo v podobě lisované dýhy. Tento kryt se hodí do interiérů, které jsou navrženy v souladu s přírodou, do dřevostaveb, či do jakéhokoliv jiného prostoru, který si zaslouží vyzdvihnout jeho prostředí skutečně designovým a jedinečným kouskem. Také tento typ radiátoru je nabízen ve více provedeních, a to v devíti odstínech dřeva – třikrát dřevo dubové, třikrát dřevo javorové a tři provedení ořechu.

Ocenění pro radiátory TOMTON

Radiátory TOMTON spojují inovaci a funkčnost s neotřelým a luxusním designem, který doplní opravdu každý interiér. Na podobě radiátorů společnost spolupracovala s akademickým sochařem a designérem Jiřím Španihelem, který je autorem designu krytů.

Není proto divu, že se radiátor R4 stal výhercem prestižní designové ceny Red Dot Award v kategorii Heating and Air Conditioning Technology pro rok 2017. Design a funkčnost však neoceňují jen odborníci z komise této světoznámé soutěže; kryty hned na první pohled zaujmou každého, kdo je zahlédne. Společnost se o tom přesvědčila již několikrát – ať už na veletrhu ISH ve Frankfurtu nad Mohanem či na Stavebním veletrhu v Brně.

Dalším úspěchem, kterým se TOMTON může chlubit je výhra v soutěži Inovační firma Moravskoslezského kraje, kde se umístila na prvním místě nejen na základě hodnocení odborné poroty, ale také získala cenu veřejnosti, která mohla hlasovat pro svého favorita. Soutěž propaguje firmy, jejichž výrobky jsou technologicky zcela nové či výrazně zdokonalené, které přinášejí novou přidanou hodnotu pro zákazníka.

Pokud se týče účasti na nejrůznějších akcích a veletrzích, je společnost TOMTON velmi aktivní, a na rok 2018 již nyní připravuje mnoho dalších možností, kde tyto výjimečné radiátory můžete vidět na vlastní oči. Budou to jak veletrhy v České republice, tak na zahraničních trzích. Konkrétně v Praze a v Ostravě je budete moci obdivovat na veletrzích Infotherma a Moderní vytápění v lednu a únoru 2018. Na stánku společnosti můžete vidět ukázky nejoblíbenějších designů radiátoru, seznámit se s jejich technologií a zeptat se zkušených odborníků na cokoliv, co vás napadne.

Do té doby je možno pro získání více informací navštívit internetové stránky společnosti, či TOMTON zkontaktovat prostřednictvím facebookové stránky společnosti.