Módní trendy: kuchyně v nadcházející sezóně

Chcete si pořídit novou kuchyň a nevíte, jakou barvu zvolit, aby byla trendy a přitom nadčasová? Vycházejte ze stylu bytu a vybírejte to, co se líbí vám. A poraďte se s odborníky. Více v článku “Módní trendy: kuchyně v nadcházející sezóně”.

Jestli se alespoň okrajově zajímáte o interiérový design, pak jistě víte, že módní trendy vycházejí z průzkumů a předpovědí tzv. „trend forecasters“, podle nichž se navrhují styly a směry, kterými se bydlení ubírá.

A nejde jen o směry a styly, ale také o barvy, jež se (stejně jako v odívání a v kosmetice) objevují na vybavení našich domovů a nábytku. Kromě módního průmyslu se v nich inspirují především producenti kosmetiky, ale také výrobci textilu, barev, podlaháři a nábytkáři a přizpůsobují je svým potřebám. Nebo jdou vlastní cestou. A to je dobře, protože jinak bychom neměli na výběr a naše šatníky a domovy by byly i přes tohle všechno hledání nesmírně fádní.

Barvy a trendy

A tak si letos třeba svěží jarní zelená barva „greenery“, kterou jako barvu roku vyhlásila společnost Pantone, podávala ruku s popelavě modrou, na kterou zase vsadila společnost Dulux. Ta při navrhování barvy roku 2017 vycházela z palety, využívající široké spektrum modří a z nich vybrala právě Popelavě modrou, jak tuto barvu pojmenovala. Tento odstín vnímáme jako přirozeně uklidňující, navíc se dobře kombinuje s dalšími barvami a lze jej proto použít pro celou řadu různých prostředí po celém domě, stejně tak i v kuchyních.

Pro nadcházející sezónu se ovšem i v předpovědi vývoje trendů objeví barevné změny a vedle živých valérů se budou prosazovat i šedavé neutrální barvy. Jak je tomu u nábytkářů? Podívejme se na kuchyně očima odborníka.

Co nového se děje v kuchyních?

Z interiérů pomalu mizí bílá barva, která byla v kuchyních, a zvláště těch českých, velmi oblíbená. Co se stylu týká, začne se zde objevovat více kovových prvků. Ty nebudou jen v podobě doplňků, ale uplatní se jako přímá součást nábytku. Tyto prvky se již v kuchyních objevovaly, nyní se ale představí v subtilnější a elegantnější podobě.

Také čtěte  Když světlo píše. Preciosa uvádí svítidlo Inspiral

Kuchyně budou podle náznaku vývoje trendů barevnější, vtrhnou sem barvy syté i delikátní. „Na jaře jsme do portfolia kuchyní Oresi zařadili šalvějovou zeleň i módní tmavé barvy, doplněné o modrou v odstínu „navy“. V kategorii luxusních kuchyní jsme nabídli nábytek s trendovými zlatými odlesky. Nyní se již věnujeme nadcházející sezóně,“ prozrazuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu společnosti Oresi jedničky na trhu kuchyní.

„Do ní jsme pro zákazníky přichystali novou kolekci kuchyní, řadu Dolti Collection, na které spolupracoval italský designér Andrea Capovilla. Nabídne třicet nových, vzájemně kombinovatelných dekorů ve čtyřech tvarových variantách čelních ploch. Zájemce o novou kuchyň potěšíme tím, že jednotlivé materiály spolu budou ladit barevně, dekory i strukturami. Kombinacemi jednotlivých prvků z této kolekce tak vzniknou stovky nových, vždy jedinečných a originálních kuchyní,“ dodává Dušan Všelicha.

V nové nabídce kuchyní Oresi najdete hladká dvířka v matu, lesku, v dekoru dřeva a dalších variantách, zmiňme třeba Art dekor corten, tak skládaná rámečková dvířka se vzhledem dřeva, profilovaná frézovaná dvířka v matu i dvířka se zafrézovaným madlem v provedení dekoru dřeva jilm, borovice Provence, dub America, Ancona a další. Co se barevných provedení týká, objeví se zde i valéry s názvem Hvězdný třpyt karneol, jaspis, jantar nebo achát, vysoký lesk v barvě lemon, cappuccino, a tak bychom mohli pokračovat. Kvalitu těchto kuchyní podpoří i nejlepší rakouské, německé, italské a francouzské materiály a vyspělé kování Hettich. To vše v duchu filosofie společnosti Oresi, která přináší prověřenou kvalitu v atraktivním designu za nejnižší možnou cenu.

Inspirace trendy – komentovaná fotogalerie Oresi:


Kombinace kuchyní z nové řady Dolti Collection – modelové řady Steel Art (Art dekor corten a struktur).


Ukázka další z možných kombinací kuchyní z modelové řady Steel Art, tentokrát Art dekor corten a Velvet Star. Jednotlivé prvky, dekory a barvy v této řadě spolu dokonale ladí.

Také čtěte  Vyměňte kotel za nové vysokoteplotní tepelné čerpadlo a ušetřete


Zajímavá sestava ze skříněk z řady Fantasy v provedení jilm expressive a řady MAGIQ. Tyto čelní plochy jsou z oblíbeného a odolného akrylu ve vysokém lesku v barvě cappuccino.


Sestava s kovovými prvky podle nejnovějších trendů je kombinovaná z kuchyní San Remo v dekoru dub a Calais v barvě Moon light (Stříbro měsíčního světla) od značky Bauformat.


Módní kovové prvky představuje také kuchyně, sestavená ze skříněk Westray s povrhem z dýhy ze starého dřeva a Girona v oblíbeném bílém hedvábně matném laku (Weiss Seidenmatt).


Módní zlatavé odlesky nese kuchyně luxusní Barcelona ve vysokém lesku v černé barvě (Hochglanz Schwartz) od značky Bauformat.


Pastely a jemné barevné tóny navodí v kuchyni příjemnou atmosféru. Magnóliově smetanová, tlumeně šedá nebo jako v případě této kuchyně Sonata, delikátně zelenkavá. Krása, která se nevnucuje, ale je přesvědčivá.