Předokenní venkovní rolety

Bílé venkovní rolety
Předokenní rolety v bílé barvě

Z hlediska tepelných ztrát i rizika vniknutí nepovolané osoby, bývají okna nejcitlivější částí celého domu. O to více se to týká tzv. francouzských oken (vlastně dveří), například vedoucích ven na terasu nebo balkon. Při zabezpečených požadavcích na tepelněizolační vlastnosti oken a dnešních cenách energií, jsou předokenní rolety vhodnou doplňkovou investicí. Více se dočtete v článku “Předokenní venkovní rolety” a dalších článcích na téma rolety.

Pokud přidáme výhodu možnosti zastínění ostrého slunce, nebo zatemnění v případě potřeby se i přes den vyspat, výrazné snížení pronikající hlučnosti nebo ochranu před extrémním počasím, rozhodnutí pro venkovní předokenní rolety bude jasné. Jistě je ocení každý, kdo bydlí u rušné silnice, pracuje na směny nebo má okna na jih.

Stažené rolety také ochrání okna před rozmary počasí. Před silným větrem, bouří a krupobitím, před celkovým stárnutím. V létě pomohou udržet v interiéru chladnější klima a ochrání vaše vybavení před dopadem nežádoucích slunečních paprsků. Jeden z největších kladů venkovních rolet jsme již zmínili – jsou odrazením i účinnou překážkou pro zloděje. S roletovými systémy si můžete plně užívat soukromí a bezpečí vašeho domova.

Komfort i bez stisku tlačítka

V případě volby elektronicky ovládaných rolet se navíc jedná o maximální komfort. Stažení nebo vytažení, a to i částečné, můžete volit stiskem tlačítka u okna, nebo dálkovým ovladačem, jen mírným nadstandardem je i jejich programovatelnost. Pak se nemusíte starat již o vůbec nic. Například vytažení v sedm ráno, zatažení v půl deváté večer a pokud jste víkendoví spáči, můžete i tento režim snadno sami nastavit. V případě odjezdu na dovolenou a potřebě vyvolání dojmu, že je stále někdo doma, buď rolety jezdí dle programu, nebo může být zapnut “náhodný” režim.

Dá se říci, že cena elektronicky ovládaných rolet s programováním, je dnes vyšší pouze o 10 – 20%, než u rolet s jednoduchým elektrickým ovládáním. A přestože tyto, nebo plně mechanicky ovládané rolety jsou stále také v nabídce, komfort moderní doby napovídá, že oběhnout minimálně 2x denně všechna okna na rodinném domě by se již po prvním týdnu stalo vaší noční můrou.

Také čtěte  Budoucnost plastových oken - modulární systémy a nekonečná skelná vlákna

Zapuštěné i předokenní rolety na rodinném domě

Venkovní rolety

Vyberte si takové předokenní rolety, které vyhoví vašim představám. Venkovní rolety se zhotovují na míru, ladí s architekturou, stavebním materiálem i barevným pojetím a celkovým okolím domu nebo bytu. S novými roletami se viditelně změní váš život, počínaje pocitem bezpečí, větším soukromím a nižšími náklady za energie konče.

Lamely rolet lze vybírat z mnoha barevných provedení včetně imitací dřeva. Záleží jen na vašich přáních a konkrétní nabídce dodavatele. Široký výběr z barevných provedení hliníkových lamel umožňuje vybrat ideální venkovní roletu podle barvy omítky.

Kastlíky venkovních předokenních rolet

Rolety členíme na typy určené pro dodatečnou montáž na již hotový dům, kde se s roletami nepočítalo, a na typy zabudované nenápadně pod omítkou (na toto je nutné myslet již při realizaci novostavby nebo při rekonstrukci).

Existuje také samozřejmě možnost zastínění například vnitřními roletami nebo závěsy, pak ale mnohé ze zde uvedených výhod odpadají. Na dokonalé zatemnění většinou lze také zapomenout.

Více článků na téma rolety nebo stínění?