Pardubická stavební výstava – jaro 2017

363

První březnový víkend jsme navštívili s fotoaparátem tradiční stavební výstavu konanou v pardubickém výstavním centru Ideon. Jarní výstava v letošním roce probíhala od čtvrtka do soboty 2-4. března 2017. Pořádající společnost PVV také organizuje další stavební výstavy s dlouholetou tradicích – v sousedním Hradci Králové. Letos se bude jarní etapa konat 24-26.3.2017 v Aldisu.

Tak tedy jaká byla Pardubická stavební výstava – jaro 2017? Pojďte se podívat na celou řadu komentovaných i nekomentovaných fotografií.

Pardubická stavební výstava – exteriéry


Součástí výstavní akce je také nabídka občerstvení.

Interiéry

Stavební výstava jako obvykle probíhá ve venkovních prostorách před Ideonem, a na třech podlažích v hale.

Tradiční vystavovatelé – Zahradnictví Havlíček, betonové výrobky Presbeton.

Jako obvykle byla k dispozici i zóna s letáčky firem, které se buď výstavy přímo neúčastnily, nebo si toto prospektové místo objednaly „navíc“.

A přesuneme se do suterénu výstavy …

Suterén

Z expozic plotů INFAK plynule projdeme zónou Vrbiček, SAAF, až k betonářům z DITONu (a nově také Beton Brož, kterého akvírovali a stali se největším výrobcem tzv. zahradní betonové architektury v ČR).

DITON získal na výstavě také regionální ocenění …

Pokračujeme opět od těžkých „kamenů“ na povrch a projdeme expozicemi oken, dveří, zastínění …

Kolem kanceláře PVV (pořadatel výstav v Pardubicích a Hradci králové) se dostáváme opět do zóny poblíž hlavnímu vchodu, a budeme stoupat k občerstvení v 1.patře. Cestou můžeme zahlédnout další akce, které nás v Ideonu v roce 2017 čekají.

Zajímavá mini expozice jednoho z prodejců WPC terasových materiálů (zde značka Woodplastic). Nepřijde Vám super, moci si materiál osahat, a to nejen ve variantě nového výrobku, ale také po údajných 8 letech venku, navíc i ve srovnání se stejně starým dřevem? Na dvou fotkách vidíme onen materiál WPC po 8 letech v polovině původní (zašpiněný) a očištěný „wapkou“. Nám taková prezentace přišla jako dobrý nápad!

Na řadu přišla i tepelná čerpadla a systémy řízené výměny vzduchu

Na výstavě se účastníci se vstupenkou mohou účastnit slosování o hodnotné ceny …

Zde další, již třetí místo s možností občerstvení – což je na regionální výstavě velmi příjemné.

A budeme se přesunovat do nejvyššího patra – na ochoz hlavní haly.

Výstava se zajímavě proplétá 3 podlažími a provede návštěvníka opakovaně „nahoru a dolů“. Ocitáme se tedy opět v základní úrovni.

I dovnitř se vešla nová auta – a ne zrovna malá …

A jsme opět tam, kde jsme začínali – v krásném sobotním dopoledni, v centru Pardubic a bohatší o spoustu kontaktů, informací i možností výrobky si prohlédnout a osahat. Další příležitost Vás zde v regionu čeká v Hradci Králové. Anebo si vyberte z pestrého seznamu stavebních a zahradních výstav po celé ČR.