Nádherné výhledy z luxusní rezidence v Alicante díky sklům Guardian

1646
Rezidence La Casa Sardinera 51340567867_f3f95ae637_b

Rezidenci La Casa Sardinera naleznete v oku lahodící krajině Středomoří ve španělské provincii Alicante, jedné z turisticky nejoblíbenějších destinací. Svému „geniu loci“ vděčí stavba jedinečnému umístění na vrcholu útesu omývaného tyrkysovými vodami Středozemního moře. Výrazný architektonický charakter stavby, kde se doplňuje bílý beton a imitace opracovaného dřeva, pomáhá propojit rezidenci s okolní krajinou. Skla do projektu dodala společnost Guardian Glass. Více v článku „Nádherné výhledy z luxusní rezidence v Alicante díky sklům Guardian“.

Rezidence La Casa Sardinera 51342303435_ba4e540bf6_b

Slovo architektů

Jednotlivé místnosti domu jsou uspořádány do geometricky přesných linií. Architekti kladli důraz na to, aby se obyvatele domu mohli z každé místnosti potěšit úchvatným výhledem na moře. „Sklo hraje v projektu zásadní roli, vzhledem k tomu, že byl koncipován jako velká vyhlídka na Středozemní moře, kde se stírá hranice mezi interiérem a exteriérem. Abychom dosáhli tohoto pocitu, museli jsme myslet i na komfort obyvatel,“ uvedli autoři projektu, experti ze španělského architektonického studia Ramón Esteve Arquitectura.

„Projekt vyžaduje vysoce kvalitní sklo, vzhledem k požadovaným rozměrům zasklení a technickým specifikacím. Guardian Glass nám umožnilo dosáhnout velmi dobrého slunečního faktoru a nízkého vyzařování tepla s co nejvyšší průhledností“, uvedli.

Rezidence La Casa Sardinera 51341289626_2528b3149c_b

Sklo jako dělané do každého počasí pro maximální komfort obyvatel

Stavba byla osazena skly SunGuard® HP Neutral 60/40. Toto neutrální sklo s uniformním vzhledem díky své vysoké kontrole slunečního záření a termální izolaci pomáhá poskytnout skvělé útočiště během jakéhokoliv počasí. Vynikající tepelná izolace skla přispívá k udržování tepla uvnitř i přes venkovní chladné počasí, a naopak pomáhá bránit přehřívání během horkých dnů, což vede ke snížení energetické spotřeby po celý rok.

Rezidence La Casa Sardinera 51341289681_9b870eeef0_b

Venkovní prostory rezidence La Casa Sardinera včetně dominantního plaveckého bazénu plynule navazují na architekturu interiéru a přirozeně se doplňují s okolní vegetací. Dům o velikosti 1285 m2 na adrese Carrer del Portitxol 87, Jávea, 03739, Spain, dokončený v roce 2014, byl navržen v souladu s kritérii udržitelnosti a na stupnici hodnocení energetické udržitelnosti získal nejvyšší stupeň A.

Zajímá Vás více? Zde je video + fotogalerie

Z výstavby několikaúrovňové rezidence


Použité fotografie Guardian Glass a Ramón Esteve Arquitectura.
Další fotografie, plánky a komentáře v angličtině na stránce architektů zde .

Guardian Glass

Guardian Glass je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla. Ve svých 26 závodech na výrobu plaveného skla po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo k použití v exteriéru a na interiérové architektonické aplikace, pro dopravu a technické výrobky. Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a některých z nejznámějších architektonických pamětihodností na světě.

Další zajímavé projekty se špičkovým zasklením Guardian Glass najdete například zde. O některých z nich jsme u nás také psali.