Trendy v designu dveří 2021 – harmonie, elegance a čisté linie

722
SOLODOOR Dveře UNICO 21, povrch SOLO MATRIX - RIMINI, sklo SATINATO_w

Kdo si někdy vybavoval interiér, jistě potvrdí, že nejde o jednoduchou záležitost. Obzvláště tehdy, když se začíná opravdu „od podlahy“. Zařizování vnitřních prostor bývá náročné i v případě, že cílem je minimalistický vzhled. Důležitým prvkem, který by neměl být nikdy opomíjen, jsou dveře. Nejenže musí být funkční, ale je vhodné si s jejich výběrem pohrát a věnovat mu dostatek času, protože dveře jsou zároveň designovým kouskem, který dokáže interiér pozvednout na vyšší úroveň. Jaké modely patří v současnosti mezi nejoblíbenější a proč?

Lidé od nepaměti touží po harmonii. Být v souladu s přírodou, s okolním prostředím i sami se sebou. Na tento trend reagují také výrobci dveří a inovují své modelové řady.

„Vypozorovali jsme, že zákazníci přivýběru dveří preferují nadčasovost a jednoduché čisté linie, které podporují jejich vnitřní rovnováhu a smysl pro pořádek. Nicméně zároveň touží po nějakém zajímavém designovém prvku, který by jejich interiér oživil, ale nepůsobil rušivým dojmem. Proto jsme se rozhodli navrhnout novou modelovou řadu UNICO,“ vysvětluje Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, českého výrobce interiérových dveří a zárubní.

Unikátní konstrukce i netradiční způsob napojení svislých a vodorovných částí zárubně

Právě modelová řada UNICO je prototypem dveří a zárubní, o které je velký zájem. Jejími charakteristickým rysy jsou moderní a jednoduché linie, které dveřnímu kompletu dodávají elegantní vzhled.

SOLODOOR Dveře UNICO 11, povrch SOLO MATRIX - MONZA, sklo SATINATO_w

„Snažili jsme se, aby nové modely byly potěšením pro oko všech zákazníků, včetně designových nadšenců. Zaměřili jsme se na to, aby zárubně, které vynikají unikátní konstrukcí a netradičním způsobem napojení svislých a vodorovných částí, byly harmonicky propojené s našimi nejatraktivnějšími modely dveří. Vznikl tak komplet, který uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků,“ popisuje M. Dozrál.

Design ale není všechno

Kromě vkusného designu lidé touží také po praktičnosti. Ten, kdo se někdy zajímal o koupi dveří, moc dobře tuší, že každá místnost v bytě nebo domě vyžaduje jiné dveře. Nejen co se týká provedení dveří, kdy se rozhodujeme, jestli chceme dveře prosklené, či plné, falcové, či bezfalcové, posuvné, nebo otočné, jakou povrchovou úpravu dveří zvolíme, ale také z hlediska odolnosti vůči různým okolním vlivům. U dveří do koupelny jsou požadovány jiné parametry než např. u těch do ložnice. Parametrů, které je při výběru interiérových dveří potřeba zvážit, je opravdu mnoho, nejlepší tedy v tomto případě je obrátit se na odborníky, kteří s výběrem správných dveří dokážou poradit.

Také čtěte  Teplovodní krby jsou hitem rodinných domů i v rekreačních objektech

Dveře do koupelen a chodeb vyžadují vyšší odolnost, aby se kvůli náročnějším podmínkám nezkroutily nebo neprohnuly. Pro tyto místnosti bych tedy doporučoval zvolit úpravu KLIMA II, díky které dveře vydrží rozdíl teplot mezi místnostmi do 10 °C a rozdíl relativní vlhkosti do 35 %, případně dveře s úpravou KLIMA III, které zvládnou teplotní rozdíl teplot až 20 °C a rozdíl relativní vlhkosti až 50 %,“ popisuje výhody speciální úpravy dveří Martin Dozrál.

Dokonalost tkví v detailu

Aby domov vyzařoval útulnou atmosféru, cítili jsme se v něm příjemně a rádi se do něj vraceli, je potřeba myslet i na detaily, protože právě ty tvoří výsledný celkový dojem. Například nevhodně zvolená klika nebo sklo můžou pokazit vzhled celého dveřního kompletu.

„Při navrhování modelové řady UNICO bylo proto myšleno opravdu na každý detail, tedy i na designové panty pro zavěšení dveří, které vytváří efektní dojem. Falcová varianta dveří nabízí pozinkované či stříbrné satinované provedení pantů a pro bezfalcovou variantu jsou k dispozici panty ze satinovaného niklu. Dveře jsou navíc opatřeny magnetickým zámkem,“ dodává Martin Dozrál.

Z nové modelové řady od českého výrobce SOLODOOR, která kopíruje nejžádanější trendy v oblasti interiérových dveří a zárubní, si vybere opravdu každý. Dveřmi a zárubněmi UNICO je možné vybavit kompletně celý interiér, aby vznikl jednotný designový prvek a domov působil elegantně a nadčasově.

Další články

Také čtěte  Pronájmy vs trvalý pobyt. Jakých rizik se pronajímatelé obávají?