Moderní trendy ve vybavení zahrady a terasy

Reproduktory Origin Acoustics na terase

Na terase a zahradě trávíme od jara do podzimu spoustu času. Rádi zde jíme, pracujeme i odpočíváme. A protože se zde chceme cítit jako doma, proniká i do okolí domu řada technologických trendů.

Ať už se jedná o ovládání chytré domácnosti či přehrávání oblíbené hudby, fotek a filmů, vše má již dnes na moderní zahradě své místo.

Trend centralizace. Vše pod kontrolou z jednoho místa

Rozvoj chytré domácnosti spěje k centralizovanému ovládání, které zvládne kontrolovat i zahradu – od zabezpečení, zavlažování, topení, osvětlení, stahování žaluzií až po hudbu.

Pokud chcete ovládat všechny tyto funkce pohodlně a z jednoho místa, pak to lze pomocí iPadu a dokovací stanice. Ta totiž může kombinovat elegantní dobíjecí stanici s ovládáním většiny funkcí v domácnosti – to vše zcela jednoduše stiskem tlačítka na skleněném rámu.

Hlasové ovládání. Brzy vše poslechne na slovo

K řízení funkcí chytré domácnosti se vedle integrovaných dotykových zařízení stále více prosazují hlasoví asistenti. „Digitální hlasový asistent je samostatné hardwarové zařízení, které využívá hlasové rozhraní pro řadu spotřebitelských služeb,“ říká Ondřej Žatečka z firmy Audiopro. „Podle mnoha předpovědí čeká právě tento segment vybavení domácnosti v nejbližších letech největší rozmach.“

A ani zahrada se tomuto trendu nevyhne. I zde tak budeme reálně moci ovládat například již zmíněné zavlažování, vyhřívání bazénu, bezpečnostní systém či stahování plátna při zahradním promítání pomocí pokynů hlasové asistence.

Venkovní reproduktory

Origin Acoustics zahradní reproduktory

Pro ty, kteří žijí hudbou nebo chtějí venku sledovat třeba filmy, je důležitou součástí zahrady soustava reproduktorů. Například firma Origin Acoustics vyrobila reproduktory do venkovního prostředí.

Nejen, že jsou vyrobené tak, aby odolaly celoročně i tvrdším povětrnostním podmínkám, ale podobně jako další výrobky této americké firmy dokonale splynou s okolím. Jsou velmi dobře slyšet a nehyzdí interiér ani exteriér nevzhlednými kabely nebo hranatými bednami.

Také čtěte  Tyto světové instalace Preciosa Lighting stojí za to vidět

Instalace kdekoliv, ale hlavně nenápadně

Reproduktory jsou navrženy tak, aby je bylo možné nainstalovat prakticky kdekoliv. Vhodné jsou pro montáž na venkovní zdi, pod krovy, na sloupy, různé architektonické prvky, nebo dokonce pro volné umístění na venkovním nábytku. Jiné typy reproduktorů zase dokonale zmizí v záhonu, případně se skrývají ve schránkách, které vypadají jako zahradní svítidla.

Pro opravdu plný zvuk je možné doplnit je o subwoofery, které se doslova ztratí v krajině. Dokonalé pokrytí venkovního prostoru pomůže zajistit zesilovač speciálně navržený pro ozvučení otevřených prostor.

Reproduktory Origin Acoustics v zahradním záhonu

Neviditelné stropní a vestavěné reproduktory na venkovní terasy, k bazénu nebo na zahradu

Stropní reproduktory Celestial a vestavěné reprosoustavy Palatial značky Origin Acoustics zaručují výjimečný zvukový projev, flexibilitu, jednoduchou instalaci a diskrétní vzhled, který se hodí do jakéhokoliv interiéru i exteriéru. Charakterizuje je prostor vyplňující hudba či zvuková kulisa domácího kina. Jde o nenápadné vestavěné reproduktory s plným dokonalým zvukem.

Venkovní reprosoustavy nemusí být vidět

Perfektní zvuk prostě nemusí být jen výsadou obývacích pokojů a poslechových místností. Díky venkovním reprosoustavám od Origin Acoustics snadno ozvučíte vaší terasu, pergolu nebo okolí bazénu. Tým techniků, který stál u zrodu nových reprosoustav tak nechal z podlah zmizet „překážející bedny“ a nevzhledné dráty a ukryl vše do stěn. Audiotechnika tak nenaruší harmonii a vzhled venkovní plochy.

Reproduktory Origin Acoustics nenapádné u bazénu

Kino na zahradě

Koho by nelákalo udělat si na zahradě při teplých večerech soukromou projekci? Dnes to není již žádný nedostupný sen. Například projekční plochy společnosti Screen Innovations Solo jsou svou flexibilitou ideální pro použití v interiéru i exteriéru. Jejich zásadní výhodou je elegantně rychlá instalace na libovolném místě. Díky jednoduchým a nenápadným úchytům umístíte plochu právě tam, kde potřebujete – na zeď, okno, terasu nebo třeba na karavan. Rozvinete a během chvíle sledujete svůj oblíbený film, pořad nebo fotografie. A když skončíte, celé plátno se elegantně svine do 7 cm vysoké kazety.

Také čtěte  Šetřit za energie lze i výměnou jističe. Víte jak?

Je téměř jisté, že se máme na co těšit a již dnes si můžeme pořídit vybavení, které naši zahradu posune blíže budoucnosti.