Jak se (také) bydlí v Británii – díl 3 – visutý bazén

770
The Embassy Gardens Estate 1

Ve Velké Británii žije přibližně 67 milionů lidí na rozloze 243 610 km², pro srovnání Francie má přibližně stejný počet obyvatel, ale rozlohu více než 2x větší. Ve velkých městech se volné místo pro stavební parcely, domy a zahrady velmi cení. Ostatně perfektní využití místa je zde vlastní domům už od Viktoriánské éry. O dvou zajímavých nemovitostech k mání jsme psali již ve dvou předchozích dílech – městském domě poblíž londýnské High Kensington Street a nejužším domě v Londýně. Dnes se podíváme do unikátní rezidenční nemovitosti, o níž jsme měli echo už v době vydávání 1. dílu (konkrétně v roce 2015), ale z říše plánů přechází k reálnému otevírání až v současné době. Čeká nás další díl seriálu – Jak se (také) bydlí v Británii – díl 3.

The Embassy Gardens Estate - ložnice, ukázka

Rezidence Embassy Gardens v Nine Elms, Londýn

The Embassy Gardens Estate 3The Embassy Gardens Estate 2The Embassy Gardens Estate - ulice

Rezidenční komplex Embassy Gardens ve čtvrti Nine Elms na jihu Londýna bude mít několik nej. Developerská divize Ecoworld Ballymore si tehdy předsevzala postavit něco, co by se mohlo zařadit po bok jiných londýnských ikon jako například 310 metrový mrakodrap The Shard, mrakodrap na opačném břehu Temže s přístupnou vyhlídkou (Sky Garden), kancelářský věžák Swiss Re Tower neboli Okurka. Tentokrát se s rezidenční nemovitostí nevydáme tak vysoko, ale to, co se klene mezi dvěma bytovými bloky, v délce vyplňující rozestup budov 14 metrů, je určitě velmi neobvyklé a bude budit zaručenou pozornost.

Neobvyklá, na světě unikátní, propojka

Kdo by očekával jako funkční propojení dvou budov ve výšce přibližně desátého patra 25-metrový průhledný bazén? Sky Pool přivezli jej až z Colorada. Nebude veřejně přístupný, běžný turista jej bude moci vidět jen zespod z ulice, ale 19. května 2021 by se měl bazén slavnostně otevírat – akce bude přenášena také živě. Pojďme se podívat na sadu ilustračních skic developerské společnosti.

The Embassy Gardens Estate - Sky Pool 1 The Embassy Gardens Estate - Sky Pool 3

Společné prostory

Obyvatelům The Embassy Gardens Estate bude k dispozici také vnitřní bazén.

The Embassy Gardens Estate 7 - vnitřní bazénThe Embassy Gardens Estate - vnitřní bazén, Belmont Pool

Vstupní hala, společné prostory, oranžerie …

The Embassy Gardens Estate 5 - recepce The Embassy Gardens Estate - Beckett Lounge The Embassy Gardens Estate - oranžerieThe Embassy Gardens Estate - patio The Embassy Gardens Estate 7 - socha

Další společné prostory – kino, fitko …

The Embassy Gardens Estate - kino The Embassy Gardens Estate - fitness

Ukázka zařízení apartmánů

A jak se bude v apartmánech bydlet?

The Embassy Gardens Estate - obytný prostor, ukázkaThe Embassy Gardens Estate - obývák a kuchyně, ukázka The Embassy Gardens Estate - obývák, ukázkaThe Embassy Gardens Estate - koupelna

Za adresu se platí. Nabízí však blízkost centra Londýna a atraktivní výhledy.

The Embassy Gardens Estate - výhledy 3 The Embassy Gardens Estate - výhledy 2

Použité fotografie a skicy: Ecoworld Ballymore, Embassy Gardens, 2021

Čtěte a prohlížejte, další architektura čeká

Zajímá Vás toto téma, chcete vidět další zajímavou architekturu, podívat se do obydlí slavných? Podívejte se i na další zajímavé projekty.