Jak se (také) bydlí v Británii – díl 2 – nejužší dům

725
Nejužší dům v Londýně - foto 000

Když už vydáme článek o zajímavé nemovitosti, nepíšeme o ničem tuctovém – a stává to za to. Dnes se vydáme do oblíbené západnější části britské metropole – s fotoaparátem navštívíme nejužší dům v Londýně. Dům ve čtvrti Shepherd´s Bush je aktuálně na prodej. Zajímá vás, zda dům s takovou osobností, a velmi nevšedními parametry, bude levný? Čtěte dál …

Historie

Nezvyklá nemovitost byla postavena někdy na konci 19. nebo na počátku 20. století. Dům na Goldhawk Road, situovaný mezi ordinací lékaře a kadeřnickým salonem můžete snadno přehlédnout. Rozpoznáte ho pouze jako pruh tmavě modré barvy, „široký“ v nejužším místě jen 1,6 metru. Dřívější časy kloboučnictví připomíná v okně domu tradiční tvar lampy ve tvaru klobouku.

Je velmi pravděpodobné, že uzoučkým domem byla zastavěna proluka mezi domy, odtud pak také nejspíše získal svůj nepravidelný tvar. V Británii je běžné, že domy se stavějí do výšky, a jednotlivé místnosti jsou rozmístěny po půl patrech (od vstupu, obýváku, kuchyně a jídelny, přes několik ložnic (pokojů) a koupelen). Abychom lépe pochopili parametry tohoto nejtenčího pětipodlažního domu, podíváme se na jedno dispozice.

Dům je právě k mání …

Modrý tenký dům má v nabídce realitní kancelář Winkworth, a na prohlídku nás vezme realitní agent David Myers. Začínáme vchodem, míjíme schodiště a míříme k obýváčku.

Nejužší dům v Londýně - vstup, a realitní agent David Myers z Winkworth Nejužší dům v Londýně - foto 13 od vstupu směrem ke schodišti a obýváčkuNejužší dům v Londýně - obývací pokojNejužší dům v Londýně - foto 12 pohled z obýváčku ke schodišti a vstupu

Kuchyně, příjemná jídelna a směr zahrádka

Pokud se přesuneme o podlaží níž, čeká nás útulná kuchyně, překvapivě prostorná jídelna a vyústění na zahradu.

Nejužší dům v Londýně - kuchyně Nejužší dům v Londýně - jídelna Nejužší dům v Londýně - pohled do zahrady/dvorku

Dům disponuje také menší střešní terasou, odkud vidíme na prosklenou část jídelny a dvorek.

Ukázka jedné z útulných ložnic

Nejužší dům v Londýně - jedna z ložnic

Nakoukneme také do koupelny

Nejužší dům v Londýně - jedna z koupelen

Hlavní ložnice

Nejužší dům v Londýně - David Myers ukazuje hlavní ložnici v nejvyšším podlaží

Jídelna navazuje příjemně na dvorek či zahradu

V jídelně už jsme byli. Jak už je u britských domů příjemnou tradicí, z kuchyně či obýváku domy přechází prosklenou částí do jídelny a dvorku či zahrady – zde si to můžeme trochu lépe představit. I ve velkoměstě je příjemné mít svůj kousek nebe a zeleně pro relaxaci po náročném dni.

Nejužší dům v Londýně - foto pohledu ze zahrady k jídelně

Chcete vidět víc? Virtuální prohlídka to zajistí

Dokud bude dům v nabídce, je možné podívat se do něj také prostřednictvím 360° virtuální prohlídky zde .

Nemovitosti v Londýně a zejména na solidní adrese, nebývají za hubičku. Tato vyniká nade všemi ostatními svoji výjimečností – kdo by nechtěl mít punc něčeho nej? Ovšem dá se v takovém domě bydlet? Fotogalerie, kterou nám zprostředkoval David Meyers z Winkworth ukazuje, že ano a docela příjemně. V části Londýna Shepherd´s Bush je navíc velmi dobrá dopravní dostupnost do centra, západní část města patří k nejoblíbenějším a relativně nejbezpečnějším.

To vše snad opravňuje nabízet tuto specialitku na realitním trhu za 950 000 liber (kurz v době vydání článku v únoru 2021 byl 29,41), tedy necelých 28 milionů korun.

Použité fotografie: Winkworth a The Straits Times / AFP.

Další podobná bydlení

Zde najdete 1. díl článku Jak se (také) bydlí v Británii, kde jsme navštívili v roce 2017 prodávaný nevšední dům v londýnském Kensingtonu …

Další články ze serie Jak se (také) bydlínajdete zde . Tím ovšem zajímavá nahlédnutí do netradičních příbytků nekončí, zkuste dále třeba obydlí celebrit nebo jiné skvosty architektury.