Články o bydlení, zahradě – tipy z českého internetu – duben 2016

Čtvrtý měsíc roku 2016, zvaný apríl, je tu. Ve výběru článků z českého internetu si z Vás v dubnu ale legraci dělat nebudeme. Články o bydlení, zahradě, rekonstrukcích i kutilstvím spojeným se zahradou a bydlením, vyřeší za Vás prohledávání mnoha webů, abyste ulovili nějaké to inspirativní čtení.

Poradíme, kde ušetřit, na co si dát pozor, jaké novinky a trendy ve stavění, rekonstrukcích a péči o zahradu jsou aktuální. Téměř vždy najdeme a upozorníme také na zajímavé soutěže o lákavé ceny

Články o bydlení, zahradě – tipy z českého internetu – duben 2016

Průměrný bytový dům v ČR je starý 52 let, nejstarší jsou v Praze

Průměrné stáří bytových domů v Česku od data výstavby, respektive od data poslední rekonstrukce je 52,4 roku. Nejvíce je to v Praze (61,3 roku), naopak nejmladší bytové domy jsou

Prodejní ceny bytů loni vzrostly o šest procent

Prodejní ceny bytů v Praze a krajských městech loni meziročně vzrostly v průměru o šest procent na 41.800 korun za metr čtvereční. Nejdražší byla Praha (56.400 Kč), nejlevnější Ústecký kraj (10.000 Kč). Více v článku na Denik.cz .

Moderní rodinný dům září do okolí jako lucerna

Majitelé pozemku na předměstí kalifornského města Palo Alto toužili po novém domě. S žádostí o návrh jednoduše řešeného, ovšem prakticky organizovaného domova se obrátili na architekty ze sanfranciského studia Feldman Architecture. Ti přišli s projektem budovy, která se večer rozzáří do noci jako lucerna. Odtud je také její název – Lantern house. Do Kalifornie zve web Novinky.cz v tomto článku.

Zahrada jako z katalogu. jak na to?

Aby zahrada vypadala stylově, stala se lákavým místem na odpočinek a zároveň nevyžadovala soustavnou pozornost, je důležité si ji důkladně naplánovat. Článek na HOME bydlení obsahuje mnoho témat, na která nezapomenout, a navíc 10 kroků při zakládání nové zahrady.

Nádherná rekonstrukce starého domu respektující lokální kolorit horské vesnice

V prostředí nádherné přírody dlouhé doliny Engadine ve východní části švýcarských Alp, v okrese malého města Tarasp, se nachází nádherná stavba, která se pod taktovkou šikovných architektů zrodila ze starého farmářského domu. Vydejte se na alpskou prohlídku ZDE.

Úrodná prsť z kompostéru voní lesem

Kompostér ušetří měsíce času. Přesněji řečeno, kompostér běh času urychlí. A když dodržíte správný postup, získáte z odpadu tu nejúrodnější půdu, která bude vonět lesem.

Češi vstoupili do energetické revoluce, představují „chytrou“ baterii

Do energetické revoluce, která přinese nižší závislost na velkých elektrárnách, se s vlastním vývojem vrhli i Češi.

Doplňky připomínající vylitou barvu jako inspirace pro bytový design

Pokud hledáte tipy, jak dostat do interiéru celkem nenuceně více barev, zkuste se nechat inspirovat akční malbou a interiérovými doplňky, které imitují cákance či vylitou barvu. Inspirujte se ZDE .

Byt ve veselých barvách vás nabije pozitivní energií a dobrou náladou

Byt laděný do teplé žluté, béžové a olivově zelené si mladí, pracovně velmi vytížení manželé zatím příliš neužijí. Ale večer po práci

Terasa jako místo pro relax, cvičení i setkávání s přáteli

Letní jídelna, místo pro lenošení i ranní cvičení. Tím vším může být terasa v teplých měsících. Důležitá je přitom bezpečná a odolná podlaha, která nepotřebuje téměř žádnou péči. Terasové povídání a fotky přinášejí Novinky.cz .

Plovoucí vily mají změnit chápání luxusu a podpořit kolonie mořských koníků

Jednou ze zajímavostí projektu Svět v Perském zálivu jsou plovoucí trojpodlažní vily, které se mají objevit v resortu nazvaném The Heart of Europe (Srdce Evropy) už na konci tohoto roku.

Díky zrcadlové podezdívce moderní dům levituje v prostoru

Designéři portugalské architektonické společnosti MIMA představili svůj ekonomicky nenáročný „létající” dům. Optického klamu dosáhli tak, že domu navrhli podezdívku s obkladem ze zrcadel. Netradiční stavbu představuje sekce Bydlení Novinky.cz .

Vyberte svému domu kabát na míru

Fasádní systémy mají především zateplovací funkci. Ve spojení s omítkami, fasádními obklady či jejich kombinacemi tvoří kabát šitý na míru konkrétnímu domu.

Pomůcky a vychytávky do skleníku, které ocení každý pěstitel

Skleník není jenom konstrukce, důležité je i vnitřní vybavení. Různé poličky, regály, sítě, automatická závlaha, větrání, elektrické přívody, kombinace různých typů dveří a oken zlepšují pěstitelský komfort.

Uvažujete o novém svítidle? Nalaďte se spolu s námi

Svítidla jsou důležitou součástí každého interiéru. Osvětlují jej, ale zároveň sama představují důležitý estetický element. Na inspirativní prohlídku zve Bydlení novinek.cz .

Šest rad, jak po topné sezoně uspat kamna, abyste příští rok nevyhořeli

Nejvhodnější doba na údržbu krbu nadchází v okamžiku, kdy skončí topná sezona. Udržovaný krb

Podle čeho vybírat zdicí materiál

Při plánování stavby rodinného domu je důležitým krokem volba vhodného zdicího materiálu. Ze zkušenosti víme, že na domě později vyměníme cokoli kromě zdí. Praktické rady najdete na novinkách.cz v části o bydlení.

Utekli jsme z Prahy do přírody. Za provoz domu platíme 1 700 korun

„Již po studiích nám bylo jasné, že bydlení v Praze je pro nás dočasnou záležitostí…”, přiznává majitelka dřevostavby u Berouna v článku na iDnes.cz .

Prahu vyměnili za dům na venkově, kde si plní své sny

Na chalupě u prarodičů v jižních Čechách, v malé vesničce poblíž Strakonic, trávila Marie víkendy a prázdniny už jako dítě. Po svatbě s Viktorem sem pak jezdili spolu. Stále méně se ale chtěli vracet do Prahy, až se zde usadili natrvalo. Už dříve tu v domě měla Marie sítotiskovou dílnu, ale teprve po přestěhování sem mohla své aktivity rozvinout naplno.

12 zpusobů, jak zazářit zahradou

Titul HOME bydlení online i v tištěném čísle 3/2016 vám přináší nejžhavější zahradní trendy pro letošní rok.

Šest rad, jak po topné sezoně uspat kamna, abyste příští rok nevyhořeli

Nejvhodnější doba na údržbu krbu nadchází v okamžiku, kdy skončí topná sezona. Udržovaný krb odvádí lepší práci a hlavně se tím prodlouží jeho životnost. Rady najdete ZDE .

Před rekonstrukcí byl byt zcela zahlcen odpadem, dnes je k nepoznání

Tento prostor je výborným příkladem propojení kvalitního starého stavebního základu s tradičními cennými, ale i moderními interiérovými prvky. Hrubé kamenně-cihlové zdi a klenuté stropy jsou součástí staré budovy a renovaci prostoru, který ohraničují, předcházel velký úklid. Čtěte na HOME bydlení.

Minimalistický dřevodům pro mladou rodinu na rakouském venkově

I terasovitý svah horských oblastí může být vhodným prostředím pro realizaci prostorné, moderní a pěkné stavby. Rodinný dům pro pár – Julii a Björna a jejich rodinu se nachází v krásném prostředí malé horské obce Egg nedaleko hranic s Německem. Článek a fotky najdete na webu HOME bydlení.

Hypotéky mají rekordní úroky, průměrné sazby klesly pod dvě procenta

Průměrná úroková sazba hypoték znovu klesla. Kdo by to byl před pěti lety řekl, že sazby u hypotečních úvěrů mohou pokořit dvě procenta. Rekordní úroky se v březnu dostaly na 1,97 procenta. Více na iDnes .

Stručný přehled moderních montovaných či mobilních domů

Instantní polévku či instantní kafe zná každý. Víte ale, že i dům si můžete nechat přivézt či postavit na pozemku takřka „z pytlíku“? Přinášíme vám stručný přehled moderních montovaných či mobilních domů a co jejich „výstavba“ obnáší. Pro čtení klik ZDE .

Trend singles a mingles: odráží se i v poptávce po hypotékách

Podle průzkumu žijí sami nejčastěji lidé s vysokoškolským vzděláním ve věku od 25 do 34 let. Nejvíce singles a mingles je mezi lidmi s vysokoškolským vzděláním, nejčastěji volí bydlení v podnájmu, řada z nich ale bydlí ve vlastním bytě. V poslední době tak banky pozorují nárůst počtu hypoték, které si pořizují jednotlivci. Sami ale nebydlí jen singles, začíná přibývat i takzvaných mingles, kteří na rozdíl od singles stálého partnera mají, ale nechtějí s ním sdílet bydlení. Zamotané? Jasněji budete mít po přečtení článku na FinExpert.cz .

Dům na vlastním ostrově nemá chybu. I proto stojí přes 32 miliónů korun

Ačkoli moderní třípokojový dům s dopředu vystupující střechou břidlicové barvy nevypadá špatně, na první pohled by člověk marně přemýšlel, co přimělo jeho majitele k domněnce, že jej od nich někdo koupí v přepočtu za 32,3 miliónu korun. Kouzlo netkví totiž ve stavbě samotné, ale v tom, kde stojí – na vlastním ostrově s nádherným výhledem na západní pobřeží Skotska.

Změna v placení daně při koupi nemovitosti nastane asi až od září

Sněmovna dnes propustila do třetího čtení vládní novelu, podle níž bude daň z nabytí nemovitosti platit kupující. Změna zákonného opatření měla původně platit už od 1. dubna, to už se ale nestihne. Rozpočtový výbor proto doporučil, aby začala platit první den třetího měsíce od vyhlášení ve sbírce. Pokud by Sněmovna předlohu schválila začátkem května, bude mít poté Senát měsíc na její projednání a prezident 15 dní na její podpis. Kdyby novela vyšla ve sbírce v červnu, začala by platit od září. Kompletní info na webu ČTK.

Také čtěte  Podzimní Flora Olomouc 2020 - vnitřní krása rostlin a zdraví plodů

Co rozhoduje při výběru bazénu a proč jsou hitem přelivové technologie

Kdo si chce opravdu užít „moře na zahradě“, měl by zvolit provedení s přelivovou technologií. Stráví minimum času s čištěním bazénu a bude v něm mít nejčistší vodu. Více o tomto typu bazénů na webu iDnes.cz se společností a soutěží firmy Albixon ZDE .

Krby a kamna navodí to správné teplo domova

Charakteristickým prvkem domova je odedávna oheň. Zprvu otevřený, později krb, který nakonec vystřídala kamna. Je zřejmé, že oheň přináší teplo faktické a navíc vytváří magickou a neopakovatelnou atmosféru domova. Nejen proto se drží na předních místech v topných systémech krby a krbová kamna. Přejeme záhřevné čtení na novinkách.cz .

Stop odvážným stavbám. Čína zakázala moderní architekturu

Bydlení iDnes.cz: Čínská vláda chce oficiálně ukončit trend bizarní architektury, který se přehnal zemí. Roky silného ekonomického růstu roztočily stavební boom spojený se vzestupem extravagantních …

Skvěle si zrekonstruovali starou roubenku jen podle návodů na internetu

Starou rodinnou roubenku opravují Miloš s Katkou už tři roky. A to svépomocí. Po špatných zkušenostech s některými řemeslníky se už nechtějí znovu spálit. V chalupě přitom nezůstal kámen … O tradiční dřevěné stavbě čtěte ZDE .

Známí nás varovali, že stavět je peklo. Náš dům jsme složili jako lego

Už od příjezdové cesty bylo jasné, že tady je něco jinak. Tahle dřevostavba nevypadá jako tradiční český dům, ani velikost není obvyklá. Tony a Helena jí zkrátka vtiskli … Tentokrát tak trochu jinou inspiraci, článek a fotogalerii přináší rubrika Bydlení iDnes.cz.

V domě mají vše, luxusní spotřebiče i balvany, které váží tunu a půl

K vesnici poblíž Zlína má Kryštof vřelý vztah. V tomto kraji vyrůstal a donedávna žil v podkrovním bytě v domě rodičů. Nejen rodinná soudržnost, ale i zdejší pěkné prostředí podnítilo … Článek a fotogalerii přináší web bydlení iDnes.cz a časopis Moderní byt.

Vila pornomagnáta z filmu Big Lebowski je nedotknutelný skvost

Slavná opulentní vila pornomagnáta Jackieho Treehorna z legendárního filmu bratří Coenů Big Lebowski se promění na galerii. Majitel rezidence, multimilionář James Goldstein …

HOME 04-2016 big Dubnové číslo časopisu HOME koupíte u prodejců tisku (k dostání od 4.4.), nebo si objednejte výhodné předplatné.

Vodní plochy – jedny z nejdůležitějších součástí soukromých zahrad

Voda, různé vodní toky a plochy jsou nedílnou součástí krajiny. A protože takovou krajinou ve zmenšené podobě jsou i naše zahrady, rádi do nich zahrnujeme vodu v nejrůznějších jejích klidných i divokých formách, a to již tisíce let. Co jsme se za tu dobu naučili?

Zahradní architektura je symbolikou vody protkána již od svých základů, které jsou staré i několik tisíciletí. Voda pro lidstvo vždy znamenala důležitou podstatu a větší moc jí byla přisuzována hlavně v těch oblastech, kde jí byl nedostatek. Během historie se vyvinula celá řada zajímavých vodních prvků, které nás nestačí udivovat svým dokonalým provedením. Pro některé kultury byla symbolem moci a bohatství, tak tomu bylo například v zahradách maurských a barokních francouzských. V italské manýristické zahradě pomocí vodních prvků vyprávěli zahradní tvůrci mnohdy poměrně složité příběhy inspirované antickou mytologií, vznikaly tu umělé divoké řeky, které měly především uchvacovat… V anglické krajinářské zahradě se zase přesouvala i celá koryta řek, aby mohlo vzniknout přirozeně vyhlížející zahradní dílo. V dnešní době sice nezacházíme tak daleko, ale stejně považujeme vodní plochy za jedny z nejdůležitějších součástí soukromých zahrad. Čtěte a prohlížejte na HOME bydlení.

Rodinný dům s výhledem na jezero vyžadoval kreativní přístup k plánování

Pokrokový rodinný dům s přístavbou a výhledem na jezero, který vyrostl v Meklenbursku – Předním Pomořansku, zcela jistě vyžadoval individuální a kreativní přístup k plánování. Berlínský architekt Roland Wolff vytvořil vysoce moderní stavbu, která vyniká otevřenými, transparentními prostory, a zároveň po celý rok poskytuje útulné vnitřní klima při minimální spotřebě energie. Na návštěvu do Německa zve HOME bydlení.

Na novou televizi stát lidem nepřispěje. Ministerstvo popřelo, že by dotovalo nákup nových zařízení

Ministerstvo průmyslu a obchodu se ohradilo proti čtvrteční zprávě, podle které by chystalo příspěvek na výměnu televizí. Ta na lidi čeká po roce 2020 kvůli fázi digitalizace. Obměna televizních přijímačů a set-top-boxů by měla být co nejpřirozenější. Levnější variantou bude nový set-top-box. Na chystanou výměnu televizí stát lidem nepřispěje. Ministerstvo průmyslu a obchodu dementovalo čtvrteční zprávu, podle níž chystá příspěvek kvůli hromadné výměně, která Čechy čeká kolem roku 2022 v souvislosti s další fází digitalizace.

Moderní dům v lese s minimalistickým interiérem

Mladý pár, toužící uniknout z města, snil o pohodlném, ale moderním a ekologicky udržitelném bydlení, které bude respektovat terén pozemku a charakter okolí. Moderní dům v lese navštívíme s webem HOME bydlení ZDE.

Rady a tipy pro úspěšný boj s alergií (v domácnosti)

Život s alergií není žádný med. Proto se postižení i jejich blízcí snaží vynalézt účinné způsoby a postupy, jak co nejvíce zamezit přístupu alergenů do svých domovů. I když zrovna netrpíte obtížemi spojenými s alergií, věnujte pozornost následujícím radám a tipům. Pomohou vám udržet váš domov zdravý a čistý, a to mnohdy za vynaložení minimálního úsilí.

Tarify se nebudou počítat podle jističe, navrhuje ERÚ

Energetický regulační úřad (ERÚ) navrhuje, aby se plánované nové tarify elektřiny nepočítaly podle velikosti jističe. Původně navržená tarifní struktura, která měla platit od roku 2017, přitom právě velikost jističe zohledňovala. Předsedkyně úřadu Alena Vitásková letos na začátku března ale uvedla, že ERÚ původní návrh přepracuje. Panovaly totiž obavy, že nové tarify negativně dopadnou například na chataře, kteří mají nízkou spotřebu, ale současně mají jistič s vyšší kapacitou. Více na webu E15 zde.

Starou kamennou stodolu proměnili na moderní obytný dům

Bývalou stodolu v portugalském městečku Viana do Castelo proměnil pár architektů Sofia Parenteová a André Delgado pracující pod společnou hlavičkou par-do v jednoduchý, moderně zařízený dům. Do původního vnějšího zdiva vložili zcela nový interiér, jemuž vévodí bílá výmalba a centrální multifunkční box obložený březovou překližkou. Portugalskou inspiraci najdete na webu Novinky.cz .

Andrea zázraky neumí. Byt 1+1 má naprosto šokující rozvody vody

Andrea byt 1+1 přepůlila sádrokartonovou příčkou, aby vytvořila samostatný pokoj pro svého syna Pavla. Ložnice v bytě chybí úplně, tu nahrazuje rozkládací gauč v obýváku… Hezkou a vkusnou rekonstrukci v Roudnici sledujte na webu Bydlení iDnes.cz a pořadu TV Prima Jak se staví sen 16.4.

Zvolili klasiku, kterou proměnili podle svých snů a představ

Typový projekt nemusí být konečnou variantou, ale naopak výchozím bodem k realizaci osobitých představ a do budoucna může nabídnout řešení měnících se potřeb. Svědčí o tom návštěva domu na okraji města v severovýchodních Čechách. Až budete číst tento článek na webu Novinky.cz, bude možná už zase trochu jiný.

Česká vášeň. Proč je vlastnictví bytu či domu tak obrovský trhák

Přece nebudu vyhazovat peníze z okna. Něco mít je lepší než to nemít. Je to jistota, zázemí, domov a dobrá investice. Tak zdůvodňuje většina Čechů pořízení vlastního bytu či domu. Mnoho informací a přehledů na Bydlení iDnes.cz.

V Dubaji chystají nový rekordní mrakodrap

Dubaj plánuje výstavbu další věže, která výškou předčí dosavadní dominantu města a nejvyšší stavbu světa Burdž Chalífa, vysokou 828 metrů. Autorem projektu je španělský architekt Santiago Calatrava Valls. Developerská společnost Emaar, která stavbu zajistí, oznámila, že přesná výška bude známa až po dokončení, ale že věž bude o kousek vyšší než Burdž Chalífa. Náklady na výstavbu mají činit miliardu dolarů (24 miliard Kč) a společnost Emaar ji chce dát jako „dar městu do roku 2020”, kdy se bude v Dubaji konat EXPO. Čtěte a prohlížejte na webu Novinky.cz v sekci Koktejl.

Dubaj soupeří se Saúdskou Arábií o novou nejvyšší budovu světa. Možná je nakonec trumfnou Japonci

O nejvyšší budovu na světě soupeří Spojené Arabské Emiráty a Saúdská Arábie / Současným držitelem rekordu je mrakodrap Burdž Chalífa v Dubaji / Oba středovýchodní soupeři by však brzy mohli ostrouhat. Skutečně nejvyšší věž plánují vystavět Japonci. Čtěte na webu Hospodářských novin.

Ve skleníku najde své místo zdravá zelenina i teplomilné rostliny

Skleník si pořizují zapálení zahrádkáři, kteří chtějí jíst zdravou a čerstvou zeleninu, nebo pěstitelé teplomilných rostlin či kaktusů. Aby skleník dobře sloužil, musíme vědět, kam ho umístit, čím vybavit, a správně zvolit jeho velikost. Kdo zakládá skleník, počítá s ním na delší dobu a přeje si, aby byl kvalitní. Hned několik modelů, fotek a spoustu dobrých rad před pořízením a výběrem skleníku přinášejí novinky.cz .

Také čtěte  TV tipy - pořady o bydlení a zahradě

Jezírko přiláká do zahrady zajímavé návštěvníky

Zdá se vám, že na zahradě se záhony vystlanými rozmanitou vegetací už nemůže být víc živo? Rozprostřete mezi nimi alespoň kousek vodní hladiny a budete se divit, kolik zajímavých tvorů do vaší zahrady přiláká. Zahradní jezírkový příspěvek najdete v sekci bydlení na webu Novinky.cz .

Propojením retra a moderny získal byt netradiční vzhled

Ložnici navštíveného bytu charakterizuje glamour styl, ve kterém je celý interiér včetně doplňků navržen. Není to jen pouhý luxus, ale zároveň i jistá jednoduchost, čím se tento styl vyznačuje. Obývací pokoj by se dal označit jako propojení vintage stylu, charakterizující kombinaci retra a moderny doplněnou o industriální styl. V návrhu jsou postaveny vedle sebe překvapivé kusy nábytku. Nejen že zaujmou, ale dodávají navíc místnosti neotřelý vzhled. No, názor si udělejte sami na novinkách.cz ZDE .

Malé úpravy v domácnosti mohou ušetřit tisíce korun ročně

Největší zátěž pro peněženku nepředstavují mimořádné výdaje, ale drobné částky, kterých si lidé na první pohled ani nevšimnou. Šetření je stejně jako většina změn v životě považována za něco nepříjemného, co automaticky sníží kvalitu našeho života. Přitom dnes existuje řada způsobů, jak náklady za domácnost výrazně snížit, aniž by člověk musel nějak zásadně měnit životní styl. Je pouze potřeba pohlídat si zcela zbytečné výdaje. Tento kratší článek najdete na webu FinExpert.cz zde.

Jarní péče o krásný trávník

Na jaře každý zahrádkář neví do čeho se dřív pustit. Je nutné po zimě ořezat dřeviny, ošetřit trvalky, zasít první zeleninu a v neposlední řadě také dopřát kvalitní péči okrasnému trávníku. Pokud na své zahradě hospodaříte přírodním způsobem a místo pečlivě udržovaného trávníku vlastníte květnatou louku, žádná péče vás prakticky nečeká. Jinak tomu ovšem je, pokud máte na zahradě založený intenzivní okrasný trávník. Naprostá většina zahrad se bez travnatých ploch neobejde. Jedná se totiž o všeobecně nejčastěji používané vegetační prvky, které umožňují široké využití. Také jim věnujeme náležitou péči, za kterou se tento zelený koberec odvděčí perfektním vzhledem. Ten ovšem není zadarmo, rozsah a typ údržby se odvíjí od intenzity údržby, kterou ovlivňují naše požadavky na výsledný vzhled. Fotogalerii a praktické rady najdete na HOME bydlení.

Dům s proskleným bazénem místo střechy se stane realitou. Ve vylepšené formě

Když v loňském roce architekti ze studia Open Platform for Architecture představili svůj pilotní projekt nazvaný Casa Brutale, jímž vzdávají hold brutalismu, netušili, jakou lavinu pozornosti na sebe strhnou. Nebylo prakticky jediného média, které se byť jen vzdáleně zabývá architekturou či designem, aby se na jeho stránkách renderové snímky jejich návrhu neobjevily. Letos mohou s hrdostí říci, že se jejich neotřelý projekt dočká skutečně realizace. Dům bude stát nedaleko libanonského Bejrútu. A ve vylepšené podobě.

Je čas připravit se na bazénové radovánky

Bazén nabízí na rozdíl od veřejného koupaliště pohodlí a soukromí domova, zaručenou hygienu. Je přínosem, když nezatěžuje komplikovanou údržbou, má správnou velikost, vhodné umístění v zahradě a je vybavený prvky, které zpestří vodní hrátky. Před realizací si promyslíme, kolik osob a jak často budou bazén užívat, kdo se o něj bude starat, kolik jsme ochotni věnovat času na údržbu, jakou částku můžeme investovat. Bazén není levná záležitost, a proto by nám měl po všech stránkách vyhovovat. Kromě pevně dané ceny myslíme i na částky do jeho vybavení, na rozmanité doplňky a pomůcky. Je to praktická investice do našeho pohodlí a péči o vodu (automatické dávkovače, bezchlórové úpravy, tepelná čerpadla, protiproudy, reflektory, masážní trysky, chrliče vody, teploměry). Kam s ním?

Poptávka po chalupách a chatách prudce sílí

Na začátku jara se lidé tradičně nejvíce v roce začnou poohlížet po víkendovém bydlení. Jejich letošní zájem o koupi chaty či chalupy je však o poznání výraznější než v uplynulých letech − oživení realitního trhu se týká i zbytných nemovitostí. Podle realitních makléřů se s rekreačními objekty dobře obchoduje i v chudších regionech. Článek přináší web iHned Hospodářských novin.

MÁTE PAŘENIŠTĚ? VYPĚSTUJTE SI SADBU

Pokud máme pařeniště, můžeme začít s prvními výsevy mnohem dřív, než to dovolí půdní a klimatické podmínky pro venkovní pěstování, a nemusíme čekat, až pomine nebezpečí pozdních květnových mrazíků. Část pařeniště většinou využíváme pro vypěstování sadby a část k přirychlování některých raných zelenin. Článek najdete na 1 klik na webu Recepty prima nápadů ZDE .

Receptář prima nápadů 04-2016

Nové číslo tištěného kutilského časopisu Receptář prima nápadů pro měsíc duben vyšlo 23.3.2016, květnové vyjde 22.4.2016. Měsíčník Recepty prima nápadů je zaměřený především na volný čas a hobby, přičemž klade hlavní důraz na dům, byt a zahradu, přináší nejnovější trendy z oborů staveb, rekonstrukcí a renovací a věnuje se také zahradnictví, pěstitelství, zdravému životnímu stylu a chovatelství. Časopis obsahuje také pravidelné rubriky: interiér a dekorace, jídlo, stavba, relax, zdraví. Vychází jako měsíčník (10 vydání ročně), má 68 stran, formát přibližně A4 (21,5x28cm), cena čísla na stánku je 29 Kč, využít můžete výhodné předplatné, které na rok vyjde jen 260 Kč a ještě můžete využít limitované akce (jako bonus dle vlastního výběru obdržíte nyní knihu “Vše o bydlení”, 3kg krmiva Brit Care Grain Free Salmon & Potato pro psy, nebo 4 výrobky od Bayer Garden). Objednávejte ZDE , nebo ZDE , stránky časopisu jsou přímo ZDE .

ORIENTÁLNÍ JABLONĚ SE HODÍ I DO MALÝCH ZAHRAD

Ozdobné jabloně se někdy také nazývají orientální, protože mnohé botanické druhy vznikly v Japonsku, Číně a Koreji. V minulosti se sázely především jako alejové dřeviny. S návratem zahrad v přírodním stylu se však stále více uplatňují jako atraktivní solitéry vhodné i pro malé pozemky. Okrasná jabloň, to je oblak květů zjara, barvitě olistěná korunka v létě a podzim ve znamení zářících miniatur jablíček. K tomu se červená, purpurová či oranžová jablíčka umí pevně držet větviček a zdobí tak zahradu až do předjaří. Čtěte ZDE .

Ráno vstanou a skočí do vody. Bydlí v hausbótu, který si sami postavili

Dánský stavitel lodí Laust Norgaard se každé ráno s ženou probudí, rovnou skočí do vody, zaplavou si a teprve pak se vydají do práce. Příjemný rodinný hausbót si postavili na okraji  Článek najdete na webu iDNES.cz .

Jak zařídit dětský pokoj? Odborníci radí oddělit pracovní a herní zóny

Na co bychom neměli zapomenout při zařizování dětského pokoje? Kam postavit psací stůl a jak si poradit s malým prostorem? Zatímco s dětským pokojem pro novorozence si nemusíme příliš lámat hlavu, tak při jeho zařizovaní pro školáka bychom se měli řídit celou řadu doporučení. Prohlížejte a čtěte na webu Žena.cz v sekci Bydlení. U fotek jsou komentáře.

Tip na soutěž

Soutěž Moře na vaší zahradě + článek Dopřejte dětem i sobě moře na zahradě. Třeba malé, ale bezpečné

Lidé teď více než kdy jindy pečlivě vybírají, kde stráví léto. Bojí se rizikových zemí i viru zika. A tak není divu, že stoupá zájem o domácí dovolenou, a tím i o bazény či vířivky. Článek a informace o soutěži uvnitř článku, více o pravidlech soutěže ZDE .

Proč je lepší zrekonstruovat byt ve starém domě než zařídit novostavbu + soutěž Interiér roku

Soutěž, která poprvé v historii tuzemského designu a architektury ukázala, jaké soukromé a veřejné interiéry u nás vznikají, zná své vítěze. V Centru současného umění Dox převzali …

Ohlédnutí za letošním ročníkem soutěže Dřevěná stavba roku

Již pošesté letos Nadace Dřevo pro život vyhlásila výsledky soutěže Dřevěná stavba roku. Soutěž, která se těší pozornosti nejenom architektů, ale především milovníků dřevostaveb a dřevěných projektů obecně, měla letos dvanáct vítězů, z nichž dva zvítězili ve dvou kategoriích. Více spolu s fotogalerií na webu Novinky.cz .

Koupelna v roce 2016 – nejžhavější trendy!

Plánujete stavbu domu, koupi bytu nebo jen rekonstrukci stávající, moderním požadavkům nevyhovující koupelny? Přinášíme vám základní trendy v oblasti materiálů i řešení a přidáváme nejžhavější novinky pro letošní rok. O tom ví své HOME bydlení.

Aby vaše zahrada na jaře vzkvétala

Jaro je tady. Zahrada se zelená, sluníčko začíná svítit čím dál víc. Abyste zahradu dostali do patřičné formy, je potřeba vyrazit ven a přiložit ruku k dílu. Přinášíme vám pár tipů, jak nejlépe probrat zahradu k životu. Článek přináší novinky.cz .

Také čtěte  Proč pořídit robotickou sekačku a jak vybrat tu správnou?

Zahrádkářů ubývá, stejně jako pozemků pro zahrádky

Nových zájemců o zahrádky jsou ročně desítky. Nejvíce právě teď na jaře. Pro lidi z paneláků je to v podstatě letní byt: zahrádka nedaleko bydliště, popřípadě zahradní domek v nedaleké obci. Zájemci o zahrádky podle informací společnosti Asental Land, která vlastní tisíce hektarů pozemků na Karvinsku, stále jsou, volných pozemků se však nedostává. Článek najdete na webu denik.cz ZDE.

Ze vsí jsou města, příliv lidí je zatěžuje

Jen za posledních 15 let ubylo Budějovicím téměř pět a půl tisíce obyvatel. Zatímco z metropole odešli lidé, kteří by s ohledem na svůj počet dali dohromady obec o velikosti Trhových Svinů, vesnice v okolí Budějovic rostou a mění se v městečka. Masivní příliv obyvatel je znát třeba ve Srubci, kde ještě na začátku 70. let minulého století žilo na 700 lidí. Teď jich tu má svůj domov více než trojnásobek. Čtěte v deníku.cz.

Tip na soutěž

Soutěž o 3x Bona Spray Mop ca leporelo

Zapojit se můžete snadno. Stačí, když správně odpovíte na soutěžní otázku a pošlete nám namalovaný obrázek uklizeného dětského pokojíčku od vašeho dítěte. Tři z vás se stanou majiteli Bona Spray Mopu k čištění všech typů podlah a dětské knížky. Odpovědi posílejte do 4. 5. 2016… Více na HOME bydlení.

Přímo z výtahu lze vstoupit do bytu se zrcadly a skvělým výhledem

Byt 3+kk v pražském Karlíně si majitelka pořídila jako investici. Vzhledem k atraktivní lokalitě s nádherným výhledem na Vltavu jej chce zatím pouze pronajímat. Pro architekty měla jasné… Článek a fotky najdete ZDE .

Soutěž Interiér roku
V rámci soutěže Interiér roku budou každoročně oceněny výjimečné české soukromé i veřejné interiéry, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem akce je iDNES.cz, pořadatelem Institut bytového designu. S nejzajímavějšími soutěžícími bude iDNES.cz čtenáře postupně seznamovat na stránkách Bydlení iDNES.cz. Výsledky soutěže budou vyhlášeny na kongresu Living Forum 5.4.2016 v pražském Centru současného umění DOX. Více o soutěži ZDE .

Jak se v domácnosti chovat ekologicky

Chovat se ekologicky mnohdy znamená totéž, co žít zdravě nebo uvažovat ekonomicky. Nevěříte? Přesvědčíme vás. Článek na HOME bydlení řeší témata jako Vytápění, Vybavení & odpad, Jídlo, Umělé vůně nebo třeba Zdraví & životní prostředí a další.

Dodavatelé plynu konečně zlevňují. Mohli by však víc, naznačují burzy

Největší dodavatelé plynu se rvou o to, kdo lidem zlevní víc. Společnost RWE snižuje ceny letos už podruhé, nyní o 10 procent. Pražská plynárenská upraví ceny směrem dolů o 11 procent. Čtěte v sekci ekonomika na iDNES.cz .

Zahrada nemusí být nudná. Živé ploty a designové prvky jí dodají nadčasovost

Nedávno se v novinkách.cz spolu se zahradním architektem Ferdinandem Lefflerem z atelieru Flera zaměřili na současné trendy v úpravách zahrady. Nyní probereme další zajímavé prvky, které můžeme v zahradě co nejlépe využít. Novinky.cz přinášejí článek s podtématy Zapěstované živé ploty, Zahradní osvětlení, Umění v zahradě, Odklon od umělotin, Biotopy stále v kurzu, Bytové terasy a balkóny či Designový nábytek.

Nejluxusnější byty v Praze: Terasa s výhledem na Hrad i střešní bazén, podívejte se

Zájem o luxusní bydlení v metropoli stoupá. Cena za metr čtvereční exkluzivních bytů se pohybuje zpravidla od 100 do 200 tisíc korun. Oproti západní Evropě jsou ale stále levné – jeden metr čtvereční tam přijde v přepočtu od 200 tisíc korun výše. Ceny v Česku tak podle odborníků ještě porostou. Podívejte se nejluxusnější bytové komplexy, které jsou právě v nabídce.

Nedokonalost i krása křehkého betonu v interiéru

O tom, že beton může ozdobit interiér, nás přesvědčují šikovní designéři. Tento industriální materiál v celé své nedokonalosti i kráse skvěle funguje v kontrastní kombinaci s kovem, bambusovým dřevem či s něžnými květinami nebo svíčkami. Nechte se inspirovat!

Stát půjčí mladým rodinám na bydlení

Počátkem března schválila vláda nařízení, podle kterého si budou moci mladé rodiny s dětmi zažádat o půjčku na bydlení ve výši až 600 tisíc korun ze Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB). Částka přitom musí činit maximálně polovinu ceny nového bytu či rodinného domu. Návrh si klade za cíl zpřístupnit bydlení i mladším lidem s malými dětmi. Článek přináší web CentrumNews.cz ZDE.

České výrobky dobývají svět. Jako doporučení mají červený puntík

Tuzemské firmy sbírají prestižní světové ocenění, takzvaný červený puntík, už téměř pravidelně. A i díky němu se velmi dobře prosazují na zahraničních trzích. Letos jej získal v kategorii… Článek a pohled na několik oceněných firem i historii Red Dot přináší Bydlení iDNES.cz .

Barevná kombinace, která rozsvítí jarní zahradu

Také máte rádi barevné kombinace, které působí svěžím dojmem? Pak vás určitě potěší spojení žluté a bílé. Dvě jasné, veselé barvy, doplněné o čerstvou zeleň, se postarají o krásné zahájení nového zahradního roku. Žlutá představuje slunce a veselí, bílá zase čistotu a harmonii. Dohromady tvoří silný tým. Rostliny, které tyto barvy nosí v květech nebo na listech, projasní záhon i při zakaboněném počasí. Dobře vyniknou o samotě, ale ještě lépe, když je pěkně zkombinujeme. Jak? Poradí Novinky.cz.

Aby jarní úklid domácnosti dopadl podle našich představ

Víte, že úklid má svá pravidla a někdy se dopouštíme chyb? I když se nám zdá, že o této rutinní a neoblíbené činnosti víme vše. Zaběhnutá praxe, kterou kopírujeme od maminky, ale nemusí být efektivní. V českých domácnostech je zažitá představa: čím větší množství čisticích přípravků, tím lépe. To je omyl! Příliš chemikálií nám škodí, navíc se může poškodit povrch materiálů. Web Novinky.cz o tom ví své.

Stavební spoření nebo koupě domu. Jak rodiče šetří dětem

Většina rodičů dětem spoří. Nejčastěji formou stavebního spoření, ale výjimkou nejsou ani investice do umění či koupě nemovitosti pro ještě nezletilého potomka. Téměř 90 % rodičů .. Čtěte na Finance iDNES.cz .

Majitelé nemovitostí čekají s prodejem na poslance. Chtějí ušetřit za daň

Od pátku (1.4.2016) měla vlastníkům nemovitostí odpadnout povinnost platit čtyřprocentní daň za jejich prodej. Podle nových pravidel by ji měl hradit vždy kupující. Změna zákona se však zadrhla v Poslanecké sněmovně. Více v článku Hospodářských novin ZDE .

Pračky vydrží stále méně. Podle čeho vybrat novou?

Staré “tatramatky” našich maminek sice chodily po bytě, ale vydržely prát pro celou rodinu i dvacet let. Dnes se s námi pračky obvykle rozloučí už po pár letech služby, a my abychom každou chvíli běželi koupit novou. Ale kterou? Více na webu žena.cz webu Centrum.cz ZDE .

Jak na pěstování zeleniny uprostřed města

I ti, kdo bydlí ve městě – v bytě nebo domku bez zahrady, si mohou užívat výhod vlastní zahrádky. Ač se to může zdát zvláštní, na balkoně či parapetu vypěstujete pěknou řádku jedlých rostlin, které vám přinesou radost a čerstvý jídelníček. Pěstování zeleniny uprostřed města. Zdá se vám to jako utopie? V současné době se městské zahradničení (z angl. urban gardening) znovu oživuje ve formě komunitních zahrad, zahrad na zelených střechách i balkonech jednotlivců v mnoha světových velkoměstech. Výhodou takto vypěstované zeleniny je to, že víte, odkud pochází a jak byla pěstována. Máte jistotu, že na ni nebyla použita umělá hnojiva ani škodlivé pesticidy. Čtěte a zajistěte si i v bytě svoje vlastní výpěstky – více na HOME bydlení.

Jak se staví sen: ze dvou tragických nudlí vytvořili krásné bydlení

Více než špatná dispozice bytu 2+1, kterou majitelka, byť v dobré víře, další úpravou ještě víc pokazila. To byl hlavní problém, s nímž se museli architekti vypořádat během rekonstrukce … První dubnový článek, o který se s Vámi chceme podělit, jsme zaznamenali jen hodinu po začátku nového měsíce – na webu iDNES.cz, samozřejmě v části Bydlení.