Frýdecko-Místecký veletrh 2016

150

Jubilejní pokračování Frýdecko-Místeckého veletrhu 2016 v Hale Polárka

Frýdecko-Místecký veletrh 2016 letos oslaví kulaté 10. výročí. Veletrh pro celou rodinu se opět koná v prostorách moderní sportovní haly Polárka, vedle nákupního centra Frýda. Ve víkendovém termínu od pátku 20. do neděle 22. května 2016 bude výstava pro veřejnost otevřena od 9 do 18 hodin a v neděli do 17 hodin. Vstup na veletrh je tradičně volný (zdarma).

Frydecko-Mistecky veletrh ofic foto s logem

Frýdecko-Místecký veletrh nese podtitul stavba, bydlení, žena a domov, zahrada, hobby, auta a zábava. Základ tvoří expozice z oblasti stavebnictví a bydlení.

Co uvidíte

Všechny zajímají úspory energie a zároveň ekologické způsoby získávání tepla. Vystavující firmy nabídnou návštěvníkům kotle na různá paliva, ale i tepelná čerpadla, fotovoltaické a solární kolektory i rekuperační jednotky. Nabídku doplní firmy nabízející izolační a zateplovací materiály i různé technologie jejich aplikace. Pro stavbu domu lze využít kromě klasických zdících materiálů i přírodní materiály jako třeba sláma nebo dřevo. V poslední době preferované dřevostavby se nabízejí minimálně v nízkoenergetickém a spíše v pasívním standardu.

Návštěvníci se budou moci seznámit se širokou nabídkou stavebních materiálů a technologií – zdících materiálů, střešních systémů, oken a dveří, sanace a hydroizolací, stavební chemie. K vidění a porovnání zde také budou garážová vrata, ploty, brány, stínící technika. Nebude chybět vybavení interiérů – různé druhy podlah a interiérových dveří. Nabídku doplní centrální vysavače, elektroinstalační prvky, zabezpečovací systémy, vybavení do zahrad, zahradní nábytek, nářadí pro kutily, domácí potřeby atd.

Frydecko-Mistecky veletrh 02

Frýdecko-Místecký veletrh 2016 zahrnuje také sekce Žena a Domov. Vystavovatelé nabídnou výrobky a služby z oboru kosmetiky, módy, zdravé výživy i drobných dárků. Atraktivním doplněním bude prezentace automobilů.

Doprovodný program

Součástí veletrhu je doprovodný program. Páteční odpoledne je věnováno přednáškám k využití solární energie jako zdroje tepla, na kterou naváže pořád aktuální téma dotačního programu Nová zelená úsporám. Odborníci ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP) představí aktuální novinky výzvy pro rok 2016. V pátek i sobotu se zopakuje přednáška k geopatogenním zónám a jejich vlivu na bydlení a stavby vůbec. Opět jsou připraveny přednášky k zahradnické tématice – jak pěstovat pokojové květiny, střešní zahrady, koupací jezírka…

Po celou dobu konání výstavy bude k dispozici poradna a ukázky práce Cechu malířů a lakýrníků. Velkou měrou lze pocit domova ovlivnit barvou a materiálem pokrývajícím stěny. Malířští mistři vysvětlí a ukážou návštěvníkům, jak si poradit s malováním a úpravami stěn, poradí s výběrem materiálů a barev. Dnes se vrací do módy šablony pro dekorační malby, v poradně budou předváděny ukázky netradičních malířských technik za použití šablon, které jednoduchým způsobem dokáží výrazně oživit interiér. Další návrat slaví i tapety. K nahlédnutí bude velké množství různých druhů tapet. Dozvíte se i jak na odstranění plísní a chladu a uvidíte praktickou ukázku zaizolovaní stěny stěrkovou hmotou pod malbou.

Studenti Střední školy elektrostavební a dřevozpracující ve Frýdku-Místku představí své dovednosti „Interaktivního výukového systému INVYSYS“ zejména v oborech jako je Instalatér, studijní obor Stavebnictví, Technická zařízení budov, Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení.

Na výstavě si lze prohlédnout také posterové výstavy – Bylinky všemi smysly, Stavební policie – Kritizovat a Chválit, Pestré tváře dřevostaveb.

Zábavnou část veletrhů obohatí v sobotu 21.5. odpoledne představení a ukázky nového sportu Králičí HOP – Skupina Králičí hop Štěpánov předvede tento „sport“ na různých překážkách – rovinná dráha, parkur, skok do výšky a do dálky. Králík je velice chytré zvíře a rád si hraje. Jednou z her je skákání přes překážky, které ho baví. Králíci mají svůj postroj s vodítkem a na připravené trase zdolávají překážky. V tomto novém sportu se pořádají pravidelně i mezinárodní soutěže.
Pro děti bude připravena dětská zóna se spoustou atrakcí, soutěži a tvořivých dílen.

Závěrem nezbývá než všechny pozvat zájemce o bydlení, stavbu, rekonstrukce, zahrady, kutilství, domácnost, módu i automobily do frýdecko-místecké Haly Polárka (vedle obchodního centra Frýda) k získání zajímavých a užitečných informací, inspiraci i pobavení. Zájemci na Frýdecko-Místecký veletrh 2016 mohou zavítat v pátek a sobotu 20. a 21.5. v době 9 –18 hod, v neděli 22.5. v čase 9 – 17 hod. Zve Vás pořadatel výstavy – společnost Omnis a web Bydlení Raz Dva.