Budapešť Váci Greens – kancelářský komplex se skly Guardian

831
Váci Greens, Budapešť - foto 1

V srdci nejznámější obchodní čtvrti v Budapešti na více než 130 000 m² se rozkládá komplex kancelářských budov Váci Greens. Své jméno nese po nejstarším a věhlasném bulváru maďarské metropole Váci utca. Skla do jedné z budov projektu dodala společnost Guardian Glass.

Váci Greens se skládá z 6 kancelářských bloků (označených od A do F). Výstavba projektu probíhala ve fázích trvajících přes 13 let, poslední budova byla dokončena v roce 2020.

Váci Greens, Budapešť - foto 3

Budova D postavená na 14 000 m² z dílny maďarského architektonického studia Vikár & Lukács je osazena trojsklem Guardian Glass typu SunGuard® SNX 60 se solární kontrolou.

První budova s nejvyšší zelenou certifikací v Maďarsku

Váci Greens je prvním kancelářským komplexem v Maďarsku, který byl oceněný zelenou certifikací BREEAM ‘Excellent’ svědčící o mimořádné kvalitě a šetrnosti projektu vůči životnímu prostředí. Použité sklo Guardian SunGuard® SNX 60 se vyznačuje výbornou tepelnou izolací, vysoce transparentním vzhledem a konzistentní barvou spolu s nízkou odrazivostí.

Váci Greens, Budapešť - foto 4

Svými parametry tak pomáhá snižovat energetické náklady na umělé osvětlení, klimatizaci a topení. Díky neutrálnímu vzhledu se perfektně hodí i pro zcela prosklené fasády.

Váci Greens, Budapešť - foto 5

Místo k práci i odpočinku

Celý komplex Vácí Greens poskytuje zázemí i obchodům a je důmyslně propojen venkovními zelenými prostory s terasami určenými k odpočinku a setkávání místních. Vytváří se tak jedinečná městská harmonie, kde koexistují prostory pro práci i volný čas.

Váci Greens, Budapešť - foto 2

Zajímá Vás téma nadstandardního zasklení? O sklech Gaurdian jsme přinesli více článků, najdete je například zde .

O Guardian Glass

Guardian Glass, hlavní obchodní jednotka společnosti Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla.

Ve svých 26 závodech na výrobu plaveného skla po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo k použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a na interiérové architektonické aplikace, pro dopravu a technické výrobky.

Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a některých z nejznámějších architektonických pamětihodností na světě.