Zajímavé články o bydlení – tipy květen 2015 II

167

Druhá polovina května přináší zajímavé články o bydlení, stavbě či zahradničení. nejen tehdy, pokud se některý den počasí nevydaří, inspirujte se na internetu.

Na originální články odkazujeme zvýrazněným linkem v novém okně. Celé texty čtěte a obrázky prohlížejte přímo na zdrojových stránkách uvedených webů.

Zajímavé články o bydlení – tipy květen 2015 II.

První na světě. Vídeň staví unikátní čtvrť s výškovou budovou ze dřeva

Ve Vídni roste jeden z největších městských rozvojových projektů v Evropě. Do městské čtvrti Seestadt Aspern se nastěhovaly již tři tisíce obyvatel. Koncem léta jich bude již šest tisíc.  … V dubnu 2016 se tu začne stavět HolzHochhaus, což bude první výšková budova ze dřeva na světě. Stavba za 65 milionů eur (v přepočtu 1,7 miliardy korun) bude mít 24 podlaží a vyroste do 84 metrů. Budou v ní byty, hotel, kanceláře, obchody, restaurace a sauna. Celý článek z produkce Bydlení iDNES.cz čtěte zde .

Krby v proměnách času

O tom, že získání ohně bylo pro lidstvo minimálně stejně důležité jako později vynález kola, knihtisku či penicilinu, asi není sporu. Slouží nám dodnes, navzdory skutečnosti, že po zavedení ústředního vytápění a elektrických a plynových rozvodů tradičnímu „ohništi“ mnozí předpovídali osud Neandertálců… Co se mění, je způsob, jakým docílit, aby oheň v naší domácnosti byl spíše dobrým sluhou, než zlým pánem.

Jak se za posledních 20 let proměnil krb či kamna? Zažíváme krbovou revoluci či evoluci? Odpověď hledejte v originálu článku na webu HOME bydlení .

Nejnovější trendy v zařizování obývacího pokoje

Kde je víc na místě vyjádřit svou osobnost, než v obýváku? Tam, kde dáváte audience, reprezentujete, představujete svoje já… Přistupte k jeho zařizování jako k důležitému outfitu. A je jen na vás, zda se výsledek bude blížit víc večerní róbě, pohodlnému casual nebo stylovému business modelu. Záleží na tom, v čem jste „jako doma“. Nábytková foto-tour vás čeká na webu HOME bydlení .

Proměna: Dětský pokoj jako v oblacích

Když se o jeden pokoj dělí bráška a sestřička, může být boj. Tentokrát se ale větším soupeřem ukázal nedostatek místa na hračky a oblečení. Fotogalerii a článek čítají 18 fotografií na webu Marianne Bydlení .

Sbohem, tohle už nevydržím. Pronajímat byt byla má největší chyba

S manželem jsme zrekonstruovali malý dům na venkově a natrvalo se do něj přestěhovali. Kompletně zařízený byt 3+1 v libereckém paneláku jsme pronajali podnikateli ze zahraničí. Když se po dvou letech odstěhoval a uviděla jsem tu špínu a binec, bylo mi do breku, píše ve svém příběhu čtenářka Alena. Čtěte zde .

Čech staví v Karpatech jurty. Chce žít v souladu s přírodou

Rozhovor s přírodním stavitelem o výhodách života v alternativních stavbách. Je slaměno-hliněná jurta vhodným řešením, když máte hluboko do kapsy a chcete žít mimo město?

Jak připravit stavbu před betonáží základové desky

Díky vlastnostem betonu v čerstvém stavu je možná realizace takřka jakéhokoliv tvaru konstrukce. Základy patří zdánlivě k nejjednodušším. Stačí beton nalít do výkopu, nebo nestačí? Tomu, jak se na betonáž připravit, jsou věnovány následující řádky. 1.díl Rádce na beton naleznete také v odkazu v tomto článku .