Zajímavé články o bydlení – tipy květen 2015 I

Také první půlka měsíce lásky je na českém internetu plodná na zajímavé články o bydlení, stavbě či zahradních činnostech. Pokud se některý den počasí nevydaří, inspirujte se na internetu.

Na originální texty odkazujeme zvýrazněným linkem v novém okně. Celé texty čtěte a obrázky prohlížejte přímo na zdrojových stránkách uvedených webů.

Zajímavé články o bydlení – tipy květen 2015 I.

Šokující příběh s řemeslníkem. Trubky praskaly a ze záchodu se kouřilo.

Stavěli jsme dům na Praze-západ a s řemeslníky zažili své. Ale jeden se skutečně vymykal. Probíhal stavební boom a sehnat někoho na topení-voda-plyn bylo nemožné. Když jsme po měsících hledání objevili Drahoslava, který se uvolil přijít, byli jsme šťastni. A jak článek končí? Když jsme se konečně dočkali teplé vody, bylo mi až podezřelé, že vše funguje. Topení topilo, voda barákem cirkulovala, plyn neunikal. Pár týdnů po nastěhování přijel na návštěvu známý. Z ničeho nic vyběhl z koupelny s řevem a z pisoáru se valila pára.. Zakousněte se do článku o jednom z diváckých příběhů na iDNES.cz .

Polský zázrak. Rodinný dům se vznáší nad zemí díky obřím zrcadlům.

V polských Katovicích stojí neuvěřitelný dům, ve kterém není jasné, kde končí obývací pokoj a začíná zahrada. Při pohledu od silnice vypadá stavba normálně, jen zrcadlová branka dává tušit, že se v zahradě skrývá nějaké překvapení. Čtěte a nechte se šálit na webu iDNES.cz .

Vyberte vhodné místo pro bazén

Pořídit bazén k rodinnému domu není levná záležitost, a to jak z hlediska vstupní investice, tak provozních nákladů. Už proto stojí za to důkladně si rozmyslet, kam bazén „zasadíte”, abyste si ho co nejvíc užili. Čtěte na webu mujdum.cz .

Krásné a spolehlivé trvalky doplní a oživí malou i velkou zahradu

Nastal čas zabývat se výběrem trvalek, ať už pro nově zakládaný záhon, nebo jen jeho doplnění či oživení. Jaké by to měly být? Dejte přednost takovým, co mají krásnou barvu, zajímavou strukturu a hlavně spolehlivě kvetou. Pomůžeme vám najít ty pravé. Článek spolu s fotografiemi a návody je na webu Novinky.cz v sekci Bydlení .

Také čtěte  Letní Flora 2020 odkryje krásu městských dvorků a vnitrobloků

Jak si zařídit pracovnu stylově a prakticky

Ne každá domácnost potřebuje velkorysou pracovnu, menší pracovní koutek se stolem a sezením však v dnešní „laptopové“ době najde uplatnění téměř všude. Článek s foto inspirací na HOME bydlení vydaném 7.5.2015 .

Koupili starou dojírnu. Elegantní vilu teď prodávají za miliardu korun

Čtyři ložnice, plavecký bazén, posilovna, výtah, vlastní kino a střešní terasu nabízí dům v centru Londýna ve čtvrti Mayfair. Majitel jej postavil na místě bývalé dojírny. Nyní novostavbu prodává za 27 milionů liber, v přepočtu miliardu korun. O této luxusní nemovitosti čtěte na Bydlení iDNES.cz .

O komfortu mytí rozhodne i velikost a umístění umyvadla

Nejen vzhled, ale funkčnost a praktičnost jsou hlavním kritériem výběru umyvadla. Zajímá nás jeho velikost, zda má odkládací plochu a kolik prostoru nám poskytne, abychom se v koupelně mohli volně pohybovat. Lze pořídit klasické závěsné umyvadlo na stěnu, umyvadlo usazené na desku, zapuštěné do koupelnové skříňky, velké dvojumyvadlo pro početnou rodinu, nebo menší rohové do garsonky, v níž bydlí singl osoba. Naddimenzované umyvadlo nás omezuje v pohybu, u malého se špatně myje. Jak to máte rádi Vy? Napoví článek na webu Novinky.cz v sekci Bydlení, tipy a trendy .

Rozměr televize vybíráme i podle velikosti pokoje

Velké sportovní události bývají tím nejpádnějším argumentem pro nákup nové televize. V každém případě by ale aktuální sportovní eufórie neměla převážit nad racionálním úsudkem při výběru. Připomeňme si několik základních pravidel pro takovou volbu, včetně vhodných rozměrů. S obecným výběrem ploché TV může pomoci tento článek umístěný v sekci Bydlení portálu Seznam.cz . Pokud se nevyznáte v mnoha zkratkách, kterými se moderní televize pyšní, najdete je snadno i pro laiky vysvětlené v našem článku .

Nejmenší a nejdivnější domy světa: Budete zírat a závidět!

Dům nebo jeskyně? Zvenku staletá usedlost… Střecha až na zem. Minidomek na prérii. Chatrč roku. Jurta v Maine. A další v komentované fotogalerii na Zena.Centrum.cz .

Také čtěte  Infotherma 2021 virtuálně, Infotherma 2022 bude 24-27.ledna

Další články