Zajímavé články o bydlení – tipy duben 2015 II

131

Měsíc se značně proměnlivým počasím se ukázal ve své plné síle. Možná i proto byl tolik plodný na články, které stojí za zmínku. Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější, jejichž datum publikování spadá do druhé poloviny dubna 2015 a přinesl je český internet.

Samozřejmě držíme téma – stavba, bydlení a zahrada.

Zajímavé články o bydlení – tipy duben 2015 II

Rodinný dům získal po rekonstrukci půvab anglických sídel

Rekonstrukce objektu v chatové oblasti se rozrostla do nečekaných rozměrů a jejím výsledkem je kamenem obložená rodinná vilka s půvabem anglických sídel, v jejímž interiéru na nás dýchne hřejivé pohodlí. Melancholii staré Anglie s moderní ležérností dokázali spojit architekt Josef Smutný a interiérový designér Martin Pospíšil .

Poetické bydlení s atmosférou, která vás chytí za srdce

Přizpůsobili se prastarým trámům a s minimálními zásahy pod nimi vytvořili bydlení s atmosférou, která vás chytí za srdce. Velký článek s bohatou a inspirativní fotogalerií si prohlédněte na webu HOME bydlení .

Zlatý důl. Studenti chtějí bydlet v pronájmu a rádi si za něj zaplatí.

Vysokoškolské koleje v Praze už tolik netáhnou. Studenti chtějí větší soukromí. Nejraději by bydleli v centru Prahy a měli vše na dosah. Za to si ale připlatí. Čtěte a divte se na webu Novinky.cz v sekci Bydlení .

Malá předsíň získala spoustu nového prostoru

V malé předsíni se věci jen kupily a z otevřených polic padaly na hlavu. Pavla Rakoušová díky výhře od Indeco teď může všechno ukrýt do nové vestavěné skříně s bláznivě barevnými dveřmi. Článek i rozpočet je na webu Marianne Bydlení , vydaný 21.dubna 2015 .

Proměna: Dětský pokoj plný puntíků

Máte malé děti a šetříte každou korunu? To neznamená, že si nemůžete dovolit bydlet originálně. Nebojte se vzít do ruky štětec a natřete starý nábytek, ze zbytků látky na závěsy ušijte zarážku za dveře nebo polštář a na zeď vymyslete jednoduchou aplikaci vystříhanou z filcu nebo látek. Pro vás je tu článek z Marianne Bydlení – Proměna: Dětský pokoj plný puntíků .

Čínský symbol odporu. Odvážní majitelé odmítají opustit svůj domov.

Čínská ekonomika rychle roste a vláda a banky financují výstavbu celých nových čtvrtí a měst. Stará zástavba musí pryč. Stateční majitelé malých domků se ale nehodlají vzdát. Odmítají demolici i peněžní vyrovnání. Fotočlánek o kuriózním vzdoru majitelů nemovitostí v Číně si projděte na zde .

Permakultúrní a přírodní zahrada je plná života

V přírodní zahradě je nejdůležitější respekt samotného zahradníka k přírodním procesům. Pokud pochopíme fungování různých organismů v zahradním ekosystému, máme skoro vyhráno. Pokud se pustíte do přírodního zahradničení, brzy zjistíte, že syntetická hnojiva snadno nahradíte těmi organickými vyráběnými třeba z kuchyňského odpadu, bylinná jícha zkrotí houbové choroby, velký kámen v zahradě funguje jako šikovná sluneční past a nakonec také pochopíte, že s dříve nevítanými živočichy na zahradě můžete perfektně spolupracovat. Originál článku najdete zde na webu HOME bydlení .