Výstava Stavba-teplo-energie a Žena a domov již 19-20.3.2022

530
Stavební výstava Stavba – Teplo – Energie Uherské Hradiště 2022 (lidé v hale)

O víkendu 19. – 20. března 2022 bude Městská sportovní hala v Uherském Hradišti sloužit jako prodejní a poradenské fórum pro všechny, co mají v plánu rekonstrukci stávajícího bydlení, výměnu topení za úspornější variantu nebo se chystají stavět. Zároveň potěší i ženy drobnými doplňky pro domácnost.

Veletrh úspor - Stavba - teplo - energie Uherské Hradiště 2022

Po několika letech výstava opět navazuje na dlouholetou tradici

Stavební výstava STAVBA – TEPLO – ENERGIE 2022 navazuje na 16-letou tradici série výstav Stavíme, bydlíme, která byla na dva roky přetržená z důvodu protiepidemických opatření. Ale nyní se již blýská na opět lepší časy a můžeme bez obav přivítat návštěvníky na oblíbené stavební výstavě v Uherském Hradišti.

Stavební výstava Stavba – Teplo – Energie Uherské Hradiště 2022 (Richter & Frenzel)

S čím vás seznámí firmy ve svých výstavních expozicích?

Stavební výstava Stavba – Teplo – Energie Uherské Hradiště 2022 (lidé v hale 2)

Nosným tématem výstavy bude komplexní řešení úspor nákladů na vytápění budov. Vyberete si z nabídky topných systémů a topných folií, solárních kolektorů na ohřev vody i solárních osvětlení, tepelných čerpadel, elektrického vytápění, podlahového topení. S teplem a jeho udržením souvisí také řešení klimatizace. Protože firmy se nebojí konkurence, budou zde představeny i různé systémy odstranění vlhkosti a hydroizolace.

Stavební výstava Stavba – Teplo – Energie Uherské Hradiště 2022 (Sanace vlhkého zdiva) Stavební výstava Stavba – Teplo – Energie Uherské Hradiště 2022 (Střechy Gerard)

Vyberete si z nabídky oken, dveří a podlahových krytin. V době častých požárů bude jistě zajímavá i expozice s hasicími přístroji.

Stavební výstava bude doplněna sekcí ŽENA A DOMOV. Zde si nakoupíte sezónní dekorace, dětské skládačky, prostírání, speciální vysavače, kuchyňské potřeby nebo čistící nanotextilie.

Kromě haly zaplněné výstavními expozicemi je připraven i zajímavý a poučný doprovodný program formou přednášek pro širokou veřejnost.

Stavební výstava Stavba – Teplo – Energie Uherské Hradiště 2022 (přednášky)

Program v sobotu 19. března 2022

od 13h Geopatogenní zóny trochu jinak.
Josef Ulehla, www.ulehla-josef.cz

od 14h Podlahové topení pro nízkoenergetické a pasivní domy.
Michal Nevolník, ANOS s.r.o., www.teplapodlaha.eu

od 15h Rekuperace – pro zdravé bydlení a snížení nákladů na vytápění.
Řízené větrání – odborně zvaná rekuperace – se v rodinných domech i bytech stává nezbytností. Utěsněné domy, aby z nich neunikalo drahé teplo, ale dalo se v nich zdravě bydlet, vyžadují větrání bez ztráty tepla. Jaké jsou způsoby, co pro jejich instalaci je potřeba zajistit, možnosti dotací a následná diskuse je předmětem této přednášky.
Ing. Josef Slováček, Cech topenářů a instalatérů ČR

Neděle 20. března 2022

od 14h Tepelné čerpadlo – nejlepší dárek pro Váš nový i starší dům.
Nejlepší ochranou proti zdražování energií jsou tepelná čerpadla, která 75% tepelné energie pro vytápění získají ZDARMA z okolí vytápěného objektu. Jaké jsou systémy tepelných čerpadel, podle čeho vybrat správný typ, výkon a provedení. Vhodný systém pro vytápění – chlazení tepelným čerpadlem. Spolupráce tepelného čerpadla s fotovoltaikou. Ekonomická návratnost, dotace na tepelná čerpadla.
Ing. Josef Slováček, Cech topenářů a instalatérů ČR

Tradiční losování o diamant, vstupné

Udělejte si čas a přijďte zdarma na stavební výstavu, nakupte drobné výrobky, poraďte se s odborníky, vyslechněte si přednášky a načerpejte informace. Losujte o pravý diamant.

Víkend 19. – 20. března 2022 bude ve znamení inspirace na vylepšení vašeho stávajícího bydlení. Více informací naleznete na www.omnis.cz .

Jak to vypadalo na jedné ze stavebních výstav v Uherském Hradišti před pandemií Covid? K dispozici je video.

Vstup na letošní stavební výstavu i na doprovodný program v Uherském Hradišti je v sobotu i neděli zdarma.