Více způsobů využití terasy

1603

Terasa je pro mnohé předpokojem do zahrady, který může sloužit k odpočinku, grilování nebo popíjení ranní kávy na čerstvém vzduchu. Podívejte se na několik tipů, jak využívat terasu rozmanitě a jak ji uzpůsobit tak, abyste zde mohli trávit příjemné chvíle po celý rok bez ohledu na počasí. Základem je terasu kvalitně zastřešit. Podívejte se na článek „více způsobů využití terasy“.

Zastřešená terasa jako květinový ráj

Choulostivé květiny můžete ponechat na terase nezávisle na ročním období, pokud ji zastřešíte. Snadno vytvoříte květinový ráj na místě, kde trávíte svůj volný čas nejraději, i bez obav o rostliny v zimním období. Terasu plnou zeleně tak budete moci se sklenkou vína nebo oblíbenou knihou využívat po celý rok. Zelenou oázu ocení i vaši domácí mazlíčci, kteří zde mohou mít svůj speciální privátní vchod. Díky němu mohou kdykoliv terasu opustit a zase se na ni vrátit, aniž byste jim u toho museli asistovat.

Kuchyňka na čerstvém vzduchu

Pozvěte své přátele a užijte si příjemné posezení. Nebo uspořádejte rodině a přátelům nezapomenutelnou oslavu na čerstvém vzduchu. Přestěhujte své kuchyňské náčiní na terasu a připravte svá oblíbená jídla přímo zde. Zastřešením terasy se vyhnete obtěžování nepříjemného hmyzu i okolního prachu. Snížíte doléhající hluk z okolí a zároveň nebudete rušit sousedy.

Venkovní fitness

Rádi byste cvičili, ale nechcete se potit ve fitness spolu s dalšími lidmi? Umístěte si na terasu rotoped, běžící pás nebo podložku na jógu a zacvičte si nebo meditujte v pohodlí domova. Vaše terasa se může proměnit v soukromé fitness, se kterým si v létě vychutnáte čerstvý vzduch ze zahrady a v zimě získáte plnohodnotnou místnost navíc. V důvěrném, ničím nerušeném prostředí se tak budete moci soustředit sami na sebe po celý rok.

Dětský koutek

Udělejte z terasy dětský koutek, ve kterém budou vaše ratolesti trávit čas na čerstvém vzduchu za jakéhokoliv počasí. Zábavu nepřeruší ani blížící se déšť nebo silný vítr. Na terase bude hlídání dětí mnohem snazší a příjemnější. Terasu můžete přizpůsobit dětem na míru a nemusíte si dělat starosti, aby neupadly či se nezranily. Vyhrají si tu celé odpoledne, zatímco se v klidu soustředíte na své aktivity.

Pracovna a relaxační místnost snů

Pokud pracujete z domova, tak zejména v letních měsících oceníte možnost pracovat na terase. Na zastřešené terase si tento luxus budete moci dovolit i po zbytek roku. V jakémkoliv ročním období a za jakéhokoliv počasí si správné klima na terase zajistíte jejím otevřením, nebo částečným či plným uzavřením. Pohled do zeleně snižuje stres a napětí, uklidňuje mysl a zlepšuje koncentraci. Budete pracovat efektivněji a ušetříte si drahocenný čas, který můžete využít k relaxaci.

Pánský klub

Každý muž si čas od času rád užije chvíle se svými přáteli. Na zastřešené terase můžete grilovat a popíjet bez ohledu na venkovní počasí. Pokud by měla pánská společnost chuť a sílu slavit až do rána, máte jistotu, že nebudete obtěžovat své okolí. V případě důležitého sportovního utkání může přesunout na terasu televizi a fandit bez obav, že by vás déšť nebo vítr zahnal zpátky do domu.

Kde kvalitní zastřešení terasy pořídit?

Zastřešení terasy můžete pořídit například od tradičního českého výrobce společnosti ALUKOV, která vyrábí a dodává posuvné zastřešení terasy CORSO. Alukov zajišťuje celý dodavatelský cyklus, od zaměření, přes výrobu na míru až po odborné smontování. Zastřešení teras, ale také zastřešení bazénů a vířivých van od společnosti Alukov si můžete prohlédnout v showroomech zastřešení v Praze v Karlíně nebo v obci Orel u Chrudimi.

O zastřešení teras čtěte také zde:

Jak vybrat to pravé zastřešení?
Posuvné zastřešení teras
Civilní technologie od Alukovu, které vyhoví i námořnictvu