Veletrhy GRAND DESIGNS LIVE LONDON 2016

160

Jak často se „našinec“ zajímající se o témata bydlení, výstavby, rekonstrukcí, designu a zahrady, do zahraničí na nějaký veletrh nebo výstavu? Zvláště pokud se nejedná o sousední stát jako je Slovensko, Polsko, Rakousko nebo Německo. Přijměte malé fotografické pozvání na veletrhy GRAND DESIGNS LIVE (GDL), které se konají 30.4. – 8.5.2016 v Londýně.

Přenesme se přibližně 1250 kilometrů východně od Prahy, překonejme kanál La Manche a ocitněme se v britské metropoli … Celých 9 dní trvající soubor veletrhů v kongresovém komplexu ExCeL v Královských Viktoriiných docích nabízí tato témata: interiéry, technologie, kuchyně, koupelny a toalety, zahrady, Grand Village (ekologické a udržitelné bydlení) a výstavba (svépomocí).

Grand Designs Live London 2016 logo

GDL 2016 – vstupné

Jak je na tom vstupné ve srovnání s českými výstavami? Vstupné pořízené předem na pracovní den vychází £12 (cca 420 Kč), zakoupené na místě £17 (cca 600 Kč), identicky víkendový den £15, resp. £20. Děti do 15 let v doprovodu dospělého mají vstup zdarma. VIP vstupenka je k dostání za £39 (cca 1400 Kč) a zahrnuje přednostní vstup, neomezené využití VIP salonku, sekt při příjezdu, Miele kávu, čerstvé sladké i slané pochutiny, nejnovější vydání Magazínu Grand Designs, tištěného průvodce a použití šatny. Parkování po dobu 24h je pro všechny za poplatek £15 (něco přes 500 Kč).

GDL 2016 zahájení

Program

Výstava je pořádaná na základě televizního programu, který běží v Británii už od roku 1999 a přináší pohled na neobvyklé projekty, kterou od jejího začátku prezentuje místní celebrita Kevin McCloud. Na akci se předvede na 500 vystavovatelů, přehlídka nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost vidět všechny nejnovější trendy pro domácnosti, stejně jako mnoho výrobků, které dříve nebyly nikde k vidění.

Program veletrhů GDL 2016

Kuchyně, koupelny, interiéry

Kitchens Bathrooms Interiors

GDL Kuchyně 01

GDL Kuchyně 02

GDL Kuchyně 03

GDL Kuchyně 04

GDL Kuchyně 05

Koupelny, toalety a příslušenství

GDL Koupelny 01

Grand Village je pak vrcholem přehlídky a odráží ducha Grand Designs – unikátní architekturu, inovace a environmentální povědomí. Prohlédnout si zde můžete nejnovější koncepční struktury, šetrné k životnímu prostředí a trvale udržitelné. Najdete zde budovy, v nichž najdete nejnovější techniku a myšlenky pro individuální výstavbu a ekologické projekty.

GDL Grand Designs 01

Přednášky odborníků

Program je doplněn o řadu přednášek a diskuzí s odborníky

GDL Theatre

Grand Build nabídl nepřeberné množství výrobců oken a velkých skleněných zajížděcích dveří  – díky kterým je možno velice jednoduše a to jedním tahem spojit venkovní část s vnitřní. Zajímavá byla také nabídka venkovních markýz s povrchem z teflonu v různých barevných provedení stejně jako nabídka výrobců schodišť.

IMG_4794 IMG_4796 IMG_4797 IMG_4799 IMG_4881

Interiéry …

GDL Interiéry 03 GDL Interiéry 05 GDL Interiéry 04 GDL Interiéry 06 GDL Interiéry 07 GDL Interiéry 08

GDL interiéry

GDL Interiéry 02

GDL Svítidla 01

GDL Svítidla 02

Velice zajímavá byla část Grand Gardens (Zahrady), s umělým trávníkem, který vypadá a na omak je, opravdu k nerozeznání od pravého, po vířivky velikosti zahradních bazénů. Za zmínku také jistě stojí několik ukázek venkovního moderního nábytku a také stoly z jednoho kusu dřeva, které spíše zaujmou milovníky přírodních materiálů. Dále zde je několik vystavovatelů nabízejících různé zahradní fontánky, samostatně stojících houpacích sítí, různé venkovní domečky a houpačky pro děti, zastínění teras a v neposlední řadě také grily…

GDL zahrada 01

GDL Zahrada 02

GDL Zahrada 03

GDL Zahrada 04

GDL Zahrada 05

GDL Zahrada 06

Grand Technology přinesla ukázku nových technologií, které doma mohou usnadnit práci, ať už šlo o vysavac co vysává sám na jakémkoliv povrchu (robotický vysavač), možnost ovládat topení, hudbu i světla pomocí jednoho tabletu umístěného na stěně nebo smartphonu (smart homes) nebo „pouhé světlovody“.

GDL Robot

GDL Smart homes 01

GDL Smart homes 02 GDL Smart homes 03

GDL Světlovody 01

GDL Světlovody 02

Stejně jako na tuzemských výstavách jsme si povšimli i lákavého prostředí s občerstvením

GDL Občerstvení

Oficiální fotogalerie GDL je k vidění ZDE . Článek byl sestaven z osobních fotografií webu bydlení12.cz a oficiálních fotografií GDL 2016.

GDL logo světla