Vánoční úklid snadno a rychle

1299

Vánoce jsou za dveřmi a na úklid není čas ani chuť. Zvládněte vše rychle a bez velké námahy. Použijte prostředky, které vám úklid zjednoduší a vám zbyde více času na pečení cukroví s dětmi nebo koukání na pohádky. Přečtěte si, jak si úklid co nejvíce usnadnit.

Nanotechnologie

Nanotechnologie jsou takový malý zázrak v uklízení. Protože díky aplikaci nano prostředků se i obtížné věci stávají snadno a rychle očistitelné. Jak to celé funguje? Nanočástice nejprve odstraní i ty nejodolnější nečistoty a poté okolo předmětu a jeho povrchu vytvoří tzv. bariéru, která bude bránit průniku nečistot na povrch.

Díky tomu vyčištění povrchy nanotechnologiemi vydrží déle čisté a vám se tak prodlouží interval uklízení. Povrchy zůstanou čisté i několik týdnů. S nanočásticemi si můžete pořídit různé čisticí přípravky a pomůcky jako jsou:

  • utěrky a prachovky z mikrovlákna
  • návleky na mopy nebo filtry do vysavačů
  • různé smetáky a kartáče
  • prostředky na podlah – tekuté, ve spreji, vosky

Existují různá nanočistidla na nerez povrchy, baterie nebo keramiku. Prodávají se čističe přímo určené do kuchyně, koupelny, na skla nebo boty. Nanotechnologie zajistí, že se na baterii nebude usazovat vodní kámen, nábytek nebude zaprášený, podlaha se bude blyštit a okna se přestanou mlžit. 

Nekonečný boj s úložným prostorem

Úložného prostoru je v domácnosti stále nedostatek. Co je ale potřeba, aby i v úložném prostoru byl pořádek a systém. K tomu slouží nejrůznější pořadače, organizéry a boxy. Co vám jistě místo ušetří jsou vakuové pytle, ze kterých se vysaje vzduch a z velké peřiny je malá placka, které se vejde pod postel.

Pořádek vám pomohou udělat

  • závěsné organizéry,
  • úložné koše,
  • organizéry do zásuvky,
  • organizéry pod postel,
  • úložné boxy na boty pod postel.

A kam s tím vším? Do regálů. Kovové regály vám díky variabilitě výšky jednotlivých polic nabídnou místo pro malé o velké boxy, pro vakuové pytle. Jednoduše se dají doplnit o háčky, proutěné koše nebo rozdělit jednu polici na dvě.

Výhodou klasických regálů do dílny je jejich univerzálnost. Můžete je postavit kdekoliv v dílně, garáži, sklepě, ale také komoře nebo dětském pokoji, když je ozdobíte a bezpečně připevníte ke zdi. regálové systémy se dají snadno rozebrat a sestavit, není tak problém jednoduše změnit jejich místo a využití.

Vyperte všechny textilie

Jednou za rok dojde řada také na záclony, závěsy, povlaky ozdobných polštářů, případně na potahy sedačky. Vhodný čas je právě během vánočního úklidu. Ale není potřeba se s tím stresovat. Vše zajistí pračka a sušička, ale bude potřeba možná trocha žehlení. Odměnou vám bude provoněná domácnost.

Beze šmouh

Okna, prosklené dveře i skleněné vitrínky se během vánočního úklidu zaslouží vyleštit. Opět to nemusí být nic náročného. Na trhu jsou stěrky na sklo, které zvládají jak skla umýt, tak i vyleštit.

Použité obrázky: Pixabay