SVB, MOBITEX a DSB již 26-29.4.2017 v Brně!

338

Inspirace a poradenství pro stavbu, stylové bydlení i krásnou zahradu

Od 26. do 29. dubna 2017 se na brněnském výstavišti konají Stavební veletrhy Brno a veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX. Jejich návštěvou získáte ucelené informace o novinkách a trendech pro stavbu, rekonstrukci, vybavení interiéru nábytkem, ale i rady pro krásnou zahradu. Zkrátka nepřijdou ani zájemci o dřevěné bydlení, kteří získají informace na veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno. Nabídku vystavovatelů doplní bezplatná nezávislá odborná poradenská centra a atraktivní doprovodný program.

Praktická řešení vašich plánů na stavbu či rekonstrukci

Na stáncích jednotlivých vystavovatelů naleznete praktická řešení vašich plánů na stavbu, rekonstrukci či vybavení interiéru nábytkem. Navrhovaná řešení pak můžete zkonzultovat s renomovanými odborníky v nezávislých odborných poradenských centrech, která jsou připravena s oborovými asociacemi a svazy pro všechny návštěvníky po celou dobu konání akce zcela zdarma. Poradenství se zaměří například na problematiku správných technologických postupů, aplikaci právních norem, energeticky úsporné stavění či aktuální dotační tituly. Stranou pozornosti nezůstanou ani cenné rady zaměřené na výběr kvalitního nábytku nebo představení tradičních českých výrobců nábytku.

Inteligentní a bezpečná domácnost v praxi

Audiovizuální technika, špičkové domácí spotřebiče a stylový nábytek jako součást moderního, pohodlného a bezpečného domu s možností ovládání jednotlivých atributů prezentovanými řídícími systémy. To vše bude nejenom k vidění, ale především k vyzkoušení v reálných podmínkách na expozici v pavilonu F. Ta bude představovat vzorovou inteligentní domácnost, kde můžete tabletem nebo telefonem ovládat například domácí spotřebiče, osvětlení, tepelné čerpadlo nebo vjezdovou bránu. Projekt představí také elektromobil integrovaný do energetiky domu jako kompenzátor výkyvů spotřeby, nabíjený solárními panely spolu s hlavními bateriemi domu. Součástí bude také odborný doprovodný program pro architekty a projektanty a poradenské centrum pro zájemce z řad široké veřejnosti. Partnery projektu jsou společnosti ABB, Pražská energetika, Studio Jasyko a Veletrhy Brno.

Technologie & Design představí nástupce legendární řady Diamond od B&W

Špičkovou audiovizuální techniku jako součást moderního interiéru tradičně představuje projekt Technologie & Design Studia Jasyko. Na co se můžeme těšit v letošním roce? Na nic menšího než na představení legendy špičkové audio techniky Bowers & Wilkins, která uvádí nový nejvyšší model 800 D3! Seznamte se s novou řadou nekompromisních anglických reprosoustav, která přichází na trh po šesti letech intenzivního vývoje. Další lahůdkou je značka McIntosh s prémiovou řadou zesilovačů a dalších přístrojů pro stereo, domácí kino i streamování. V televizní technice představíme nový standard OLED v rozlišení 4K.

Významné stavební a developerské společnosti jižní Moravy

Letošní Stavební veletrhy Brno připravily ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví v Jihomoravském kraji projekt, na kterém se budou v rámci společné expozice prezentovat významné stavební a developerské společnosti z regionu jižní Moravy, které se aktivně etablují nejen na trhu ČR. Jedná se o společnosti Komfort a.s., KALÁB – stavební firma, s.r.o., Arch.Design a Stavos Brno, a.s.

Prezentace těchto společností bude ve dvou základních rovinách. Na společné expozici představí své realizované nebo připravované projekty, návštěvníci tak získají informace o nových možnostech bydlení a plánovaném developerském rozvoji nejen jižní Moravy. Druhá rovina bude věnována možné spolupráci s dalšími stavebními a dodavatelskými firmami, které by se chtěly účastnit společných projektů.

Prezentace výrobců střech pod hlavičkou Krytiny-strechy.cz

Výrobci střech se budou opět na veletrhu prezentovat v projektu, který vytvořil ve spolupráci s BVV odborný portál Krytiny-strechy.cz . Expozice střech bude v pavilonu uspořádána pro snadnou orientaci a komunikaci mezi zákazníkem a výrobci střešních krytin. Návštěvníci si mohou rychleji, snadněji a mnohem přehledněji prohlédnout různé novinky, inovované postupy aj. přímo u výrobců. Přijďte a podívejte se na inovativní prezentaci střechařů na Stavebních veletrzích Brno. Na expozici Krytiny-Střechy.cz na veletrhu budou zástupci pálených tašek, plechových a plastových krytin jako např. Satjam, Pama, Regra Plast, výrobce šindelů IKO, střešní břidlice Topstein, český výrobce podstřešních folií Juta. Nebudou chybět ani přední dodavatelé nadkrokevních izolací Pama. Návštěvníci se budou moci zúčastnit soutěže o střešní krytiny.

Nová zelená úsporám a Operační program Životní prostředí na Stavebních veletrzích Brno

Aktuální dotační příležitosti v oblasti energetických úspor v obytných domech a obnovitelných zdrojů energie, které nabízí program Nová zelená úsporám, a také novinky v Operačním programu životní prostředí 2014–2020 vám představí Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR. Po celou dobu konání akce budou odborníci ze SFŽP ČR připraveni poskytnout kromě obecných informací také individuální konzultace a poradenství. Pro více informací navštivte stránky www.novazelenausporam.cz a www.opzp.cz .

Schiedel radí: Při výběru komínu vsaďte na zkušeného výrobce

Společnost Schiedel, s.r.o vyvíjí, vyrábí a testuje komínové systémy více než 70 let. Jakožto lídr v komínové technice, si Vás dovoluje pozvat na svůj stánek v hale P. Odborní poradci společnosti Schiedel jsou připraveni zkonzultovat s Vámi jakýkoliv požadavek z oblasti komínové technologie. Seznámit se zde můžete také s unikátním řešením krbu v komínovém tělesu. Tento prefabrikovaný krbový modul se instaluje do domu hotový a otestovaný přímo z výroby, čímž se eliminují montážní chyby a šetří se čas i peníze. S minimálními požadavky na prostor představuje pro své uživatele rychlé a výhodné řešení, jak si dopřát příjemnou atmosféru s plápolajícím ohněm.

Krásná a úrodná zahrada, tentokrát i s prvkem vody

V roce 2016 nabídl projekt Zahradní architektury na více než 1500 metrech praktické ukázky různých druhů zahrad, zahradního nábytku a dřevěných doplňků do zahrad. Pro rok 2017 počítáme s jeho dalším rozšířením, mimo jiné o prvek vody. Chybět nebudou ani rady a triky pro krásně rozkvetlou zahradu nebo bohatou úrodu z našich záhonů. Můžete se těšit nejenom na inspiraci z předpřipravených ukázek, cenné rady, ale i možnost vyřešit s renomovanými odborníky své plány na vlastní zahradu.

Chystáte se stavět dřevostavbu? Zastavte se na veletrhu DSB!

Zájemci o kvalitní dřevostavby by si neměli nechat ujít veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, který nabídne ucelenou přehlídku dodavatelů dřevěných montovaných staveb. Nabídku vystavovatelů doplňuje doprovodný program a poradenském centrum, které se zaměří na všechny otázky související se stavbou a bydlením v moderní dřevostavbě. Stranou pozornosti nezůstane ani problematika péče o dřevo. Praktickou inspiraci z hotových dřevěných montovaných domů nabídne Centrum vzorových domů Eden 3000, které se nachází v blízkosti brněnského výstaviště.

Více informací naleznete na www.bvv.cz/svb .