Stavíme, bydlíme Jihlava 2016

176

Stavební výstava STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě nabízí výstavní slevy a poradenství zdarma.

Jubilejní desátý ročník stavební výstavy STAVÍME, BYDLÍME se koná ve středu 17.2. a ve čtvrtek 18.2. v Domě kultury v Jihlavě. Na výstavu je tradičně vstup zdarma, s otvírací dobou od 9h do 18h, druhý den do 17h. Kulturní dům bude zaplněn expozicemi vystavovatelů z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti. Zde bude možno načerpat inspiraci, poradit se s odborníky ale také využít výstavní slevy!

Stavíme bydlíme Jihlava 2

S jakou nabídkou výrobků a služeb letos přichází vystavovatelé na AKCI „STAVÍME, BYDLÍME“ do Jihlavy? Jaké je nosné téma LETOŠNÍ výstavy?

V současném době žijeme ve stále rostoucím a stále se měnícím světě, ve kterém energie hrají klíčovou roli. Více než kdykoliv předtím nutí současná situace každého, aby dosahoval více za použití méně zdrojů a při tom bral ohled na životní prostředí. Proto nosným tématem letošní výstavy je úspora energie. Výstavy se účastní zástupce Státního fondu životního prostředí, který ve středu 17. února od 15 hodin v salónku Domu kultury seznámí majitele rodinných domů s možností finanční podpory vedoucí ke snížení energetické náročnosti budov a k výměně neekologických zdrojů tepla za šetrná a ekologická. Věříme, že rady a diskuse budou pro návštěvníky přínosné a že využijí ve svůj prospěch finance z programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM.

Stavíme, bydlíme Jihlava 2016

S rostoucími životními náklady stále více lidí uvažuje už při stavbě nového domu o úsporných opatřeních. Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak snížit rodinné náklady je instalace tepelného čerpadla, čímž se ušetří až 70% nákladů na vytápění. Firmy představí i solární systémy pro přípravu teplé vody, podporu vytápění či ohřev bazénů. Nebude chybět nabídka kotlů na pevná paliva nebo elektrické topné systémy.

Protože české firmy se nebojí konkurence, tak hned čtyři firmy představí nabídku eurooken, plastových a střešních oken. K vidění bude široká nabídka plastových výrobků pro stavbu, dům i zahradu. Rovnou dvě firmy budou nabízet prkna na dřevoplastové terasy, plastové ploty, okapy, stříšky nebo plastové obrubníky do záhonů. Se zahradou souvisí také zajímavá nabídka gabionových plotů, což jsou ploty z ocelových sítí vyplněných drobnými kameny.

Stavíme bydlíme Jihlava

K domu neodmyslitelně patří také garáž a bazén. Na výstavě bude možno porovnat nabídku třech firem s garážovými vraty a další stínící technikou. Zajímavá bude nabídka bazénů, bazénového příslušenství a také domovní čistírny odpadních vod. Zakoupíte zde i bioenzymy do septiků. Dále si na výstavě vyberete z nabídky cihel a stavebního materiálu nebo vyřešíte vlhkost ve starém domě sanací vlhkého zdiva pomocí ocelových plátů. To je jen namátkový výčet zajímavostí, se kterými se na výstavě potkáte.

Protože se blíží jaro a také malování interiéru, bude k dispozici poradenské centrum Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kde zdarma poradí návštěvníkům, jak zvládnout malování a úpravu stěn. Zeptejte se profesionálů na dekorační malby nebo na opět módní tapetování. Majitelé domů nebo zástupci sdružení vlastníků bytů na výstavě vyřeší palčivý problém s odstraněním plísní a řas na již zateplené domovní fasádě.

Návštěvníci se mohou kromě nápadů, rad a zakoupeného zboží zúčastnit i losování o zlatou cihličku. Na pozvánkách na výstavu, které dostanou obyvatelé celého okresu Jihlava před výstavou do svých domácích schránek, je otištěn losovací kupón. Kupón stačí jen vyplnit a hodit do losovacího osudí na výstavě. Kupón bude k dispozici také přímo na výstavě. Třeba se usměje štěstí právě na Vás a stanete se majiteli zlaté cihličky!

Krajská stavební výstava je tradičně v centru pozornosti stavebníků na Vysočině. Čekají je přednášky na téma Nová zelená úsporám. Spolu s výstavou v Třebíči vystavovatelé zmapují zájem a poptávky v celém Kraji Vysočina. Proto si udělejte čas a přijďte načerpat nové nápady na výstavu STAVÍME, BYDLÍME do Jihlavy.