Akvária s medúzami – dokonalá relaxace

4550

Chcete si doma vytvořit skvělé a neotřelé místo k dokonalé relaxaci? Místo, které vás zároveň uklidní a zároveň nabije energií pokaždé, když se budete cítit unaveni? Akvárium s medúzami je nejen skvělý relaxační, ale i designový doplněk. Speciálně navržená designová akvária pro medúzy zapadnou téměř do každého moderního interiéru.

Medúzy v interiéru

Akvária s medúzami – dokonalá relaxace a skvělý interiérový doplněk. Už jste nějaké viděli?

Tento trend k nám přichází z Ameriky a Asie, kde medúzy sklízejí velký obdiv již několik let. Akvária s medúzami si lidé pořizují do domácností jako ,,domácí mazlíčky“, designový doplněk a také jako relaxační prostředek, jelikož pohled na nasvícené vznášející se medúzy je opravdu uklidňující. Ve světě se s medúzami můžeme ještě setkat v různých medúzáriích, hotelech, restauracích a obchodních centrech, kteří také využívají půvabu a kouzla medúz k oslnění svých hostů. Inspirujte se například tímto videem .

Terapie medúzami

Zajímavostí je, že se v asijských zemích, například v Japonsku, stává trendem takzvaná terapie medúzami, která spočívá v audio-vizuálním léčení (pustí se meditační hudba a lidé přitom pozorují nasvícené a vznášející se medúzy). Tato terapie blahodárně působí proti negativním důsledkům dnešního hektického životního stylu. Akvária s medúzami jsou dokonalá relaxace.
Nasvícená Měsíční medúza 1

O medúzách

Nejvíce rozšířeným druhem medúz, který se chová v akváriu, chcete-li medúzáriu, je Aurelia Aurita neboli Měsíční medúza. Měsíční medúzy žijí v přírodě ve velkých skupinách a jejich hlavním poznávacím znakem jsou 4 kolečka uprostřed, která vypadají jako měsíc v úplňku. Živí se drobnými mořskými živočichy, které uloví pomocí chapadel, jenž jsou pro tyto živočichy jedovatá. Pro lidi jsou tyto medúzy zcela neškodné, jelikož jed do lidského těla přes kůži nepronikne. Měsíční medúzy dorůstají různých velikostí a velikostně se přizpůsobují akváriu. Mohou dorůst 5 cm až 40 cm. Ve volné přírodě se díky přirozeným predátorům dožívají více než půl roku, ovšem v zajetí se díky neexistenci těchto predátorů dožívají okolo 1 roku. Ještě jedna inspirace, tentokrát ve větším – video z relaxační zóny obchodního centra Praha Chodov ZDE .

Jak se o medúzy starat?

Jsou to živí tvorové, takže je potřeba jednou denně medúzky nakrmit, dále je zapotřebí hlídat a testovat kvalitu vody a v případě blížícího se znečištění vyměnit 10 – 25 % vody. Více informací k chovu medúz získáte například ZDE . V normálních akváriích nemohou medúzky přežít – tyhle malé potvůrky se nasají do filtrů a tam by rychle zahynuly. Pravé (živé) medúzárium je v principu jiné – využívá k čištění mořské vody speciální systém, který uvnitř akvária pro medúzy vytváří kontrolovaný proud vody. Zde je k vidění video s oblíbeným modelem akvária Orbit 20 .

Medúzárium (akvárium pro medúzy), Orbit 20

JAak a kde si mohu akvárium, medúzy i další pomůcky zakoupit?

Na internetu naleznete nabídky začínající na částce již něco přes tisíc korun, v těchto případech ale jde o barevně nasvícené medúzárium s pěti až sedmi litry tekutiny, a několika umělými medúzkami. Efekt samozřejmě do značné míry odpovídá ceně, ale o tyto umělé tvory se není potřeba starat. I tady se díky jemnému proudění vody, vycházejícímu z nahoře umístěného víka nádrže, budou medúzy naprosto nahodile a poměrně realisticky pohybovat.

Pokud to však myslíte vážně s živými medúzami, v tomto internetovém obchodě si můžete vybrat jak ze široké nabídky akvárií, tak i z více druhů medúz, dále zde naleznete veškeré příslušenství potřebné k chovu medúz a odborné informace týkající se medúz a jejich chovu. Kompletní sadu můžete pořídit již kolem 15 tisíc korun. V neposlední řadě máte možnost se nejprve na tyhle úžasné relaxační nádržky podívat v reálném životě – v Praze Libuši nebo v západních Čechách.

Nasvícená medúza

Líbí se Vám tento nápad, ukázal vám tento článek něco nového? Ohodnoťte jej a zajeďte se na medúzky podívat, budete nadšeni!