Srovnání výhod dřevěných a hliníkových pergol

Srovnání výhod oblíbeného stínění – dřevěných a hliníkových pergol

V minulosti se venkovní přístřešky k domu nebo do zahrady vyráběly pouze ze dřeva. Od doby, kdy se na trhu objevily nové a odolnější materiály, zákazníci začali zvažovat, které řešení vybrat. Hodně přitom záleží na konkrétních požadavcích a očekáváních, které zájemce má. Konkurenční variantou klasické dřevěné konstrukce je v současnosti pergola z hliníku. Přečtěte si o přednostech obou řešení v článku – Srovnání výhod dřevěných a hliníkových pergol.

Dýchající dřevo

Dřevěné pergoly jsou jednoznačná klasika, která se díky přírodnímu materiálu hodí do každé zahrady se stromy a keři. Síla těchto pergol je v přirozenosti, příjemném a hřejivém materiálu. Oproti hliníkové pergole bývají často také tou levnější variantou. Vedle toho mají ale i řadu nepraktických vlastností. Pro zachování vzhledu a odolnosti dřeva se musíte pravidelně věnovat údržbě pergoly. I po složení konstrukce navíc dřevo stále pracuje, takže při sesychání materiálu může dojít k rozklížení pergoly nebo praskání dřeva.

Stálý a odolný hliník

Vedle dřeva je hliník materiál, který vás nijak nezaměstná. Hliníková konstrukce je bezúdržbová, čas od času ji stačí opláchnout vodou nebo otřít vlhkým hadříkem. Navíc se u hliníkových profilů pro pergoly nemusíte obávat ani změny barevnosti v důsledku slunečního záření. Vítanou výhodou oproti dřevěným pergolám jsou střešní lamely, které je možno naklánět až o 150 stupňů a tím dokonale regulovat sluneční svit. Všechny tyto přednosti zároveň způsobují, že hliníkové pergoly jsou o něco dražší než ty ze dřeva.

Hliníkové pergoly na míru Bematech

Pokud vás zaujaly výhody hliníkových konstrukcí a toužíte po kvalitním produktu s moderním designem, prohlédněte si nabídku výrobce stínění Bematech. Ten je totiž zároveň dodavatelem belgických pergol značky Brustor, které jsou typické kvádrovou konstrukcí a designem, který reaguje na nejnovější trendy.

Také čtěte  FOR ARCH 2020 - novinky ze stavebnictví i poradenská centra

Pro konkrétní návrh řešení nebo cenu hliníkových pergol si napište o nabídku zdarma přímo na webu výrobce stínění Bematech.