Prostor plný přirozeného světla – maximální prosklení a posuvný systém Legend Slide

1068
Deceuninck Legend Slide, exteriér použití dveřních posuvných profilů (Deceuninck)

Štíhlá linie profilů pro maximální možné prosklení prvku, sklo umístěné přímo do rámu (o pohledové výšce pouhých 65 mm), snadná manipulace s posuvným křídlem díky novému systému kování a velké maximální rozměry – to je jen několik výhod systému posuvných dveří Legend Slide od Deceuninck. Více v článku a galerii „Prostor plný přirozeného světla – maximální prosklení a posuvný systém Legend Slide „.

Legend Slide

Systém posuvných dveří Legend Slide je moderní řešení, které umožňuje vytvářet velké, stabilní, prosklené konstrukce všude tam, kde prostor a světlo hrají důležitou roli. Štíhlý design v duchu hliníkových systémů umožňuje velké prosklení, kterým získáme maximální osvětlení interiéru.

Pohodlí a funkčnost

Deceuninck Legend Slide - bohatě prosvětlený interier (Deceuninck)

Legend Slide díky použití izolačních trojskel a profilů o stavební hloubce 149 mm (rám) a 76 mm (křídlo) dosahuje velmi dobrých tepelněizolačních parametrů. Uw je až 0,77 W/m2K. Systém navíc umožňuje použít zasklení s vynikající zvukovou izolací a nastavuje nové standardy i v oblasti designu plastových oken.

„Při vývoji nových produktů se snažíme navrhnout řešení s přidanou hodnotou jak z hlediska vzhledu, tak technických vlastností i udržitelnosti,“ říká Richard Vácha, technik ze společnosti Deceuninck. „Systém Legend Slide nabízí stabilní konstrukci, která umožňuje velké maximální rozměry prvku (šířku 4000mm a výšku 2350mm). Křídlový systém a specializované kování zajišťují lehké ovládání křídel o hmotnosti až 150 kg. V pevné části je sklo osazeno přímo v rámu. To zajistí větší prosvětlení místnosti a dodává konstrukci lehkost,“ doplňuje.

Deceuninck Legend Slide - řez profilem (spodní část)

Design bez kompromisů

Systém posuvných dveří Legend Slide je navržen s důrazem na technické vlastnosti i design, který bude slušet každému interiéru. Ostré hrany, štíhlé linie a vnitřní zasklívací lišty spojené v pravém úhlu, odpovídají současným trendům. Nutno dodat, že systém je plně kompatibilní s okenním a dveřním systémem Elegant a stylově k němu ladí.

V širokém sortimentu Legend Slide si zákazníci budou moci vybrat z 50 barevných odstínůrůznou strukturou povrchu (hladkou, matnou, metalickou a strukturou dřeva) pro každý typ stavby.

Bezpečnost je prioritou

Legend Slide díky speciální konstrukci z PVC profilů a ocelových výztuh poskytuje silnou ochranu proti vloupání. Uzamykací systém horizontálních a vertikálních prvků stejně jako možnost použití speciálních zámků, elektronických bezpečnostních prvků a vrstvených skel zajišťuje maximální bezpečnost i bezproblémové používání v prostoru plném přirozeného světla.

Deceuninck Legend Slide - bezpečí i bohatě prosvětlený interier (Deceuninck)

Deceuninck Group

Společnost Deceuninck byla založena v roce 1937. Dnes patří mezi 3 největší výrobce PVC a kompozitních profilů pro okna a dveře. Centrála sídlí v belgickém Hooglede-Gits. Deceuninck má 15 výrobních závodů, 21 skladů a distribučních center. Společnost se zaměřuje na spolehlivost, inovace a udržitelnost. Česká pobočka byla založena v roce 1993.