Proč si vybrat komfortní větrání s rekuperací?

299

Co je větrání s rekuperací?

Výhody systémů řízeného větrání jsou dnes dostatečně známé i nejširší veřejnosti: pravidelná a dostatečná výměna vzduchu zaručuje zdravější vnitřní prostředí. Dnes sice dokonale zaizolované budovy brání únikům tepla a přináší úsporu nákladů na vytápění, nedostatečné větrání ale může způsobovat různé zdravotní problémy. Proto se v současné architektuře bytových i rodinných domů stále větší míře uplatňují systémy řízeného větrání, které výměnu vzduchu řeší komfortně a spolehlivě.

Pokud jsou navíc vybaveny rekuperací, kdy teplý, odcházející vzduch předá část svého tepla čerstvému vzduchu z exteriéru, dokáže systém i významnou měrou snížit náklady na vytápění. Komfortní větrací systém navíc nepřináší jen výhody spojené s příjemným vnitřním prostředím, ale i nejjednodušší zabezpečení normami předepsané výměny vzduchu.

Levně neznamená spolehlivě

Společnost Zehnder již několik let dodává na náš trh vysoce kvalitní systémy řízeného větrání s rekuperací, jejichž v praxi ověřená spolehlivost umožňuje nabídnout všem zákazníkům ojedinělou prodlouženou pětiletou záruku bez navýšení ceny.

Je zřejmé, že sofistikované a spolehlivé větrací systémy vyžadují odpovídající investici. Tato investice je důležitým a správným rozhodnutím (přináší komfort, zdraví, vysokou energetickou účinnost).

Jedině kvalitní výroba všech komponentů systému komfortního větrání s rekuperací tepla dokáže zajistit jejich bezproblémové fungování i na dobu delší, než je výrobcem garantovaných 5 let. Komfortní systém Zehnder je investicí do kvalitativně hodnotného a technologicky perfektně sladěného produktu, který zákazníkům na mnoho let zabezpečí optimální funkčnost a výkon. A i v případě, že by přeci jen byla nutná oprava, máte jistotu, že bude provedena v nejkratším termínu a bezplatně.

Spolehlivost zaručí pouze systém

Součástí perfektně fungujícího komfortního větracího systému jsou tyto složky: správný návrh, správné komponenty, správná instalace a správná údržba. „Zehnder si je kvalitou svých produktů, systémů a služeb jist natolik, že může bez zaváhání poskytnout prodlouženou záruku,“ říká Ing. Jiří Štekr, vedoucí zastoupení společnosti Zehnder pro Českou a Slovenskou republiku. K jejímu získání je ale potřeba splnit několik jednoduchých kroků:

 • Správný návrh
  Na základě konzultace s Vaší instalační firmou bude systém Zehnder pro komfortní větrání odborně navržen dle ČSN EN 15 665/Z1 (s akceptací DIN 1946-6).
 • Správné prvky systému větrání
  Plus-záruka-5 let je platná pouze na výrobky Zehnder v případě realizace kompletního systému větrání výhradně z prvků Zehnder (specifikaci stanoví výrobce).
 • Správná instalace
  Systém komfortního větrání Zehnder bude instalován v souladu s instalačními a uživatelskými návody a dle ČSN EN 15 665/Z1 (s akceptací DIN 1946-6).
 • Správné uvedení do provozu
  Uvedení do provozu bude provedeno a prokazatelně zaprotokolováno autorizovaným partnerem Zehnder nebo servisním technikem Zehnder.
 • Správná údržba
  Výměna filtrů a údržba systému bude prováděna podle „Servisního plánu větracího systému Zehnder“ a zaznamenávána do servisního plánu.

Švýcarský výrobce poskytuje prodlouženou 5-letou záruku

Chcete topit a větrat levně, efektivně a zdravě, navíc bez starostí? Společnost Zehnder – výrobce špičkových topných těles a systémů řízeného větrání – nabízí všem zákazníkům možnost získat prodlouženou pětiletou záruku na komponenty systému komfortního větrání s rekuperací tepla. Pořiďte si soustavu z originálních dílů Zehnder a získejte bezproblémové řešení s výjimečnou garancí!

Pohodlí s přidanou hodnotou

Instalace systému komfortního větrání s rekuperací tepla od společnosti Zehnder nejen, že prospívá zdraví svých uživatelů (pravidelný přísun čerstvého vzduchu omezuje tvorbu plísní, snižuje podíl CO2 v místnosti a je účinným nástrojem v boji proti alergiím), ale má i nemalý podíl na ochraně vaší investice do nemovitosti jako takové: „Díky řízenému větrání se netvoří plísně a budovy netrpí nadměrnou vlhkostí, čímž náš systém pomáhá chránit celou konstrukci budovy,“ vysvětluje Jiří Štekr.

Rozvody lze vést ve stropě, v podlaze či ve stěně a systém je velmi tichý. Díky účinnosti až 95% zpětného získávání tepla z odvětrávaného vzduchu přináší i významnou úsporu v nákladech na vytápění. Přitom vlastní provoz je energeticky nenáročný – díky účinným EC-ventilátorům má jen velmi nízkou spotřebu primární energie. Designově náročné zákazníky Zehnder oslovuje širokou škálou ventilů a pohledných mřížek pro stěny, stropy i podlahy.

Podmínky pro 5-letou záruku

Plus-záruka-5 let platí pouze po úspěšné registraci komfortního systému větrání, instalovaného v České republice od 1.9.2017. Kompletní záruční podmínky naleznete na www.zehnder.cz/plus_zaruka_5