Posuvné zastřešení teras

Terasa domu je předpokojem do zahrady, kde můžete relaxovat, scházet se s rodinou nebo pořádat oslavy a setkání s přáteli. Pokud si chcete užívat tyto cenné chvíle po celý rok a za každého počasí, doporučujeme terasu vhodně zastřešit – velmi dobře poslouží posuvné zastřešení teras. S posuvným zastřešením terasy získáte další místnost, která může být buď zcela uzavřená jako zimní zahrada, částečně otevřená pro neustálý přísun čerstvého vzduchu anebo plně otevřená jako běžná terasa. Posuvné zastřešení Corso umožňuje přizpůsobit jakýkoli typ terasy tak, jak je zrovna potřeba.

Alukov02 22008659452_5d8bd7d157_b

Posuvné zastřešení teras

Posuvné zastřešení terasy umožňuje vytvořit místo pro soukromé SPA, na kterém můžete ve vířivce relaxovat a v teple sledovat, jak se venku žení třeba všichni čerti. Díky zastřešení uděláte z terasy ve vteřině také dětský koutek nebo venkovní kuchyňku s grilem, ze kterých v případě deště nebo silného větru není potřeba nic sklízet, stačí pouze zatáhnout jednotlivé části zastřešení. Každý člen rodiny si zde může najít to své, díky čemuž ožije rozšířený prostor kolem domu. Zkrátka nepřijdou ani čtyřnozí kamarádi, kteří mohou mít ve stěně zastřešení svůj vlastní vchod. Pokud jim to dovolíme, mohou využívat volný přístup na zahradu přímo z terasy, kterou je možné zavřít bez obav, že se domácí mazlíček nebude moci dostat zpět do domu.

Alukov03 16524822190_511b6edd7a_b

Zastínění i zamykání – proč ne?

Nerušený panoramatický výhled zajišťují skleněné výplně, které umožňují i s minimem slunečních paprsků příjemně vyhřát prostor pod zastřešením. A pokud by slunce svítilo až příliš, stačí pouze zatáhnout zabudované stínění. Skleněné výplně jsou usazeny v pevných hliníkových profilech rozdělených do jednotlivých segmentů, které klouzají po pochozích kolejnicích až překvapivě hladce a zvládne je otevřít i malé dítě.

Také čtěte  Přichází léto. Jakými způsoby dosáhnout pasivního chlazení domu?

Nechtěnému odsunutí části zastřešení je ale možné snadno zabránit pomocí zámku s pohodlným zamykáním v úrovni pasu EASY UP, kdy se nemusíte ohýbat pro zabezpečení jednotlivých segmentů až k zemi. Jednoduše tak zastřešení zamknete i proti nezvaným návštěvníkům.

Design, tvary, barevnosti

Vedle jednoduché manipulace a kvalitního technického zpracování je ale důležitý i design. Aby zastřešení skutečně dotvářelo domov, mělo by se perfektně přizpůsobit vzhledu a orientaci domu i tvaru zahrady. Hledejte prodejce, který nabízí výběr z mnoha barev a tvarů zastřešení a vyrábí zastřešení každému zákazníkovi na míru zvlášť. Zastřešení poté působí stejně dobře, jako by se s ním počítalo již před samotnou stavbou domu a především tím eliminujete problémy se sériově vyráběnými zastřešeními, které není možné přizpůsobit drobným nerovnostem ve sklonu zdi nebo terasy.

Samotný proces výběru, výroby a instalace zastřešení by měl ideálně zajišťovat jediný výrobce, který při zaměřování terasy vezme v potaz specifika vašeho domu a poradí vám nejlepší možnou variantu a zároveň zajistí i odbornou instalaci a následný poprodejní servis.

Alukov04 16042965183_6cb9363648_b

Posuvné zastřešení terasy Corso vyrábí tradiční český výrobce ALUKOV, který také zajišťuje celý dodavatelský cyklus, od zaměření, přes výrobu na míru až po odborné smontování. Zastřešení teras, ale také zastřešení bazénů a vířivých van od společnosti Alukov si můžete prohlédnout v showroomech zastřešení v Praze v Karlíně nebo v obci Orel u Chrudimi.

Naplánujte si realizaci co nejvíce dopředu

Protože navržení, vyrobení a instalace zastřešení nějaký čas zabere, je vhodné myslet na něj dopředu, například čtvrt i půl roku, než si jej budeme chtít začít užívat. Podobné je to pak například s bazény, a o plánování realizace zahrady ani nemluvě, tam je to běh na několik let.

Další články

Také čtěte  Zvažujete terasu z WPC? Poradíme jak vybrat tu správnou